۱۷ میلیون تن بار توسط شبکه ریلی یزد جابجا شد / یزد رتبه اول حمل ریلی بار در کشور را دارد

دسته: عمومی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
۱۷ میلیون تن بار توسط شبکه ریلی یزد جابجا شد / یزد رتبه اول حمل ریلی بار در کشور را دارد

مدیرکل راه آهن استان یزد با اشاره به اینکه یزد رتبه اول حمل ریلی بار در کشور را دارد گفت: امسال 17 میلیون تن بار توسط شبکه ریلی یزد جابجا شد.

مدیرکل راه آهن استان یزد با اشاره به اینکه یزد رتبه اول حمل ریلی بار در کشور را دارد گفت: امسال ۱۷ میلیون تن بار توسط شبکه ریلی یزد جابجا شد.
سیدمصطفی داودی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه راه‌آهن استان یزد رتبه یک حمل و نقل در بخش حمل ریلی بار در کشور را به خود اختصاص داده اظهار داشت: در حمل و نقل مسافر هم استان یزد رتبه پنجم کشور را به دست آورده است.
وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال ۱۷ میلیون تن بارگیری داشته باشیم و پنج میلیون نفر هم مسافر از طریق راه‌آهن استان یزد جابجا شوند که از این تعداد یک میلیون نفر مسافرین مبدا مقصدی استان یزد هستند.
مدیرکل راه آهن استان یزد خاطرنشان کرد: راه‌آهن استان یزد در یک شبانه روز ۱۲۰ رام قطار دارد و سال گذشته ۱۰ میلیون چرخ واگن روی خطوط استان یزد چرخیده و به حمدالله مشکل زیادی نداشتیم.
داودی با اشاره به اینکه راه‌آهن سعی کرده در حوزه‌های مختلف از جمله کانون‌ها اقدامات لازم را انجام دهند گفت: از جمله فعالیت‌های صورت گرفته، ایجاد کانون مساجد در مسجد راه‌آهن بود که توانست رتبه نخست در یزد را ازآن خود کند.
وی ادامه داد: علاوه بر این سعی شده که دوره‌های مختلف آموزشی از مباحث فرهنگی و خانوادگی و همچنین مباحث آموزش فنی و کارآفرینی ویژه خانواده‌های کارکنان راه‌آهن برگزار شود.
مدیرکل راه‌آهن استان یزد با تاکید بر اینکه عملکرد امسال راه آهن استان یزد هم خوب بوده افزود: در حیطه حمل بار تا به الان توانستیم حدود ۱۱ درصد و در بخش حمل مسافر حدود ۸ درصد رشد را امسال شاهد بودیم.
داودی بیان کرد: ضریب اشغال قطارها هم در این دو سه سال سبب شد که به ندرت تقلیل سرعت در قطارها به وجود بیاید و تنها شاید به دلیل مشکل در خود قطار این اتفاق بیفتد.
وی تصریح کرد: خدا را شکر استقبال‌های بسیار خوبی از قطارهای مسافربری یزد شده و واگن‌های مسافربری را هم تعویض کردیم و در قطارهای مسافربری واگن‌های نو و ساخت ایران استفاده شده است.
مدیرکل راه آهن استان یزد با اشاره به اینکه ظرفیت خطوط استان یزد در حال حاضر تکمیل شده گفت: بحث ایجاد خط دوم را هم در فاز اول در حال انجام دادیم.
داودی با اشاره به اینکه راه آهن استان یزد به شدت از ایجاد شرکت حمل و نقل ریلی در یزد استقبال می‌کند گفت: پیگیری‌های زیادی در این زمینه انجام شد اما کسی قبول نکرد که شرکت در یزد ایجاد کند اما استان‌هایی از جمله کرمان و اصفهان شرکت اختصاصی دارند.
وی از پروژه مسقف شدن ایستگاه راه آهن استان یزد خبر داد و عنوان کرد: این پروژه با اعتبار شش میلیارد تومان در استان یزد انجام شده و در ایام الله دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود.
انتهای پیام/


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۶:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تمام حمل این بارهارامدیون بافقیهاومعادن بافق هستندونونشویزدیهامیخورندتابافیها