وحشی بافقی بزرگترین سرمایه فکری و فرهنگی شهرستان بافق است

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۴ بهمن ۱۳۹۷
وحشی بافقی بزرگترین سرمایه فکری و فرهنگی شهرستان بافق است

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق جلسه شعر و ادب وحشی بافقی با حضور رییس اداره ارشاد ، اعضای انجمن شعر و علاقه مندان به ادبیات در موسسه فرهنگی هنری آقاسین برگزار گردید.

IMG_20190213_074157_259IMG_20190213_074154_496
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق جلسه شعر و ادب وحشی بافقی با حضور رییس اداره ارشاد ، اعضای انجمن شعر و علاقه مندان به ادبیات در موسسه فرهنگی هنری آقاسین برگزار گردید.

رییس اداره ارشادبا اشاره به اهمیت جلسات ادبی در شهرستان بافق عنوان کرد تنها راهی که ما می توانیم به اهداف فرهنگی برسیم  استفاده از ظرفیت انجمن های ادبی است و در حقیقت شعر و ادبیات را می توان به مثابه ستون فقرات هنر دانست و اگر این حوزه تقویت شود دیگر هنرها هم در جامعه متجلی می شود و برای رسیدن به این هدف نیازمند همدلی و وفاق فرهنگی هستیم که لازمه پیشبرد تمام امور است.

در ابتدا اسدالله کریمزاده دبیر انجمن شعر و ادب وحشی بافقی با توجه به نقش شاعران در زندگی اجتماعی مردم عنوان کرد شاعران نقش مهمی در تربیت صحیح جامعه دارند ویکی از آن ها  کمال الدین محمد وحشی بافقی است که سرآمد تمام شاعران عصر خود بوده و موضوعات متعدد ادبی ، اجتماعی و اخلاقی در شعر او چشمگیر است .

وی با توجه به اهمیت شناخت وحشی بافقی به عنوان بزرگترین سرمایه فرهنگی شهرستان بافق افزود وی مانند شاعران برجسته ادب فارسی به اهمیت ارزش اخلاق وفرهنگ در ساماندهی زندگی اجتماعی کاملا واقف بوده و از این روست که توصیه می شود اشعار وحشی بافقی با تعمق و ژرف اندیشی بیشتری خوانده شود

لازم به ذکر است جلسات هفتگی انجمن شعر و ادب وحشی بافقی سه شنبه ها در موسسه فرهنگی هنری آقاسین برگزار می گرددو شاعران بعد از قرائت اشعار به نقد و بررسی آن می پردازند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲۰
برچسب ها: