شما نابینایان برای انجام کارهای بزرگ اعتماد به نفس و اتکال به خدا را در خود تقویت کنید.

دسته: عمومی
یک دیدگاه
دوشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۱

امام جمعه بافق در دیدار نابینایان:
اعتماد به نفس و اتکا به خداوند در نابینایان تقویت شود

امام جمعه بافق در دیدار نابینایان این شهرستان گفت: شما نابینایان برای انجام کارهای بزرگ اعتماد به نفس و اتکال به خدا را در خود تقویت کنید.
اعتماد به نفس و اتکا به خداوند در نابینایان تقویت شود

حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی ظهر امروز در دیدار با نابینایان شهرستان بافق به مناسبت روز جهانی عصای سفید، با گرامیداشت این روز اظهار داشت: معلولان گرچه از نظر ظاهری دارای کاستی‌هایی هستند اما دارای روحی وسیع و بزرگ هستند که سرشار از امید و لطافت است.

وی خاطرنشان کرد: معلولان باید همواره اعتماد به نفس داشته باشند و با اتکا به خداوند متعال، مشکلات را در مسیر زندگی از پیش روی خود بردارند.

امام جمعه بافق با بیان اینکه محدویت نباید موجب ناامیدی و عدم پیشرفت شود، خاطرنشان کرد: همه انسان‌ها دارای مشکلاتی هستند و ضعف‌هایی دارند که برخی از این مشکلات پیداست اما برخی از ضعف‌ها در انسان پنهان است که هیچ کدام نباید مانعی برای رشد و تکامل شود.

وی با اشاره به تاکید آموزه‌های دینی به مسئله حقوق اجتماعی،خواستار توجه جدی مردم و مسئولان به رعایت حقوق نابینایان شد و تصریح کرد: باید در ساختارهای شهری و نیز زندگی اجتماعی، سهم بیشتری برای نابینایان اختصاص داد زیرا این عزیزان از بعضی موهبت‌های طبیعی محروم هستند.

در این دیدار نابینایان شهرستان بافق، مشکلات خود را مطرح کرده و خواستار توجه بیشتر مسئولان به این مسائل آنان شدند.

اشتغال، مسائل فرهنگی و مشاوره، ازدواج و مشکلات تردد نابینایان از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد و امام جمعه بافق قول پیگیری و طرح آنها را با مسئولان مرتبط داد.عبداللهی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
جامعه معلولین بافق دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۱ - ۷:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ایامی دانید از بین 7000 نیروی انسانی شاغل در شرکتها و ادارات بافق فقط و فقط یک نفر نابینای مطلق مشغول بکار می باشد؟
ایا می دانید بیش از 51 نفر از شهروندان عزیزمان با دچار نابینایی اعم از نابینای مطلق یا نیمه بینا شده اند؟