چرا معاون گردشگری کشور به بافق نیامد؟!!!

دسته: اخبار ویژه
۳ دیدگاه
دوشنبه - ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
چرا معاون گردشگری کشور به بافق نیامد؟!!!

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: معاون گردشگری کشور با هدف همراهی گروهی برای برگزاری جشن ثبت جهانی زیلو به استان یزد سفر کرده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: معاون گردشگری کشور با هدف همراهی گروهی برای برگزاری جشن ثبت جهانی زیلو به استان یزد سفر کرده است.

فاطمی در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار” بافق فردا” در پاسخ به اینکه چرا باز هم معاون گردشگری کشور سفر به ابرکوه، میبد و اردکان را انتخاب کرده و چگونه است بافق همراه مورد بی توجهی قرار می گیرد اظهار داشت:گروهی برای برگزاری جشن ثبت جهانی زیلو همراه با شورای صنایع دستی به سه شهر سفر کرده اند.

وی افزود: مونسان نیز در این سفر برای حضور در جشن ثبت جهانی زیلو آنان را همراهی می کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: این سه شهر شامل آباده،میبد و شهری در خراسان جنوبی می شود.

فاطمی با بیان اینکه برنامه ای برای حضور مونسان در شهرستان های استان بسته نشده است تصریح کرد:قطعا اگر برنامه بازدید تدارک دیده می شد بافق یکی از شهرستان ها اولویت دار بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
تهرونی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اولا معاون گردشگری نه و رییس سازمان میراث و معاون رییس جمهور
دوماً شما بافقیهای به چی مینازید که جهانی باشه که ایشون بیاد بافق
ابرکوه سرو جهانی داره میبد زیلوی جهانی داره مهریز باغ جهانی داره اردکان تابش داشته و….
جناب صباغ هم که فعلا درگیر بودجه هستن و فعالان گردشگری بافق درگیر برن یا نرن تهرون و….
در هیچ سایت و کتاب گردشگری اسمی از بافق نبوده و نیست و نخواهد بود با این روند متاسفانه

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور شامگاه یکشنبه ۲۸ بهمن ماه؛ وارد استان یزد و شهرستان ابرکوه شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ “علی ‌اصغر مونسان” شامگاه یکشنبه‌ در نشستی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان یزد، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان ابرکوه در خانه تاریخی آقازاده این شهر با تاکید بر تلاش برای ثبت جهانی سرو ۴۵۰۰ ساله ابرکوه که کهنسال ترین موجود زنده در ایران است، گفت: برای سال آتی ثبت جهانی راه‌آهن شمال به جنوب کشور برنامه ریزی شده و اولویت بعدی ثبت جهانی سرو ابرکوه است.

وی همچنین در خصوص مشکلات مطرح شده از سوی امام جمعه و فرماندار ابرکوه در باره آثار تاریخی این شهرستان از معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور و مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد پیگیری برای کاهش مشکلات موجود به خصوص مرمت بنای مسجد جامع ابرکوه را مورد تاکید قرارداد.

امام‌جمعه ابرکوه نیز در این نشست با تشریح ظرفیتهای تاریخی و گردشگری این شهرستان به خصوص قابلیت ثبت جهانی درخت سرو ۴۵۰۰ساله این شهرستان گفت: مطالبات مردم این شهرستان از سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور، ثبت جهانی این اثر طبیعی است.

حجت‌الاسلام “سیدابراهیم حسینی” افزود: ابرکوه با ۴۰۰ اثر تاریخی و طبیعی از شهرستانهای مهم تاریخی استان یزد محسوب می شود و سرو ۴۵۰۰ساله آن می تواند به عنوان جاذبه ای مهم به محور گردشگری تبدیل شود.

حسینی در خصوص مجموعه ارگ شهرسب ابرکوه که ۱۷ هزار مترمربع وسعت دارد، پیشنهاد کرد که این ارگ مرمت و به ‌عنوان شهرک سینمایی برای تهیه فیلم‌ سینمایی و سریال از سوی صدا و سیما مورد بهره برداری قرار گیرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور همچنین از تابلویی از خود که توسط یکی از هنرمندان ابرکوه به‌ صورت نقاشی کشیده شده بود، رونمایی کرد.
گفتنی است: ابرکوه یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری کشور است که از ۴۰۰ اثر تاریخی و طبیعی این شهرستان ۱۳۶ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و سه اثر طبیعی، منزلگاه امام رضا (ع)، خانه آقازاده، خانه‌های قدیمی، قلعه‌ های تاریخی، مسجد جامع، کوه گنبد عالی و سرو ۴۵۰۰ ساله از مهمترین آثار تاریخی این شهرستان می باشد.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۷:۵۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سفر به استان یزد از مجموعه تاریخی امام (شاه ولی) و موزه مردم شناسی تفت بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با همراهی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان از مجموعه تاریخی امام (ره) و موزه مردم شناسی تفت بازدید کردند.

در این بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در جریان مسائل مجموعه امام و موزه مردم شناسی تفت قرار گرفت و مکاتباتی برای تخصیص اعتبار پیرامون تعمیر و مرمت قلعه های تاریخی شهرستان و تامین زیرساخت های تفرجگاه دره گاهان، ثبت باغشهر تفت در فهرست آثار طبیعی ملی و ثبت جهانی باغ صدری با دکتر مونسان صورت گرفت
ابرکوه تفت میبد یزد تشرف بردن