رئیس محیط زیست شهرستان بافق خبر داد:شکارچیان متخلف مجازات شدند

دسته: اخبار ویژه
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۲۳ آبان ۱۳۹۷
شکارچیان متخلف مجازات شدند

رئیس محیط زیست شهرستان بافق گفت:طی هفته جاری یک متخلف شکار و صید که در دیماه سال گذشته به جرم شکار دو راس گوسفند وحشی دستگیر شده بود بعد از طی مراحل قانونی برای تحمل حبس به مدت ۱۹ ماه و پانزده روز به زندان یزد معرفی شد.

رئیس محیط زیست شهرستان بافق گفت:طی هفته جاری یک متخلف شکار و صید که در دیماه سال گذشته به جرم شکار دو راس گوسفند وحشی دستگیر شده بود بعد از طی مراحل قانونی برای تحمل حبس به مدت ۱۹ ماه و پانزده روز به زندان یزد معرفی شد.

سید جلال موسوی اظهار داشت: یک قبضه اسلحه برنو پنج تیر مکشوفه از متخلف نیز به نفع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضبط گردید.

وی همچنین با اشاره به صدور حکم و اخذ یکصد میلیون ریال جریمه نقدی از متخلف دیگر شکار و صید عنوان کرد: در پرونده دیگر مامورین اجرایی اداره محیط زیست شهرستان بافق حین گشت و کنترل در منطقه آزاد براریگ، موفق به دستگیری یک نفر شکارچی در دشت های آن منطقه که اقدام به شکار غیرمجاز یک راس آهو نموده بود شدند.

موسوی افزود: از متخلف ۱۲ عدد فشنگ چهار پاره دست ساز کالیبر ۱۲، یک فشنگ ساچمه شماره۴، یک قبضه اسلحه کمرشکن تک لول ته پر، یک دستگاه موتورسیکلت هوندا، یک دستگاه دوربین چشمی روسی، یک عدد چاقو کشف و ضبط شد و مراتب پیگیری به مراجع قضایی معرفی گردید.

رئیس محیط زیست شهرستان بافق تصریح کرد: وی متعاقبا به زندان یزد اعزام و مبلغ یکصد میلیون ریال جریمه نقدی از متخلف به نفع سازمان حفاظت محیط زیست اخذ شد.

موسوی همچنین با اشاره به دستگیری و شناسایی ۴ شکارچی متخلف در حوزه شهرستان خاطر نشان کرد: طی هفته جاری مامورین اجرایی محیط زیست بافق در حین گشت و کنترل منطقه ناریگان موفق به رصد ۴ نفر شکارچی در این محدوده شدند.

وی با اشاره به تلاش های مامورین و همیاران محیط زیست بافق یادآور شد: ۲ نفر از شکارچیان دستگیر و در تحقیقات تکمیلی یک نفر دیگر از متهمان شناسایی شد.

مقام مسوول گفت: اتهام شکارچیان براساس مستندات موجود شکار غیر مجاز بوده و با تکمیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و روز گذشته به زندان مرکزی انتقال یافتند.

موسوی در پایان از همکاری مقامات قضایی، دادستان شهرستان بافق، بازپرس و همچنین فرمانده انتظامی، کلانتری و پرسنل آگاهی تقدیر و تشکر کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی اصغر رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وخداقوت وتشکز از کلیه پرسنل محترم ومحبوب محیط زیست بافق ، شنیده ها ازفعالیت چشمگیر نیروهای محیط زیست بافق نسبت به تامین امنیت محیط زیست وجلوگیری ازشکار وبرخورد جدی با شکارچیان متخلف حکایت دارد . در هرنقطه ای از شهر که صحبت میشود ازتلاش وفعالیت بی وقفه وشبانه روزی این نیر های جان برکف صحبت به میان می آید شنیده شده که محیط زیست بافق دراکثرمکانهای سخت وصعب العبور آبشخور های زیادی باسخت ترین شرایط مکانی که تهیه کردن مصالح درمنطقه جهت ساخت آبشخورها بسیاردشوارمیباشد اما این عزیزان این زحمات را به جان ودل خریده وزحمت برایشان خدمت صادقانه است که تحمل وپذیرش این سختیها را وظیفه میدانند .درود ودستمریزاد به این نیروهای سخت کوش ووظیفه شناس که سختی کار را داشتن لیاقت وسعادت خدمت به محیط زیست میدانند توفیق
ر وز افزون شما را ازدرگاه خداوند منان خواهانم.. پیروز وسربلند باشید