مدیر عامل بومی، دغدغه همه شهروندان

دسته: مقالات
۳ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۵ اسفند ۱۳۹۷

در ابتدای سخن باید به این نکته اشاره کنم که مطلب پیش رو، بیشتر به گزارشی از تغییرات پیش آمده برای مدیریت مجموعه سنگ آهن در سال ۹۷ نزدیک باشد تا یک مقاله تحلیلی. چه بسا همچین گزارشاتی نیز، برای آیندگان ضروری باشد.
از زمانی که مدیریت جناب آقای عسکری برای صندوق بازنشستگی فولاد قطعی شد، گمانه زنی ها پیرامون جانشینی ایشان قوت گرفت، در این میان افراد مختلفی مطرح می شدند، که با توجه به تجربه های همشهریان از تفاوت مدیریت مدیران بومی و غیر بومی، فارغ از جهت گیری های سیاسی، تنها موردی که برای همشهریان عزیز دغدغه بود، بومی بودن مدیر عامل شرکت سنگ آهن بود.
بخاطر دارم پیرامون همین دغدغه، به جهت بالا بردن هزینه انتخاب مدیر عامل غیر بومی به پیشنهاد بنده در روز ۱۳ فروردین خبری تحت عنوان زیر در وب سایت بافق فردا منتشر گردید ”
انتصاب مدیر غیر بومی برای شرکت سنگ آهن بافق

سعید نجف آبادی مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق شد.

با ابلاغ حکم مدیر عاملی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق برای سعید نجف آبادی زاده اصفهان و از مدیران میانی معدن چادرملو اواسط اردیبهشت مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل بزرگترین قطب اقتصادی شهرستان بافق برگزار خواهد شد.
این خبر که با هدف دروغ ۱۳ منتشر گردیده بود به سرعت به نقل از بافق فردا در فضای مجازی منتشر گردید و پس از انتشار متعدد آن، در همان روز توسط جناب آقای عسکری مدیریت عامل وقت سنگ آهن تکذیب شد ”
مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور:انتصاب سعید نجف ابادی به سمت مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق کذب محض است.”
اوایل سال ۹۷ با مدیریت همزمان جناب آقای عسکری بر صندوق بازنشستگی فولاد و سنگ آهن مرکزی سپری شد تا اینکه رفته رفته احتمال انتصاب جناب آقای دکتر رحیمی به عنوان مدیریت سنگ آهن از دیگر گزینه ها پر رنگ تر شد. در نهایت پس از تعویق های فراوان، در مهر ماه ۹۷ حکم مدیریت ایشان صادر شد .
آقای دکتر رحیمی با ارتباط سازنده و نزدیک خود با جامعه کارگری و مجموعه سنگ آهن کار خود را شروع کردند و این ارتباط نزدیک باعث استقبال سریع ایشان توسط مجموعه سنگ آهن شد.
چیزی از شروع مدیریت آقای رحیمی نمی گذشت که خبر برکناری ایشان به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان و تایید صد در صدی آن با یک مصاحبه خبری توسط مدیریت صندوق بازنشستگی همه را شوکه کرد.
پس از بررسی های مجدد و همچنین با پیگیری های نماینده محترم، بازنشستگی ایشان رد شد و ایشان مجددا به کار بازگشتند.
در همان روز های اول بازگشت ایشان بود که شایعه بازنشستگی ایشان در اسفند ماه قوت گرفت و همین امر باعث شد که ن تنها جامعه کارگری مجموعه سنگ آهن، بلکه اکثریت مردم شهر پیرامون یافتن راهی برای ابقا ایشان تمام تلاش خود را به کار گیرند،
متاسفانه با پیگیری های فراوان مسئولین مشخص گردید که راهی جز تسلیم در برابر قانون منع به کارگیری بازنشستگی نیست.
در این فضای ناامیدی، تنها انتخاب جوان با تجربه ای چون جناب آقای فلاح به عنوان مدیری بومی و از مجموعه سنگ آهن بود که به کارکنان سنگ آهن و همه مردمی که دغدغه توسعه شهر را داشتند امیدی دوباره داد و باعث شد تا همگان نسبت به توسعه شهر در کنار مدیر بومی دیگری خوش بین باشند.
امید است که ایشان با تکیه بر تجربه های موفق پیشین خود و همچنین با کمک از ارتباط سازنده خود با مسئولین، بتوانند همچون دیگر مدیران بومی، نام نیکی از خود به جای بگذارند که به نظر این حقیر، ارتباط و توجه ویژه به جامعه کارگری، تلاش برای رفع تبعیضات موجود بین نیروهای شرکت های مختلف، تلاش برای تکمیل چرخه فولاد و پرورش نیروهای جوان بومی می تواند در تحقق این امر موثر باشد.

حامد فخارزاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
بلال این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۹:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا یعنی چی مثلا این‌ مطلب؟

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
با احترام به تمام معدنکاران عزیز
ای کاش اقای عسگری در بافق ووسنگ اهن میماند و خود را با سیساسیون قاطی نمیکرد صندوق بازنشستگی فولاد اوضاع خوبی ندارد و همین بس که تا به امروز نتوانسته حقوق و عیدی نود هزار بازنشسته که عزیزان همشهری هم در انها هستند پرداخت کند
اقای عسگری در سنگ اهنوخیلی موفق بود و خوب عمل میکرد ولی توان مدیریت صندوق را ندارد و حتی نتوانست به اندازه حقوق کل سال بودجه بگیرد بدایرصندوق و در این وسط نفرین است که سراسسیمه از ۱۵استان به سدی او میرود و بازنشستگتنی که سی سال در معدن و کوره های ذوب کار کرده اند هم حق دارند شب فید و بدون حقوق و بعضی بدون بیمه اشتباه بود رفتن اقای عسگری از معدن بافق در حالی در بافق خیلی مفیددو موثر تر بود.
والسلام

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عسکری هرجا پول کلان و بی حساب کتاب باشه موفقه وگرنه…