رئیس اداره صمت شهرستان بافق :بخش دوم/ در صورتی که بهره برداران معادن کوشک و بیشه در به تعهداتشان عمل نکنند پروانه شان تمدید نمی شود

دسته: اخبار ویژه
یک دیدگاه
سه شنبه - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
بخش دوم/ در صورتی که بهره برداران معادن کوشک و بیشه در به تعهداتشان عمل نکنند پروانه شان تمدید نمی شود

رئیس اداره صمت شهرستان بافق گفت: چنانچه بهره برداران معادن کوشک و بیشه در به تعهدات خود در راستای بازسازی و مرمت مناطق عمل نکنند پروانه بهره برداری آنان تمدید نمی شود.

رئیس اداره صمت شهرستان بافق گفت: چنانچه بهره برداران معادن کوشک و بیشه در به تعهدات خود در راستای بازسازی و مرمت مناطق عمل نکنند پروانه بهره برداری آنان تمدید نمی شود.

ولی اله رنجبر در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بافق با بیان اینکه زاگرس بهره بردار معدن مرمریت بیشه و همچنین معدن کوشک مطابق با ماده شش ضوابط زیست محیطی فعالیت متعهد به بازسازی و ترمیم محدوده بهره برداری در پایان عمر پروانه هستند.

وی با بیان اینکه اوایل سال آینده پروانه بهره برداری آنان به پایان می رسد اظهار داشت: قطعا اگر تمهیدات را انجام ندهند تمدید پروانه با مشکلات روبرو می شود.

رنجبر با اشاره به اینکه حفظ محیط زیست دغدغه مسوولین و مردم است بیان کرد: کوتاهی در این خصوص مساوی با عدم تمدید پروانه است.
اطمینان می دهم مشکل خاصی ایجاد نمی شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به اینکه آیا شرکت بافق شهاب به حالت نیمه تعطیل درآمده خاطر نشان کرد: سه مجوز تاسیس در حوزه های مختلف از سازمان صمت دریافت کرده؛یک بخش آن ریخته گری و تولیدات قطعات و گلوله های فولادی است طبق آخرین ارزیابی بالای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس اداره صمت شهرستان بافق در پاسخ به اینکه آیا این شرکت تعدیل نیرو هم داشته است تصریح کرد: در حوزه صنعت معدن چنین اتفاقی رخ نداده این شرکت با توان کار می کند .

وی در ادامه به پرداخت تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی اعم از قالیبافی و خیاطی اشاره کرد و گفت: بالای ۵۰ نفر در مشاغل خانگی میانگین عدد ۲۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده اند.

رنجبر افزود: تسهیلات سه واحد رونق تولید و با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد جمعا به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال پرداخت و هر سه واحد به بهره برداری و اشتغال رسیده اند.

مقام مسوول به حوزه مشاغل روستایی و سامانه کارا شهرستان بافق اشاره ای کرد و افزود: رتبه اول در معرفی و جذب به بافق اختصاص یافت.

وی بیان کرد: ۹ واحد متقاضی در حوزه صمت مبلغ ۳ میلیارد تومان که نصف این مبلغ پرداخت و مابقی در روند پرداخت است دریافت کرده اند.

رئیس اداره صمت هنچنین در پاسخ به این سوال که روند نظارت بر ایمنی در معادن چگونه است عنوان کرد: دو فاکتور ضریب تکرار و شدت حادثه ملاک است نقش اداره صمت ابلاغ دستورالعمل ها به واحدهای معدنی است که این کار انجام شده و بازدید نیز صورت می گیرد اکثر معان واحد HSE فعال دارند و ما نقش مشاوره ای را ایفا می کنیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۲۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
امیر علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

متأسفانه مسئولین شهرستان بافق هیچ توجهی به کارگران معدن کوشک ندارن فقط به فکر این هستن برای شهر امتیاز بگیرن نمیدونن اگه هزینه ای بشه از حقوق کارگر بد بخت کم میشه الان هم نزدیک عیدی کاری میکنن حقوق و عیدی ما رو ندن ای کاش یه کم به فکر حق کارگر بودید