فقط کارکنان سنگ آهن چغارت بخوانند !!…

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۵ اسفند ۱۳۹۷

اصلا برایم نفعی ندارد  و شاید نتوانم  حرف دلم را درست بیان کنم . اگر می توانستم کاری بکنم که فقط کارکنان سنگ آهن این مطلبم را بخوانند خیلی بهتر بود و اگر خدایی نکرده باعث رنجش کسی یا کسانی  بشود صمیمانه عذرخواهی میکنم .

۲۸ سال در شرکت سنگ آهن کار کردم و یک سال و اندی ست بازنشست شدم . سالیان طولانی  منتظر این خبر بودم ، هر چند خیلی طول کشید  ، من و امثال من خیلی عذاب کشیدیم و خجالت کشیدیم در مجموعه ای که بیش از ۶۰۰۰ نیرو دارد ، و بسیاری از آنها تحصیلات عالی دارند ، صدها مهندس و دکتر و …با کارایی های بسیار بالا و از دانشگاهای معتبر،  مدیرانی آمدند (البته بومی بودند ) اما از جنس ما نبودند از نیروهای اداره اطلاعات گرفته تا هیات علمی دانشگاه و آموزش و پرورش.

بعضی از این مدیران موفق هم بودند و اینطور جلوه داده شده بود که  معدن با وجود آنها موفق است و افراد داخل مجموعه چنین هنری ندارند و از بین این همه نیروی متخصص و متعهد معدن کسی نیست که بتواند معدن را  اداره کند. حتی کار به جایی رسید که نماینده کارگرها  هم یک معلم شد و بدتر از آن برای یک شرکت خصوصی معدن هم یک بازنشسته از فرمانداری آمد و چنان نمایانده شد که اوست که ناجی این شرکت است.

ولی بالاخره از بدنه عظیم و زحمتکش معدن چغارت که بیش از ۶۰۰۰ هزار نیرو دارد مردی بر کرسی مدیریت نشست که از جنس خودمان است،از جنس کار،از جنس معدن. امروز هرچند من دیگر کارمندی از معدن نیستم ولی بابت این اتفاق خجسته خوشحالم .

الان زمانی است که همه کارکنان معدن می توانند به خود ببالند که مدیر از خودشان است. من نمی دانم بهترین گزینه انتخاب شده است یا نه اما  چون مورد اقبال استاندار، امام جمعه ، نماینده مجلس، فرماندار و …  است  امیدوارم بتواند از این وضعیت بسیار عالی کنونی نهایت استفاده را ببرد و مجموعه را به بهترین نحو اداره کند.

البته مدیر جدید موفق نمی شود مگر با حمایتهای قاطع همه کارکنان بخصوص شورای کارگری و مدیران مجموعه و بدانند اگر این مدیر که از خود مجموعه انتخاب شده  شکست بخورد همه کارکنان شکست خورده اند چرا که ثابت می شود کارکنان داخل مجموعه لیاقت پیشرفت ندارند و این سرافکندگی  برای همه خواهد بود .

یک توصیه هم به مدیر جدید دارم :
به دور از جریانات سیاسی و با مشورت معدنکاران تیم اجرایی اش را تکمیل کند .

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم
تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال

م.ح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲۸۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
عباس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۸:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

انشاالله باحمایت کارگران ومسولین مدیر با سوابق درخشان وموفق خود می تواند به اهداف خود ورسیدگی به خواسته های منطقی کارگران و شهر پاسخگو باشد

بافقی اصیل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۹:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای م.ح
از اونجایی که بازنشسته فرمانداری واقعا هم مدیریت عالی داشته و بالاترین همکاری و همیاری را با همون شورای کارگری که شما همکاری باهاشون رو از رازهای موفقیت مدیر جدید ازش یاد کردید رو داشته ولی از نظر شما بدترین تصمیم اتخاذ شده هست پس معلومه حرف و نظرات از روی حب و بغض هست و بس
پس خدا کنه مدیر جدید از سخنتان ملال گیرد و که پندتان پوچ است و …

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۹:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درسته باید از بدنه خود سنگ آهن انتخاب می شد ولی گزینه های خیلی خوب زیاد بودن حالا نمی دونم چرا آقای فلاح رو انتخاب کردن، همون مجموعه HSE رو اداره می کردن بس بود

بافقیدو اتیشه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به امید مدیرعاملی عباس اقا یزدانی

حسین علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چه بخور بخوریه. هر قسمت سنگ اهن با ۵۰ درصد نیروی اضافه داره اداره میشه