” واقعیاتی تلخ از عمق فساد و روابط خویشاوندی در ادارات و ارگانهای مملکت از زبان بالاترین مقام دولتی در شهرستان بافق”

دسته: مقالات
۴ دیدگاه
پنج شنبه - ۸ آذر ۱۳۹۷

* چند روز قبل در فضای مجازی خبری منتشر شد مبنی بر اینکه در یکی از ادارات شهرستان بافق، رییس و معاون و پیمانکاران همگی باهم برادرند؛ خبری دردناک از روابط فامیلی در ادارات و ارگانهای کشور که شاید آنقدر دیده و شنیده باشیم که دیگر برای هیچ یک از ما تازگی نداشته باشد؛ اما وقتی در یکی از صفحات مجازی پر بیننده در بافق، فرماندار محترم مورد خطاب قرار می گیرند ایشان در پاسخ به این صفحه اینستاگرام و در اظهار نظری شفاف، صادقانه و البته قابل تأمل بیان می کنند: “این اداره تقریباً در همه استان همین طوره و به مدیر دستگاه استانی آن تذکر داده شده است”!
* این پاسخ فرماندار محترم فقط یک چیز را به ذهن متبادر می کند و آن اینست که در کشوری اسلامی هر کس که پُستی دارد هر کار دلش می خواهد می تواند انجام دهد و این روابطِ خلاف شرع، خلاف اخلاق، خلاف عرف و خلاف قانون آنقدر عادی شده که بالاترین مقام دولتی یک شهرستان اعلام می کند این موضوع یعنی فامیل بازی در آن اداره همه جاییست!
حال بایستی این سوال را از نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه محترم شهرستان ها و سایر نهادهای ذیربط بپرسیم دقیقاً وظیفه شما چیست؟ مردم از شما چه می خواهند؟ مگر نه اینست که این مردم در سخت ترین برهه های تاریخ چهار دهه ٔ انقلاب همراه و همگام نظام و انقلاب و در خط مقدم جبهه ها بودند و هم اکنون هم در جبهه های دیگری بیشترین هزینه ها را متحمل می شوند؟ مگر مردم انقلاب کردند که شاهد چنین رفتارهایی از مسئولین و مدیران باشند؟ مگر روحانیون وظیفه شان صرفاً آموزش و تبیین مسائل شرعی و آموزه های دینی و فرهنگی است و بایستی نسبت به این مسایل بی تفاوت باشند؟ کما اینکه در همین مسایل هم خوب عمل نکردند، چراکه اگر متولیان فرهنگی به وظایفشان عمل می کردند شاهد اینهمه فساد و بی بندوباری ودین گریزی در نسل جوان نبودیم.
بهرحال موضوعی که واضح و مبرهن است وجود فساد در بسیاری از ادارات و دستگاهها و عدم نظارت دقیق و قاطع با این تخلفات است که عدم پیگیری و برخورد با این موارد و منفعلانه عمل نمودن دستگاههای نظارتی فقط منبعث از یک موضوع است و لاغیر و آن ذینفع بودن همان ناظران و همان دستگاهای نظارتی ست حال با هر لباس و در هر جایگاهی.

مـحمدرسـول رحـیمی پور
آذر۹۷


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۱۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بله این موضوع همه جایی است البته فقط بحث فامیل نیست در شهر ما هر کس از مسئولی تعریف و تمجید کرد و جلو دوربین وظایفش را پررنگ کرد هم در نهادها و همه جا جا دارد

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این یعنی عملی نمودن یکی از وعده های رئیس جمهور عزیزمون . که وعده داده بودن از همه اقوام در اداره کشور استفاده میکنند. (اقوام به معنای فامیل نه چیز دیگه)

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۵:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نزدیک یک ساله میرم گندله هرکی رو میخان سرکار میکنن به ماکه میرسه میگن نیرو نمیخایم
هر هفته اونجام خودشون دیگه خجالت نمیکشن؟؟؟؟

کریم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا اون اداره کدومه؟ شاید ماهم بتونیم سهمی بگیریم اخه ماهم حتما اونجا فامیل داریم؟ راستی کابینه حسن روحانی چطوره؟ فامیلا هم مسلکا؟ هم کاسه ای ها؟