رئیس مجمع نمایندگان استان :جشنواره فیلم رضوی می تواند تاثیر شگرفی بر زندگی نسل امروز داشته باشد

دسته: نماینده مردم بافق در مجلس
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۶ آبان ۱۳۹۷
جشنواره فیلم رضوی می تواند تاثیر شگرفی بر زندگی نسل امروز داشته باشد

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به اینکه جشنواره فیلم رضوی با هدف تبیین فرهنگ دینی و مذهبی برگزار می شود، گفت: این جشنواره می‌تواند تاثیر شگرفی بر زندگی نسل امروز داشته باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به اینکه جشنواره فیلم رضوی با هدف تبیین فرهنگ دینی و مذهبی برگزار می شود، گفت: این جشنواره می‌تواند تاثیر شگرفی بر زندگی نسل امروز داشته باشد.

محمدرضا صباغیان در گفتگو با خبرنگار کمیته خبری سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی، گفت : بدون شک ترویج فرهنگ زندگانی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام با ابزار هنر آن هم ابزاری مثل فیلم و سینما بهترین شیوه تبلیغ در دوران معاصر است، زیرا تاثیر ابزارهای دیداری و شنیداری در ماندگار شدن یک معرفت یا فرهنگ بقدری بالاست که از آن می توان به مثابه حکاکی بر سنگ یاد کرد که بزودی پاک نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره فیلم رضوی می تواند نیازهای بشری را در این تشتت اعتقادی سامان دهد، اظهار داشت: باید از دست اندرکاران و کسانی که این کار بزرگ را برنامه ریزی و انجام داده اند تشکر کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد گفت: فعالیتهای آستان قدس رضوی و این ظرفیت بزرگ، فرصت مناسبی است که نسل جوان و مردمان تشنه حقایق را سیراب نماید.

صباغیان افزود: از جایی که ما ایرانی ها افتخار حضور پربرکت هشتمین امام همام را در کشورمان داریم و عنایات آن حضرت را با همه وجود لمس کرده ایم، خلق اثر هنری برای هنرمندانمان ملموس تر و با توجه به سابقه ذهنی مخاطبین از حرم رضوی می تواند اثرپذیرتر باشد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره فیلم رضوی و اثرگذاری آن بر ارتقاء آثار هنرمندان خصوصا فیلمسازان جوان گفت: دیده شدن آثار هنری توسط علاقمندان، خود بهترین مشوق برای کار در این عرصه است و جشنواره فیلم رضوی که مانند یک نمایشگاه سعی در اکران بهترین آثار را دارد موجب رقابت سالم بین هنرمندان خواهد شد و امیدوارم هرسال شاهد آثار باکیفیت و حتی فاخر در این زمینه باشیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها: