والدین چهار قلوهای بافقی ازمسوولان محلی و استانی استمداد می طلبند

دسته: بانوان، کودکان
۳ دیدگاه
دوشنبه - ۱ آبان ۱۳۹۱

والدین چهار قلوهای بافقی پس از گذشت چهار سال از تولد فرزندانشان همچنان با مشكلات مالی روبرو هستند و از مسوولان ذیربط استمداد می طلبند.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، خانواده ی 4 قلوهای بافقی ، به سختی روزگار را سپری می كنند ، علیرغم پیگیری و تلاش برای دریافت كمك، هنوز اقدام اساسی از سوی مسئولین برای رفع مشكلاتشان صورت نگرفته است.

چهار سال پیش ، یك زوج جوان در روستای مباركه بافق با سطح زندگی متوسط، همزمان صاحب چهار فرزند شدند.

چهارقلوهایی كه به همراه بركت با خود، مشكلاتی هم برای پدر و مادر جوانشان به همراه آورند.

این نوزادان كه دو تای آنها پسر به نام‌های ابو الفضل و علی‌رضا و دو تای دیگر دختر و به نام‌های فهیمه وفاطمه هستند، در نخستین زایمان این مادر جوان به دنیا آمدند.

مجید زینلی پدر این نوزادان كارگر یكی از پیمانكاریهای شركت سنگ آهن مركزی ایران- بافق و مادر آنها هم خانه دار است .

پدر 4 قلوها در گفت و گو با ایرنا، گفت: آنچه در این زمینه مسلم است و در رسانه هاخوانده وشنیده ایم دولت ومسئولان بسیاری از هزینه‌های مالی این قبیل فرزندان را برای چند سالی متقبل می شود.

مجید زینلی حمایت های دولت را شامل كم كردن ساعات كاری پدر خانواده، آوردن پرستار برای بچه‌ها، كمك به تهیه مایحتاج نوزادان اعم از پوشاك، شیرخشك، خرید خانه‌ای درخور برای خانواده برشمرد وگفت: هیچ فرد یا دستگاهی در این ارتباط دست مارانگرفته است.

وی كه منزل شخصی ندارد ودر یكی از خانه های بهزیستی با پرداخت ماهیانه 105 هزار تومان اجاره بهاء ، به این نهاد در روستای مباركه زندگی می كند می افزاید : با حقوق ماهیانه 470 هزار تومان، چگونه می‌توان هزینه 105هزار تومانی اجاره خانه ،200هزار تومانی اقساط بانكی وهزینه های كلان زندگی اعم از خوراك ،پوشاك ،آب ،برق ، تلفن و…را تامین كرد.

مادر 4 قلوها هم بااشاره به مشكلات مالی واقتصادی زندگیشان به خبر نگار ماگفت : نگهداری 4 فرزند آنهم با این شرایط، بسیار سخت است وامید واریم مسئولان به ما كمك كنند تا بتوانیم فرزندان خوبی برای جامعه تربیت كنیم .

وی ابرازامیدواری كرد: شوهرش كار مناسبی پیدا كند تا احساس شرمندگی نكند.

وی ادامه داد: ای كاش خانه‌ای داشته باشم كه فرزندانمان در آن بزرگ شوند و هیچ گاه مریض نشوندزیرا می‌ترسم اگر مریض شوند، نقلیه ای برای مراجعه به دكتر نداریم و قادر نیستیم هزینه درمان آنها را تامین كنیم.

مادر چهارقلوها همچنین گفت :در این مدت برای مراقبت از بچه ها بسیار سختی كشیدیم و زمانی هم كه از بهزیستی بافق برای پرستاری بچه ها در خواست كردیم به ما پاسخ دادند در بافق پرستار نداریم و باید از یزد در خواست كنیم.

وی با ابراز نگرانی ادامه داد: علاوه بر زحمت و رنجی كه برای فرزندانمان كشیده ومی ‌كشیم، این مشكلات مالی و اقتصادی كودكان است كه برایمان كمرشكن شده واز مسئولان در خواست كمك داریم .

این مادر اضافه كرد: مساعدت مسوولان می‌تواند انگیزه خوبی باشد برای این كه نوزادان كه آینده سازان این مملكت هستند، با شادی و نشاط بزرگ شده و به نحو احسن پیشرفت كنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
در پناه حق__Aliugd1 دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۱ - ۸:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولین لطفا کمک کنند… واقعا هر کس میتواند به انها کمک کند تا انها راحت تر زندگی را بگذرانند .. با تشکر

محمد دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۱ - ۲:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خیران بافقی کجا هستند که به این خانواده کمک کنند گرفتن دست این خانواده کمترازبرگزاری مجالس روضه نیست

شاکر دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۱ - ۶:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عبادت بجزخدمت خلق نیست به تسبیح وسجاده ودلق نیست