برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد دوماه است که حقوق نگرفته اند

دسته: دانشگاه
۶ دیدگاه
جمعه - ۹ آذر ۱۳۹۷
برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد دوماه است که حقوق نگرفته اند

دانشگاهها نقش اساسی در پرورش افکار و رشد و تعالی یک فرهنگ دارند؛ بی شک اگر کشوری توسعه می یابد مهد این توسعه را باید در دانشگاهها سراغ گرفت.

دانشگاهها نقش اساسی در پرورش افکار و رشد و تعالی یک فرهنگ دارند؛ بی شک اگر کشوری توسعه می یابد مهد این توسعه را باید در دانشگاهها سراغ گرفت.

دانشگاه آزاد اسلامی در سالیان اخیر با مشکلات کمبود دانشجو روبرو شده است و این کمبود بر وضع معیشتی کارکنان و اعضای هیئت علمی این دانشگاه تاثیر عمیقی گذاشته است؛ در استان یزد واحدهای میبد، بافق، مهریز و تفت با این معضل روبرو شده اند و اکنون بیش از دو ماه است که حقوق کارکنان و استادان خود را نتواسته اند به موقع پرداخت کنند؛ در همین راستا در تماس تلفنی با دکتر معصومه طباطبایی، رئیس دانشگاههای آزاد اسلامی استان یزد موضوع عدم پرداخت حقوق کارکنان و استادان را جویا شدیم که وی گفت:با واحد خود شهرستان تماس حاصل فرمایید، بنده وقت پاسخگویی ندارم و در جلسه می باشم.

در ادامه جهت پیگیری این مشکل تماسی با دکتر سید میر؛مدیرروابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد صورت گرفت که وی اینگونه پاسخ داد:مقرر گردیده است تا دکتر معصومه طباطبایی، مدیریت دانشگاههای آزاد اسلامی استان یزد در این خصوص با دکتر تهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفتگو نموده تا این مشکل بزودی برطرف گردد.

هفته نامه افق کویر


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
سلام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

فعلا در بافق موقع جولان رییس یزدی و معاون یزدی است که حاضر نیستند یک روز در بافق اقامت کنند و بافقی ها را انداختند بیرون.

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۶:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بافق بدلیل شرایط اقتصدی خاصی که در استان دارد هرگز دانشگاه ازادش با این پتانسیل استاد و کارمند و فضا و امکانات نباید به چنین روزی می افتاد اگر….

کارمند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ویران کردن دانشگاه کاری بود که فقط این ….توانایی انجامش رو داشت.دست مریزاد.قابل توجه فرماندار شهرمون

غضنفر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این دانشگاه همه هیئت علمیش که شغل اولی پیدا کرده ودانشگاه را بعنوان شغل دوم دارندو بی خیالند….. بیچاره کارمندان …

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۲:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا اوضاع مالی کارمندان دانشگاه آزاد بافق خوب نیست الان حدود ۷۲ روز است حقوق نگرفتیم هیچ کس هم کاری نمی کنه نه رییس و نه معاون فقط میز ریاست رو دو دستی چسبیدن

کمال اح این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۶:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
این اتفاق به جا مانده از بی تدبیری مسئولین قبلی می باشد. مسئولینی که مثل نقل و نبات مجوز دانشگاههای بیام نور و علمی و کاربردی و جواد و حسن ومحمد باقر و… را به نمایندگان و سیاسیون برای چشم روشنی و یا باداش کارهاشون می داند. مگر می شود در یک شهرستان مثلا مهریز ۵ نوع دانشگاه مختلف در یک رشته داشته باشیم. و یا در استان یزد ۱۹ نوع دانشگاه مختلف و مدیران سیاسی داشته باشیم که همگی از بودجه دولت تغذیه می کنند.
در استان یزد ۳ دانشگاه داریم که مجوز رشته تاسیسات مکانیکی را گرفته اند که نه استاد دارند، نه کارگاه و نه هیچ. در حالیکه دانشگاه ازاد برای اخذ مجوز این رشته هم کارگاه تاسیس کرد و هم تجهیز کرد و هم استاد استخدام کرد. ای کاش وزارت علوم شرایطی که برای تصویب رشته و سایر موارد را الزام می کرد برای همه دانشگاهها یکسان و عادلانه بود و لااقل اجرای نقشه علمی کشور را الزام می کرد.
بازهم گلی به شرف مدیران دانشگاه ازاد که چه در دارا و نداری دولت، کاری به او نداشته و همیشه گلیم خودشان را از اب بیرون می کشند. ولی سایر دانشگاهها تا دولت دارا می شد، همگی از او می گرفتند و حالا که ندار شده است، او و عملکردش را محکوم می کنند.
اختلاف میانگین حقوق و مزایای کارکنان دانشگاه ازاد و بدترین دانشگاه دولتی دو میلیون تومان است و این اختلاف برای اساتید دانشگاه تا شش میلیون هم می رسد. ولی هیچ وقت کسی اعتراضی نکرده است.
اگر فقط در استان یزد عملکرد دانشگاههای ازاد با هزینه آنها را با عملکرد دانشگاههای دلتی با هزینه انها مقایسه کنیم شاید به دانشگاه ازاد بیش از این افتخار کنیم.
بیش از ۸۰ درصد از مدارک تحصیلات تکمیلی مدیران ارشد استان یزد (استانداری،ادارات دولت، دادگستری و دانشگاههای دولتی) از دانشگاه ازاد است.
امیدوارم این نهال انقلابی علارغم تمامی نا ملایمات و دشمنی هایی که در دوران قبل به خود دیده همچنان استوار به کار خود ادامه دهد.