معاون امور ناوگان شرکت راه آهن کشور:واگذاری ده دستگاه لکوموتیو به شرکت تعاونی عمران بافق/بافق نیازی به کارخانه تعمیر اساس ندارد

دسته: اخبار ویژه
۵ دیدگاه
سه شنبه - ۹ بهمن ۱۳۹۷
واگذاری ده دستگاه لکوموتیو به شرکت تعاونی عمران بافق/بافق نیازی به کارخانه تعمیر اساس ندارد

معاون امور ناوگان شرکت راه آهن کشور از واگذاری ده دستگاه لکوموتیو رومانی به شرکت تعاونی عمران شهرستان بافق خبر داد.

معاون امور ناوگان شرکت راه آهن کشور از واگذاری ده دستگاه لکوموتیو رومانی به شرکت تعاونی عمران شهرستان بافق خبر داد.

مجتبی تفقدی در حاشیه دیدار با معاون فرماندار در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار” بافق فردا” با بیان اینکه این لکوموتیوها مدتها متوقف شده است اظهار داشت:با پیگیری این امر برای بافق محقق می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به اینکه هدف از سفر جنابعالی به بافق چیست گفت: بصورت دوره ای این سفر در نقاط مختلف کشور انجام می شود.

وی افزود:کارخانجات لکوموتیو بافق نیز زیر نظر ناوگان است و باید از نزدیک مشکلات را بررسی کرد.

تقفدی در پاسخ به این سوال که پیشرفت کارخانه اساس در چه مرحله ای است تصریح کرد: از نظر راه آهن احداث این کارخانه نیازی نیست تمام تعمیرات لکوموتیو در شهرستان انجام و ورود سرمایه گذار جدید به این مبحث لزومی ندارد.

معاون امور ناوگان شرکت راه آهن با اشاره به افزایش فضای کارگاهی به متراژ ۲۰ هزار متر مربع عنوان کرد:چنانچه فضای کارگاهی داخل شهر ایجاد شود می تواند به شهر نیز خدمات دهی داشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه برای ارتقا نیروهای رسمی راه آهن چه تدبیری اندیشیده شده است خاطر نشان کرد: ترجیح داده می شود کارها را به بخش خصوص واگذار و فقط نیروهای ناظر بر قرارداد تحت عنوان قابلیت سازی که سالیانه تعداد آنها به ۱۰۰ نفر در کشور می رسد استخدام شوند .

تفقدی همچنین با اشاره به حضورش در مجمع هم اندیشی بیان کرد:مصوبات مجمع پیگیری و
شرکت تعاونی توسعه عمران باید وارد خرید واگن حمل و نقل ریلی شود تا بتواند درآمد ثابتی برای شهر را کسب کند.

وی گفت: طبق مذاکرات انجام شده کارخانه تعمیرات واگن در شهرهای همجوار بافق نیز ایجاد شده است توجیه اقتصادی ندارد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۴:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این توضیحات آقای معاون ناوگان فقط توهین به مردم بافق وکارکنان کارخانجات لکوموتیواست دیزلهای رومانی رامیخواستندبدهندشرکت مپنادرست کندو۱۰تاآلستوم میدادندشرکت عمران شهرستان این صحبتهایعنی سرمردم راشیره مالیدن

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت آقای تفقدی . مگر صنعت ریلی کشور رو به افول است که فقط عنوان کردید نیاز ندارد خوب است طرح ارائه دهید و حمایت کنید . مگر اینجا پنج راه ریلی کشور نیست .

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۸:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مگر این لکوموتیوها دیگه راه اندازی هم میشه !!!
مگر لکوموتیوی که چندین چندین سال کار کرده و سی ساله از رده خارج شده به خاطر نبود قطعات راه اندازی میشه
آخه این تفقدی چی اومده گفته؟!
اصلا راجع به این موضوع فکر کرده ؟
واقعا بجای اینکه فکر پیشرفت و آینده باشه داره فکر ۵۰ سال پیش را میکنه و برگرده عقب !
ای خداااااااا

جوان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

لکوموتیو های رومانیLDE626 CL2
این لکوموتیوها در سال ۱۹۸۶ و به تعداد ۱۰ دستگاه به صورت آزمایشی از کشور رومانی وارد شدند و در ناحیه راه آهن آذربایجان به خدمت مشغول شدند.در بدو ورود مشکلاتی از آنها دیده شد که موجب انصراف از خرید شد و همین ۱۰ دستگاه لکوموتیو از این نسل در راه آهن کشور ماندگار شدند.اولین مشکل بلند بودن طول لکوموتیو و چرخش کم بوژی در کاسه خودش بود که موجب خروج از خط میشدومشکل بعدی جنس طوقه چرخ بود که بشدت موجب خوردگی ریل میشد و مشکل بعدی کارکرد نامناسب مجموعه موتور و کنترل های الکتریکی بود که علیرغم حضور دائمی یک تکنسین رومانیایی در لکوموتیو خاموشی های متعدد در موتور اتفاق می افتاد که البته همه این موارد به طراحی ، ساخت و مونتاژ ضعیف در یک کشور بلوک شرق اروپا مربوط میشد.
اکنون این لکوموتیو ها پس از آنکه مدتی در راه آهن جنوب شرق مشغول بکار بودند از رده خارج و در کارخانجات لکوموتیو بافق رها شده اند.
این لکوموتیوها معروف به همه جا خراب بود یک مجموعه ناهماهنگ از قطعات که هیچگاه درست کار نکرد .

عزیز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۴:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از قرار معلوم اینقدر ذهن اقای تفقدی را مسموم نموده اند که هیچ نظر مثبتی برای بافق ندارد وهمین پیشنهاد که انهم بعنوان اجاره مشخص مینماید که دید اقای تفقدیها نسبت ببافق وبافقی ها تا چه اندازه هست اری بافق که پنج راه راه اهن کشور هست بافقی که مهمترین تعمیرات لوکوموتیوکشور دران وجود دارد به نظر شما ریس های موجود کارخانه دید مثبتی به گستردگی کارخانه دارند ؟!اگر دارند پس باید منتظر ان باشیم اگر ندارند پس باید منتظر خداحافظی با بافق و توسعه بافق در این زمینه باشیم