امیرعلی و فاطمه، نام های محبوب بافقی ها

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
سه شنبه - ۴ دی ۱۳۹۷

رئیس ثبت احوال بافق گفت: امیر علی و فاطمه، بیشترین فراوانی نامیست که بافقی ها برای نوزادان خود در هشت ماهه سالجاری انتخاب کرده اند.

محمود کریمیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک روز و هفته ثبت احوال اظهار داشت: از مجموع ۷۵۰ نوزادی که در این مدت در شهرستان بافق متولد شدند نام امیرعلی و فاطمه در راس قرار دارد.
وی افزود: امیرحسین و علی ، زهرا و زینب هم به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند.
این مسوول به وقایه چهارگانه نیز اشاره کرد و با بیان اینکه شهرستان بافق بدون دفتر خانه ثبت طلاق است گفت: شمار نوزادان این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از چهار درصد افزایش دارد.
کریمیان با بیان اینکه در همین مدت ۱۲۵ نفر فوت شدند و ۱۱۷ فقره ازدواج هم به ثبت رسید، بیان کرد: این آمار نسبت به سال گذشته به ترتیب هفت درصد رشد و ۱۲ درصد کاهش نشان می دهد.
وی همچنین جمعیت بالای ۱۵ سال واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی شهرستان بافق را ۳۴ هزار و ۶۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد بیش از ۱۴ هزار نفر اقدام به دریافت کارت ملی جدید نکرده اند.
رئیس ثبت احوال شهرستان بافق با اشاره به اینکه کارت ملی قدیمی فقط تا پایان سالجاری اعتبار دارد تاکید کرد: شهروندان بافقی باید هرچه زودتر نسبت به ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند.
سوم تا نهم دیماه در تقویم تاریخ کشور به نام هفته ثبت احوال نام گذاری شده است.
ثبت احوال در تاریخ ۱۶ آذر ۱۲۹۷ هجری خورشیدی تاسیس و اولین شناسنامه به شماره ۱ در بخش ۲ تهران به نام فاطمه ایرانی صادر شد.
مرکز شهرستان ۵۰ هزارنفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی یزد قرار دارد.

ایرنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جای تعجب داره که آمار واقعی طلاق را یا ندارن یا نمیگن؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!البته متاسفانه طلاقهای توافقی

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در حال حاضر مردم به نامهای ملی خودشان رو آورده اند ثبت احوال هم گاهی آماری اعلام می کند مثلا تشویق کند

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷ - ۸:۳۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.ضمن تشکر از خانواده هائی که برای انتخاب نام فرزندانشان از نامهای امامان معصوم (ع)استفاده کرده اند.باید به این نکته هم توجه کرد که قبلا ارادتمندان اهلبیت (ع) خود وفرزندان خودرا غلام اهلبیت(ع) می دانستند لذا فرزندان خود را اینگونه نام گذاری می کردند.غلامرضا- غلامحسین غلامعباس -غلامعلی و…….ولی حالا تبدیل شده به امیررضا-امیرحسین-امیرعلی و……بدون شک دراین تغییر رویه دست دشمنان اهلبیت (ع)در کاراست که فهمیدن آن به بصیرت نیاز دارد.امام رضا ع فرمودنداولین نیکی پدربه فرزند خود این است که او را به اسم خوبر نام گذاری کند پس مراقب باشیداسم خوبر برای فرزند برگزینید.با انتخاب بعضی اسامی به دست خودمان موجب تحقیر فرزندمان را فراهم نکنیم.انتخاب اسامی زیبای معصومین (ع) باعث افتخار دردنیا ونجات در اخرت خواهد بود. انشاالله

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۸:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدمت علی اقا عرض کنیم شما ازدید مثبت آن انگاه کنید این اسامی به نظر بنده از نامهای سارینا و ساناز و افتاب و مهتاب و ….. بهتره ممنون از دید قشنگ شما