معرفی کتاب

دسته: کتاب
۲ دیدگاه
چهارشنبه - ۱ اسفند ۱۳۹۷

این که من بخواهم کتاب «شازده کوچولو» را معرفی کنم همانقدر کار مسخره‌ایست که بگویم می‌دانید تیم فوتبال یک ورزش تیمی توپی است!؟ اما متاسفانه آنقدر کتابخوان‌ها کم شده‌اند که می‌شود پرفروش‌ترین و پر‌ترجمه شده‌ترین کتاب دنیا را معرفی کرد و انتظار داشت که برای گروهی از خوانندگان حرف تازه‌ای زده باشی درست مانند اینکه اینجا بخواهم در مورد قوانین ورزش کرلینگ صحبت کنم.

البته بر عکس کتاب، گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی میان مردم فراگیر شده‌اند، که می‌توان اطمینان داشت که B612 را می‌شناسند اما به عنوان نام یک اپلیکیش و نه سیاره‌ی کوچکی که شخصیت اصلی داستان ساکن آن‌جاست و همین طور احتمالا جملات زیبای گفتگوی شازده کوچولو و گل سرخش را بارها بین گروه‌ها و کانال‌هایشان رد و بدل کرده‌اند بی آنکه بدانند ماجرایش از چه قرار است.

بگذریم کار من تاسف خوردن نیست من باید برای مهجوریت کتاب کاری کنم، بنا به آن چه که قادر به درک آنم و از دستم ساخته است. شازده کوچولو نوشته «آنتوان دو سنت اگزوپری» را انتخاب کرده‌ام چون هم کتاب خوش‌خوانی است که هم دانش‌آموز نوجوان ما از خواندنش لذت خواهد بود و هم بزرگسالان ما. متن داستان هم سراسر بیان عشق، دوست داشتن، امید و وفاداریست که همه‌ی ما محتاج آنیم که این‌ احساسات را در خودمان بپرورانیم.

شازده کوچولو تا به حال به بیش از ۳۰۰ زبان و گویش مختلف ترجمه شده و در ایران هم بیش از ۱۰ ترجمه از این کتاب موجود است. که ترجمه احمد شاملو و محمد قاضی و ابوالحسن نجفی از مابقی مشهورترند و بیش‌تر از آن‌ها استقبال شده است.
خوشبختانه همشهریان عزیز می‌توانند این نسخه‌ها را از کتابفروشی دارالقرآن تهیه نمایند.
سید احسان شریعتی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
شریعتی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۷:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شما تازه شازده کوچولو رو خوندی؟؟؟؟

نوشین سید اقایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۸:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای شریعتی ممنون که باعث یاداوری درذهنم برای سیاره شاهزاده کوچولو وصلح طلبیش شدید.من اهل فومن وبرای مدت کوتاهی درشهربافق کنارمردمی مهربان مهمان هستم درارشیو شما که نگاه کردم داستانهای بسیارزیبایی ازشخصی به نام اقای قزلباش روبروشدم با توجه به اینکه کتابهای زیادی مطالعه کردم تاکنون با چنین داستانهایی درعصرخودمان روبرو نشدم درگوگل که نام ایشان را جستجوکردم کتابهای زیادی را برشته تحریر دراورده اند. که متاسفانه درهیچ سایتی اطلاعات درستی بجزعنوان کتاب هایشان یافت نشد لطفا درمعرفی بعدی اگر امکان دارد اطلاعاتی از این نویسنده ومعرفی کتابهایشان برای خوانندگان درج نمایید ممنون میشم