نماینده یزد در مجلس:مسئولان اصفهان در تامین امنیت آب یزد کوتاهی می‌کنند

دسته: نماینده مردم بافق در مجلس
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۶ آذر ۱۳۹۷
مسئولان اصفهان در تامین امنیت آب یزد کوتاهی می‌کنند

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه استان یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نجابت یزدی‌ها هم حدی دارد گفت: مسئولان اصفهان در تامین امنیت خط آب انتقالی به یزد کوتاهی می‌کنند.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه استان یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نجابت یزدی‌ها هم حدی دارد گفت: مسئولان اصفهان در تامین امنیت خط آب انتقالی به یزد کوتاهی می‌کنند.

محمدرضا صباغیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با انتقاد از وضعیت پیش آمده در زمینه خط لوله انتقالی آب به یزد اظهار داشت: متاسفانه قطعی آب به کرات رخ داده و با توجه به خشکسالی‌‌هایی که رخ داده است، برخی در منطقه اصفهان به ویژه شرق این استان یکسری اعتراضاتی دارند که چرا این آب و آن حقابه‌هایی که دارند، پرداخت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه عدم انجام تعهدات دولت در این زمینه بهانه‌ای شده برای اینکه این اتفاق بیفتد ادامه داد: تعامل و اتفاق نظر خوبی بین مسئولان دو استان با دستگاه‌های مربوطه در تهران است تا جلوگیری از این موضوع شود؛ منتها طبیعتا باید واقعا برای این قضیه راه‌حلی اساسی تدارک دید به نحوی که موضوع حل شود.

نماینده مردم پنج شهرستان استان یزد با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان استان از وزیر کشور و نیرو سئوال پرسیده و در مجلس نیز تذکر داده‌ایم عنوان کرد: پیشنهاد می کنم با حضور نمایندگان دو استان و مسئولان همچنین وزاری کشور و نیرو نشستی داشته باشیم و موضوع به شکل ملی مطرح و حل شود اما احساس می‌شود یک مقدار تصمیم گیری‌ها و نگاه‌های منطقه‌ای دیده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه نگاه‌ها نباید فقط به استان اصفهان باشد بلکه باید مشکلات یزد نیز دیده شود چون بحث سنگ و معدن و نفت، بحث‌هایی نیست که استان یا منطقه‌ای باشد، ملی است و باید در کل کشور دیده شود و این را ما خواستیم ان‌شاءالله در این زمینه تدبیر جدی اندیشیده شود و این مسائل حداقل تکرار نشود.

صباغیان با تاکید بر اینکه مردم یزد تا الان ۲۵ بار نجابت به خرج داده‌اند و به نظر می‌رسد که آستانه تحمل مردم هم در حال لبریزشدن است تصریح کرد: ما باید در چارچوب ضوابط و قانونی پیگیر مسائل‌مان باشیم و بخواهیم مسئولان امنیتی یا انتظامی مسئله را حل کنند و نگاه تهدید و مقابله به مثل نداشته باشیم چرا که قطعا مدیریت آن با دشواری بیشتری همراه خواهد بود لذا بهتر است این موضوع از طریق دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و شورای امنیت ملی کشور حل شود و چیزی نیست که قابل حل نباشد.

وی با بیان اینکه به ‌عنوان رئیس مجمع صلاح می‌دانم که مشکل آب یزد در سطح ملی دیده شود اظهار داشت: ملاک و معیار ما این است که از یک سو نیروی انتظامی و مسئولان که آنجا هستند، باید حفاظت از خط لوله را به‌عهده بگیرند و مشکل مردم را حل کنند تا از ایجاد مشکل برای استان یزد جلوگیری شود و اینکه بگویند ما نتوانستیم در مقابل تعدادی از مردم اقدامی کنیم پسندیده و قابل قبول نیست.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا در این‌خصوص برنامه‌ای برای تذکر به دولت دارید، افزود: ما تذکر دادیم هم شفاها و هم کتبا. دو هفته قبل از وزیر نیرو سوال پرسیدم و در جلسه‌ای که داشتیم با حضور آقای استاندار و با مسئولان وزارت نیرو نیز راهکارهایی هم ارائه شد که امیدوارم بزودی مشکل حل شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۷
برچسب ها: