بدهی ۱۵ میلیارد تومانی شهرداری بافق/ گلایه شدید شهردار بافق از اداره اوقاف و امور خیریه

دسته: اخبار ویژه
۷ دیدگاه
یکشنبه - ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
بدهی ۱۵ میلیارد تومانی شهرداری بافق/ گلایه شدید شهردار بافق از اداره اوقاف و امور خیریه

شهردار بافق بدهی شهرداری را مبلغ ۱۵ میلیارد تومان اعلام کرد.

شهردار بافق بدهی شهرداری را مبلغ ۱۵ میلیارد تومان اعلام کرد.

سید علی نوروززاده در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بافق در پاسخ به اینکه در حال حاضر پرداخت دو درصد عوارض عمران و آبادانی در چه وضعیتی است و کدام معادن عوارض خود را پرداخت می کنند گفت: پس از مصوبه هیئت دولت پرداخت دو درصد عوارض عمران و آبادانی از محل فروش تمامی معادن از جمله دولتی و غیردولتی است.

وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از معادنی که در شهر بافق وجود دارد به این قانون تمکین نمی کنند اظهار داشت: برخی از معادن نیز پرداخت های خوبی داشته اند.

شهردار بافق با اشاره به اینکه شهرداری در حال حاضر با کسری بودجه مواجه است تصریح کرد: مجموعه شهرداری، شورای اسلامی شهر و شهرستان انتظار دارد معادن طبق قانون عوارض خود را پرداخت کنند.

وی پرداخت دو درصد عوارض عمران و آبادانی را حق بافق دانست و افزود: چنانچه به موقع این حق پرداخت نشود در روند توسعه و پیشرفت شهر خلل ایجاد می شود.

نوروززاده مبلغ بدهی شهرداری را بین ۱۲تا ۱۵میلیارد تومان اعلام کرد.

وی در پاسخ به اینکه چرا با بارندگی زیاد شهر دچار مشکلات آبگرفتگی می شود خاطر نشان کرد: بخشی عمده ای از مشکلات آبگرفتگی به نوع ساختار شهر برمی گردد.
شهر بافق یک پیشینه طولانی دارد و ساخت و سازها براساس شیب زمین انجام می گیرد .

شهردار بافق ادامه داد:شیب طولی زمین در بافق نسبت به شهرهای دیگر کمتر و این شیب بیشتر به سمت بلوارهای کشاورز، باقرآباد و حوالی پمپ بنزین لطفی است که کل روان آب های شهر بافق به این سه نقطه متصل می شود.

وی با بیان اینکه برخی از منازل و معابر از جمله خیابان های شیخ محمدتقی و مسجد جامع با شیب معکوس شکل گرفته است گفت: با تمهیداتی که انجام شده بخشی از آب توسط چاههای جذبی، بخشی توسط اصلاح شیب هایی که نیاز بوده و با طراحی معابر و بخشی نیز که جزء نقاط کور است از طریق ایستگاههای پمپاژ آب ها جمع آوری می شود.

نوروززاده پیرامون وضعیت مالی شهرداری تصریح کرد: درآمد شهرداری بر پایه یک سری عوارض محلی و منطقه ای استوار است سه مورد از عوارض عمده به غیر از عوارض محلی که پرداخت می شد عوارض ناشی از پرداخت مالیات برارزش افزوده بود ولی براساس قانون تجمیع عوارض این مورد استانی نیز شد و سهم شهرداری بافق از این درآمد به نحو چشمگیری کاهش پیدا کرد به نسبت ۳۰ به ۷۰ درصد بین روستائیان و شهر پرداخت می شود.

وی در پاسخ به این سوال که درآمدهای شهرداری در سال گذشته چقدر بوده است عنوان کرد:در سال ۹۶ ۳۲ میلیارد تومان و در سالجاری نیز با توجه به افزایش قیمت ها، درآمد شهرداری کاهش چشمگیر داشته است.
شهرداری تنها نهادی است که به صورت شفاف عمل می کند و تنها نهادی که هر ۶ ماه تمامی هزینه ها و عملکرد خود در حوزه شهر را به اطلاع مردم و ماهانه نیز به اطلاع اعضای شورای اسلامی شهر و یک نسخه آن را نیز به وزارت کشور ارسال میکند.

وی گفت:تمامی نهادهای نظارتی برعملکرد شهرداری نظارت دارند. بودجه شهرداری بر اساس بخشنامه ابلاغی تنظیم و نظرات شورای اسلامی شهر لحاظ می شود.
خروجی آن باید بگونه ای باشد که در پایان سال مالی کاملا تطابق وجود داشته باشد. شهرداری ها مکلفند۴۰ درصد از بودجه خود را صرف هزینه های عمرانی شهر کنند شهرداری بافق معمولا بالای ۸۰ درصد از درآمدش را صرف هزینه های عمرانی شهر کرده و سعی می کند با توجه به قوانین بودجه و دستورالعمل های ابلاغی، به طرح تفضیلی و سایر موضوعات نگاه یکسانی داشته باشد.

مقام مسئول در رابطه با مشکلات جایگاه CNGتصریح کرد: بحث جایگاه CNGو فرآورده های نفتی برعهده شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی است و جزء وظایف ذاتی شهرداری نیست.
با توجه به اینکه بخش خصوصی در این حوزه ورود نکرد و بافق فاقد جایگاه سی ان جی بود شهرداری برای رفاه حال شهروندان در این قضیه ورود کرد و این جایگاه را احداث نمود.
جایگاه سی ان جی به علت مشکلات مختلف از جمله عدم استقبال مردم، حجم فروش گاز در این جایگاه نسبت به جایگاه های دیگر نسبتاً پایین است و بیشتر مواقع به علت تعمیرات جایگاه تعطیل است.

نوروزاده در پاسخ به این سوال که آیا آسفالت شهرک ها همانند سایر نقاط شهر برعهده شهرداری است بیان کرد: تمام امور مربوط به آماده سازی شهرک ها به عهده راه و شهرسازی است. هزینه هایی که شهرداری بابت ساخت یک ملک در شهرک ها می گیرد کمتر از ده میلیون ریال است ولی هزینه ای زیرساخت برای شهرک ها چند برابر این مبلغ است و قانونگذار این کار را برعهده راه وشهرسازی گذاشته است.
در شهرک های اختصاصی مثل شهرک امام حسین(ع)، فرهنگیان و مسکن مهر هزینه های واگذاری در تعهد هیئت مدیره های این شرکت تعاونی ها رسما و کتبی قرار داده شده است.

نوروززاده افزود: تمامی صورتجلساتی که به صورت مشترک بین شهرداری، شورای اسلامی شهر، فرمانداری و مدیران شرکت تعاونی ها انجام گرفته شهرداری به تمام تعهدات ان صورتجلسه ها صرفا جهت پیشبرد حل این مشکل عمل کرده است. و شهرک امام حسین هنوز تحویل شهرداری نشده است
.
شهردار بافق همچنین در خصوص جاده باقرآباد گفت: حدود ۳کیلومتر از این جاده حدفاصل میدان بهارستان تا میدان گردشگری که ۴۰۰ متر از ابتدای این مسیر در محدوده شهری است و با توجه به اهمیت این مسیر از لحاظ گردشگری و کشاورزی کل مسیر طراحی و مصوبه آن اخذ و خرید املاک آن توسط شهرداری آغاز شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار متر مربع از املاک این مسیر خریداری شده عنوان کرد: در سال ۹۸ فاز اول این مسیر با همکاری مالکان به اتمام خواهد رسید.
همچنین بحث های مالی و کسری بودجه شهرداری باعث شده خرید املاک با مشکل بیشتری مواجهه شود.

نوروززاده با اشاره به بازسازی بافت های تاریخی و حسینیه قنبریه گفت: یکی از موضوعاتی است که باید به آنها توجه بیشتری شود بافت های تاریخی شهر است.
این مکان ها در زمان بارندگی جزء آسیب ترین مناطق هستند چنانچه از آنها نگهداری نشود اتفاقات جبران ناپذیری را رقم می زند.

شهردار بافق به احداث بازارچه میوه و تره بار اشاره و بیان کرد: میوه یکی از اقلام مهم نیاز شهروندان است در این موضوع شهرداری ها مکلف به ایجاد بازارچه های میوه و تره بار هستند.
کارهای ابتدایی میدان تره بار انجام شده است. با بررسی های اداره صمت بازارچه میوه و تره بار باعث تعدیل قیمت میوه شده و در حال ایجاد بازارچه دیگری در شهر هستیم از بخش خصوصی هم تقاضای شرکت در ساخت این بازارچه را داریم.

شهردار بافق در پاسخ به این سوال که تعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق با شهرداری چگونه است و تاکنون چقدر از بدهی های خود به شهرداری را پرداخت کرده است افزود: همه تمرکز برای دریافت عوارض نباید فقط به شرکت سنگ آهن باشد سایر شرکت ها از معادن این شهر برداشت می کنند لازم است عین مصوبات و قانون پرداخت انجام دهند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح جامع شهری گفت: کارفرمای طرح جامع شهر اداره کل راه و شهرسازی استان است عقد قرارداد و کلیه پرداخت های مشاور توسط این اداره کل پرداخت می شود شهرداری به عنوان یک نهاد همکار با توجه به اینکه مسائل و موضوعات شهری بیشتر مرتبط به شهرداری است همکاری بیشتری دارد ولی تمام دستگاههای اجرایی باید اطلاعات خود را در اختیار مشاور طرح قرار دهند اتفاقاتی که در طرح می افتد مستقیماً با نهادها و ارگان ها مرتبط است هر اداره یا ارگانی که در آینده قرار است ایجاد شود به تصمیمی که امروز گرفته شده است باز می گردد.

نوروززاده با اشاره به احداث مجتمع تجاری در حاشیه خیابان وحشی بافقی با ۵۰۰ متر پارکینگ مسقف، فضای سرپوشیده، خدمات رسانی فوری، ۴۰ واحد تجاری مجهز تصریح کرد: عقد قرارداد تا پایان سال با بخش خصوصی صورت می گیرد.

شهردار بافق همچنین در پاسخ به اینکه تعامل اداره اوقاف و امور خیریه با شهرداری چگونه است گفت:از این اداره گلایه شدید دارم.

وی با اشاره به اینکه اقداماتی که باید از طرف این اداره انجام شود فرآیند طولانی و خسته کننده ای دارد گفت : زمین هایی که بحال خود رها شده اند به یک معضلی تبدیل شده است.

IMG_20190217_215029_949IMG_20190217_215017_901


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جدآ شهردارمون داره زحمت خودش رو میکشه. من به شخصه از ایشان ممنونم. خسته نباشند.

همکار شهرداری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۷:۳۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه اداره اوقاف نیز از شهرداری بسیار گله دارد به طوری که کرارا به اموال وقف بدون مجوز تجاوز کرده و حتی با ترفندهایی که دور از شان یک شهردار است سعی در تصاحب اموال وقف نموده است .

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاس شهردار محترم این جمله شماست:شهرداری تنها نهادی است که به صورت شفاف عمل می کند و تنها نهادی که هر ۶ ماه تمامی هزینه ها و عملکرد خود در حوزه شهر را به اطلاع مردم و ماهانه نیز به اطلاع اعضای شورای اسلامی شهر و یک نسخه آن را نیز به وزارت کشور ارسال میکند.
فقط بفرمایین رقم کلی همه هزینه های برگزاری مجسمه های شنی در سال گذشته چقدر بوده؟با تشکر

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یکی بگه میزان پاداش نفرات شهرداری به خاطردوساعت بارندگی اولی بافق ویک آبگرفتگی نصف ونیمه چقدربوده

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شهرداری نه تنها شفاف سازی عمل نمیکنه بلکه پول بیت المال را بیشتر صرف کارهای فرهنگی – تبلیغاتی- گردشگری و …. میکنه تا کار عمرانی
اقای شهردار زمانیکه خیابان مهدیه را خراب کردن و زیر سازی میکردن اقای عفتی شهردار بود وشما حراست- دایره عمرانی شما نقشه برداری کرد و درست درمیدان فاطمیه را میدان تجمع اب باران در نظر دید واون پیمانکار شیاد آقای دهقانزاده را بدبخت کردو رفت تا کی میخواهیم سر هم را کلاه بزاریم..

مطلع این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شهرداری برای رسیدن به مقصود خود جهت تصاحب زمین مردم به هر ترفندی دست می زند . همانطور که در خصوص خیابان مهدیه و مسجد جامع این کار را کرد. جناب آقای شهردار بگذار دهان افراد مطلع بسته باشه

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۷:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام ضمن تشکر از شهردار محترم و پرسنل زحمتکش شهرداری ای کاش یه فکری هم به حال فضاهای سبز کوچک ادامه چهارده معصوم تا شهرک مناجات هم می کردند یک شب را هم گذر یبه این محله ها بزنید فقط پارک ابشار و…. چون باعث بقاء عمر شهرداریشون میشه کافیه با چند تا لامپ و یه بلوک گذاری مختصر و هرس درختان در هم پیچیده یه زیبایی خاصی به فضای سبز محله ای بدید فکر کنم بیشتر تو دل مردم جا باز می کنید ممنون