صد در صد!!!

دسته: اجتماعی , صنعت و معدن , مقالات
۱۲ دیدگاه
یکشنبه - ۲ دی ۱۳۹۷

آخر پاییز بود وقت شمارش جوجه ها اما نمی دانم چرا در بافق ، زمستان نشده روسیاهی بر زغال ماند آن هم؛ صد در صد.

هفته آخر پاییز بود و بافق در بوته امتحانی چندباره ، بعضی ها در آن رو سفید شدند و بعضی ها روسیاه؛ صد در صد.

اصلا چه ربطی به پاییز دارد صندوقبان حلقه به گوشی گز نکرده قبائی که خود بر تن یک دوست و پشتیبان همیشگی پوشانده بود درید به اشتباه و حرکتهایی کرد اشتباه تر، صد در صد.

مقدمه بس است بروم سر اصل مطلب. اول می خواستم بنویسم داستان عزل مدیر شرکت سنگ آهن بافق در یک روز پنجشنبه و نصب مجددش در پنجشنبه بعد بازی ای بیش نبود برای انحراف افکار عمومی از ماجرای واگذاری سهام صندوق بازنشستگی اما بیشتر که تحقیق کردم دیدم صندوق مدتی است بی سر و صدا سهامش از سنگ آهن مرکزی را واگذار کرده به “دالاهو” نام شرکتی زیر مجموعه خودش.

دومین حدسم احتمال وثوق اخبار درگوشی پیچیده در شهر در چند ماه اخیر از ورود سازمان بازرسی به برخی پیمانهای چند سال گذشته مجموعه شرکت سنگ آهن و اقدامات قضایی که انجام شدنش همراهی افکار عمومی را می خواهد بود ، موضوعی که طی یک این هفته محقق شد، اما به یقین نرسیدم.

سومین احتمالی که با شنیدن خبر عزل، با دروغ بازنشستگی مدیر جدید به ذهنم خطور کرد ورود رحیمی به برخی خطوط قرمز بالادستی ها بود آن هم در عزل و نصب های انجام شده و عزل و نصب هایی که قرار بود انجام شود، عزلهایی که حتی دامن آقای خاص یعنی فامیل مدیر بالادستی را هم قرار بود بگیرد.

البته اصرار مدیر جدید درباره تقید به نظم حتی برای ویژه خوارهای همیشگی و سرشناس و سیاستهای مدیریتی که پسند خیلی ها نیست هم به ذهنم آمد، اما اینها را کوچکتر از این دیدم که به عزل یک مدیر بیانجامد آن هم عزل توسط یک مدعی دوستی نان و نمک خورده که چه عرض کنم تلاش چشیده در چالش ۹۳ برای ابقاء در مدیریت.

شک ندارم با من موافقید که هر جا پولهای کلان و ریخت و پاشهای وسیع مطرح است ویژه خواری و طمع ورزی هم هست و مدیری که اینها را در دستور کار نداشته باشد ماندنی نیست اما مطمئنم شما هم معتقدید بهانه ای که برای این عزل بدان چنگ زدند آنقدر بچه گانه بود که جز سرافکندگی برای پیشنهاد دهندگان و اجراکنندگانش بجا نگذاشت.

از سرافکندگی گفتم حیفم می آید اشاره ای به رفتار بسیار غلط برخی هواداران یا به پست و مقام رسیده ها و نوکیسه های مدیر قبل نکنم که در هفته گذشته چه تهدیدها که به نویسندگان و فعالین اجتماعی شهر نکردند و از مکرهایی مانند: بر نیزه کردن نام گندله و احتمال تعطیلی آن برای ترساندن شورای اسلامی کار، کرایه زبان مسوولین شهر برای تهدید دلسوزان یا رقیب تراشی از مدیر جدید برای نماینده در انتخابات آتی برای سرد کردن طرفداران نماینده و پیگیری نکردن حق نگویم .

نمی توانم در این مجال از شورای اسلامی شهر بخاطر مواضع ضعیفشان در این روزها به خاطر وابستگی برخی از ایشان به مدیر قبل انتقاد نکنم و به شورای شهرستان به خاطر استقلال و جسارتشان آفرین نگویم.

نمی توانم این جمله را هم خطاب به امام جمعه شهرمان که مردی دوران دیده و سرد و گرم زمان چشیده هست نگویم که از شما انتظار نداشتیم اینگونه به یک کارگر آن هم بین دو نماز بتازید و بی پناه ترین قشر جامعه که برای احقاق یک حق به نماز جمعه شما پناه آورده اند را با جملاتی که گفتنش از شما بعید بود تهدید امنیتی و انتظامی نمایید.

نمی توانم تفاوت داشتن یک نماینده بومی در مجلس و نداشتنش در زمانهای سرنوشت ساز را با یادآوری حوادث سال ۹۰ و ۹۳ برای همگان شفاف نکنم.

اصلا مگر می شود در ارتباط با هفته آخر پاییز نوشت و به کارگران شرکت سنگ آهن بافق به خاطر انتخابشان در شورای اسلامی کار تبریک نگفت و هوشمندی اعضا شورا که در این برهه دشوار خام تهدید و تطمیع نشدند را ستایش نکرد؟

بگذریم هر چه بود امروز یعنی اولین روز زمستان ۹۷ که من این مطلب را می نویسم رحیمی با استقبال مردم و کارگران، اصناف و نه مسوولین شهرستان!!!_ که همین نیامدنشان گویای فاصله خواست مردم و ایشان است _ دوباره سکان مدیریت شرکت سنگ آهن مرکزی را در دست دارد و اگر شش دانگ حواسش را جمع نکند بعید نیست از آنهایی که در چند سال گذشته در سمتهای مختلف با پول و امکانات سنگ آهن برای خود امپراطوری تسلط در لایه های مختلف کارگری و حتی جامعه گسترده اند و در لباسهای مختلف و با ایجاد رسانه سعی در قلب حقیقت و ایجاد خفقان در شهر داشته اند، چوبهایی لای چرخ حرکتش بببیند که محبوبیت زود هنگامش را سریع تر از آنچه می پندارد خدشه دار سازند.

محمد علی قاسم زاده بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
کمیل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
جالبه که در این یک هفته که مدیر برکنار شده بود شرکت کاوشگران نصر بافق در معدن سه چاهون سریعا ۱۵ نفر نیروی جدید بدون مجوز گرفت.جالبتر اینکه بجر ۶ نفر که آزمون داده بودند بقیه سفارشی بودن.سه نفر سفارشی(فامیل نزدیک)…. سه چاهون که تاکید کرده یکی را به تراشکاری،یکی به انبار و دیگری به آپاراتی بروند.دو نفر سفارش ….بانک…..و….
دو ماه قبل هم شرکت یک نیروی کرمانی برای آهنگری آورد و گفت ماموریتی است و بعد ماندگار شد .جالبتر اینکه شش ماه پیش پانزده نفر نیرو باسابقه را به سنگ آهن داد به این علت که نیروی مازاد هستند و حالا دوباره نیرو گرفته و حق آنان را ضایع کرده.اگر به نیرو احتیاج دارد نیروهای باسابقه ای که به سنگ آهن داده برگرداند.

فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب رحیمی مواظب مشاورانی و معاونینی باشد که انان راهنما و مشاوران مدیرعامل قبلی بودند و نابود کننده خیلی از مدیران و سرپرستان لایق

مدافع شرف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

گرسلیمانی توگراسکندری
وقت مردن آید زموری کمتری

به من گفتند اگر فلانی برودعاقبت بافق چه میشود که ناگهان سخنان رهبری عزیز یادم آمد .
وجایز دانستم این را به مقامات ومسئولان شهرم ازکوچک تابزرگ یادآور شوم .
بالاترین مقام کشور ونظام وامام امت ونائب امام عصرعج این چنین میفرماید وباعث دل آرامی میگردند امابعضی خواص وافراد که خاک پای ایشان هم نیستند ملت را ازرفتن خودشان میترسانند وبرای بقای خود دست وپامیزنند .
درکلیپ منتشرشده خواهید فهمید که اسلام وبقای انسانیت درتفکر انقلابی هست نه درحضورفیزیکی بی اراده .

مدافع شرف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۲:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نقل مجلس گشته این جمله ناب
زین سبب حالمان گردیده خراب

عشق به پست و میز برده یاد او
اجر خود را کرد صد در صد خراب

نه دیگر رسم همشهری بودن است
صدق سخن باید که یابی تو ثواب

نه صد در صد دروغت باور است
نه که باید داد خلق اینگونه جواب

یک نصیحت دارمت در گوش گیر
عشق پست بیش می باشد سراب

عبداله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۳:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شرکت کاوشگران نصر بهتر است…

روزگار در گذر است این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۴:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ای که کردی ماهها خرج کلان
تا بیابی پستهایی بیکران

شهر خود را یاد داری هنوز؟
شهرت خود را کجا دیدی چنان؟

دور خود جمع کردی عده ای
تا بدست بوسی رسند هر زمان!

عمر خود در چه فکری بوده ای
روزگاری میشوی درگیر کمان

نوبت عدل خدایی می رسد
نی دیگر پست می گردد امان

گر بدور از فهم این جمله ای
دان که روزی بیفتی بی گمان

تا که فرصت هست غنیمت شمر
توبه کن نزد خدای این جهان

هادی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۸:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مرحبا .انشالله که نویسندگان دیگر هم شهامت داشته باشن یا وابسته نباشن

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۹:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای قاسم زاده من واقعا شک دارم به مسلمان بودنت چنان وباسلیقه خودت مطلب میزنی نه واقعیت را وانگارخدایی نیست ای کاش یه لحظه هم شده فکرمیکردی

فتاحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۹:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ای بابا رحیمی که بازنشسته شده شما هم خودتون میدونین وبامجوز وزارت اطلاعات تااول اسفند۹۷میتونه کارکنه خودش هم همینوگفته مگربراچیزدیگه ای اومده باشه

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۶:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همین الانشم آقای عسکری دارن گندله رو به پیش میبرند

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

برای اولین بار متن آقای قاسم زاده به دلم نشست.دستمریزاد بابت نترس بودنتون و نون به نرخ روز نخوردنتون

ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۴:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

لطفا درمورد اشعار دوستان دقت بیشتری صورت بگیرد مگردوستانی که نظرات رابررسی می کنند باشعرمیانه ای ندارند؟