لطفا آرامش جامعه را برهم نزنید

دسته: مقالات
یک دیدگاه
پنج شنبه - ۲۲ آذر ۱۳۹۷

لطفا آرامش جامعه را برهم نزنید.
✍✍✍
شرکت سنگ آهن شریان حیاتی برای مردم بافق است و تقریبا زندگی تمام مردم شهر به آن وابسته است.
خبر برکناری ناگهانی مدیر عامل بومی شرکت خبری بود که همه را شوکه کرد آن هم مدیر عاملی که هنوز جوهر حکمش خشک نشده است وتازه سکان مدیریت را به دست گرفته است.
فارغ از تمام گمانه زنی ها،دست های پیدا و پنهان و اظهار نظرهای مسئولانه وغیر مسئولانه که
بعدا صورت خواهد گرفت و هم چنین فارغ از صحت وسقم تمام این اظهارنظرها یک نکته را باید بعنوان هشداری جدی برای جامعه ناامید و بی اعتماد امروز تلقی کرد وآن این که با اعصاب و روان مردم با بی تدبیری ، کژ اندیشی وتصمیمات خلق الساعه نباید بازی کرد.
تزلزل و تلاطم فکری در تصمیم گیری های بی ثبات و بدون اندیشه آن هم در عزل ونصب مدیران باعث از بین رفتن آرامش جامعه و تبعات زیانبار اجتماعی و فرهنگی خواهد شد.
متاسفانه ما در جامعه ای زندگی می کنیم که نه تنها برای آینده خود برنامه ای ندارد بلکه برای یک سال و حتی یک ماه آینده خود هم تصمیمی نگرفته است و بی هدف و سرگردان دور خود می چرخد و بدون شک ریشه کم شدن سرمایه های اجتماعی و فکری به همین تصمیمات متلاطم و بی هدف برمی گردد.
نبود اعتماد در جامعه تمام زوایای آن را تخریب می کند ومتاسفانه در جامعه ما دروغ گفتن وبی اعتمادی به شکل نگران کننده‌ای افزایش یافته و در اقشار و لایه‌های مختلف اجتماع ریشه دوانده است. همه متفق القول هستیم که صفات مذمومی چون دروغگویی، غیبت، ریا، تهمت و نفاق و… مقوله‌هایی هستند که اخلاق را در جامعه به قهقرا می‌کشانند و فضایی مملو از ناامنی روانی و بی‌اعتمادی را در جامعه ایجاد می‌نماید.
حال هر جوابی که به این برکناری داده شود برای افکار عمومی غیر قابل قبول خواهد بود وآن ها را اقناع نمی کند و ناامنی روانی و بی اعتمادی را تشدید می کند چون اعتماد مثل کاغذ است یک بار که مچاله شود هر چقدر هم صافش کنید هیچ وقت مثل اولش نمی شود.
ای کاش یک بار برای همیشه اول فکر می کردیم بعد تصمیم می گرفتیم تا مجبور نشویم آسمان ریسمان ببافیم و توپ تقصیر رادر زمین یکدیگر بیاندازیم و بی خود وبی جهت آرامش جامعه را برهم بزنیم
باید از یک ذره اعتمادی که هنوز در جامعه وجود دارد به مثابه شیشه عمر جامعه مراقبت کنیم تا از بین نرود نه این که این گونه نابخردانه تیشه بر ریشه اعتماد عمومی بزنیم وبعدا برای ترمیم اعتماد از دست رفته هزینه های گزاف بپردازیم.
دکتر حسین ارجمند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۸۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
امضا محفوظ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۵:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نشان داده شده در جامعه فعلی منافع مادی افراد بر هر چیزی ارجح است.لذا روز به روز از اعتماد مردم کاسته می شود.