خدایی شویم ….

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۷ مهر ۱۳۹۱
خدایی شویم ….
کردگار بی همتا به انسان باور خود بزرگ بینی و برتری داد تا حقیقت زاده شدن از پست ترین چیزها را به فراموشی بسپارد و در راه تعالی خویش بکوشد. خداوند بی نیاز انسان را نیازمند آفرید تا با تلاش و کوشش در راه رسیدن به هدفی والا گام نهد. دادار یکتا به آدمی خرد داد تا بیندیشد و در پس اندیشه ها سازندگی داشته باشد. یزدان پاک با مهر و محبتی بی اندازه انسان را بی نیاز کرد تا او راه مهرورزیدن را بیاموزد.
 همه آنچه پروردگار ما از بندگانش خواسته در شادی و خوشبختی آنها خلاصه می شود انسان بینا می بیند و می داند که دنیای فانی جای دشمنی و کینه توزی نیست حسادت و مردم آزاری راه به جایی نخواهد برد و نتیجه رفتار هر کس به خود او باز خواهد گشت. اگر انسان با چشمان بینا پرواز فرشته مرگ را بالای سر خود درک کند و هر لحظه در انتظار نشستن آن بر شانه های نحیفش باشد، هیچگاه غیر از فرمان خدا عمل نخواهد کرد. اگر آدمی باور کند که مرگ دیر یازود به سراغش خواهد آمد و به مقام و موقعیت و مال و منال او اعتنایی نخواهد داشت خدایی می شود. دیدگانش بر روی واقعیتها باز خواهد شد و سراسر وجودش پر خواهد گشت از نور الهی. آنوقت دیگر واژه ظالم و مظلوم بی معنی می شود و انسان متعالی گام در راهی روشن می نهد که فطرت پاکش چراغ دانایی آن را برافروخته است.
 بیائید خدایی شویم و از موقیتهایی که همه امتحان الهی است سربلند بیرون بیاییم. ارزشهای والای خویش را که در پس گردو غبار سختیهای روزگار به دست آورده ایم فدای هوای نفس خویش ننمائیم و پاکی خویش را گرفتار تندبادهای منیت نکنیم باشد که دادار بزرگ نظر لطفی به بندگان دیرباورش بنماید.

عالیه نقیب الذاکرین بافقی(مهرگان)


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
سهیل جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۱ - ۱:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

زیبا بود.

بافقی شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۱ - ۹:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مهرگان بزرگوار خسته نباشی قشنگ بود مثل همیشه