چقدر برای قدرت افكارتان ارزش قائل هستید؟

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
سه شنبه - ۲ آبان ۱۳۹۱

مدتي است به اين فكر مي كنم كه چرا افراد جامعه فقط وفقط به نقاط ضعف يكديگر فكر مي كنند و انگار نه انگار يك شخص را كه خداوند متعال آفريده است در او خصائص خوب نيز وجود دارد واين خصوصيت منفي گرايي يا انديشه منفي هرچه در محيطهاي كوچك تر به پيش مي رويم تاثير گزارتر شده است .

با دوستانم نيز در این باره صحبت و تبادل نظر نمودم برخی ریشه این منفی بینی را در گذشته می دانستند و برخی ديگر آن را به جامعه كنوني مربوط می دانستند .
من به شخصه تصميم گرفتم تا ابتدا ايجاد تفكر مثبت وانديشه مثبت را در خود پیاده کنم وسپس هر آنچه را كه خود تحقيق نموده ام بصورت هفتگي يا روزانه در اختيار همه عزيزان قرار دهم تا خودمان را پرورش داده وسپس دست در دست هم داده وبه منظور رشد وشكوفايي جامعه قدم برداريم .
دوستان وهمشهريان عزيز بیایید بدون هر گونه فكر وانديشه تمام افكار گذشته را چنانچه خداي ناكرده منفي بوده است به دور ريخته واز همين الان نسبت به كمك به استخراج نقاط مثبت يكديگر قدم برداريم وپله هاي ترقي يكديگر را فراهم نمائيم .

در شخصيت ما انسانها ، افكار از چنان قدرتي برخوردارند كه مي توانند سازنده يا ويرانگر باشند پس بايد بياموزيم افكارمان را هوشمندانه و مقتدرانه كنترل كنيم تا به موفقيتهاي بزرگي دست يابيم يكي از راههاي يادگيري روشي است كه باعث مثبت انديشي در ما مي شود وافكار منفي را از ما دور مي كند .
در این نوشتار به 5 مورد از توصيه هاي مثبت انديشي بسنده مي نمایم اميد است با هم اين توصيه ها را تا درج نوشته بعدی در ذهنمان تمرين نمائيم :
1- نسبت به خودمان احساس خوبي داشته باشيم وخود را خوب ، دانا وبا ارزش بدانيم .
2- ليستي از صفاتمثبت خود تهيه و راههاي تقويت آن را بيابيم وتجربه كنيم .
3-ليستي از افكار منفي خود را طي روز تهيه و سعي كنيم براي هر فكر منفي يك فكر مثبت ومعادل بيابيم تا به كمك آن بتوانيم با افكار منفي مقابله كنيم .
4- سعي كنيم در گفتار و برخوردهاي روزانه از كلمات وجملات مثبت استفاده كنيم مثلا در ملاقات با ديگران به جاي استفاده از كلمه خسته نباشيد كه داراي بار منفي والقاي حس خستگي است بگوئيم خدا قوت ، شاد باشيد ، به اميد خدا وامثال این جملات
5- افكار خود را متوجه خوبيها وجنبه هاي مثبت زندگي كنيم تا به مرور مثبت نگر شويم .
((برقرار باشيد .))

برگرفته از بانك اطلاعات ومقالات (روانشناسي وسلامت ) محمد رضا فتاحي بافقي


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی رضا سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۱ - ۹:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نکات مثبت و خوبی را یادآور شدید. ممنون

ناشناس سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسن اگر به جای این همه مطالب منفی ومچگیری ومخالف پروری و…. جای بسی شکر است که هنوز افکار مثبت واندیشه های روشن درذهن دوستان وجود دارد نمیخواهم بگویم این گونه روشها در ذهن دیگران نیست اما متاسفانه کمتر بروز میدهیم من که لذت بردم وانرژی مثبت گرفتم

تابان سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسن از ارایه این گونه نظرات که سرشار ار انرژی مثبت بود بهره بردیم ایکاش قدری به جای عادت کردن به نیمه خالی لیوان افراد را دیدن بانگاه مثبت ببنیم واینقدر اماده مخالفت و….نباشیم البته چنین تفکراتی درنهاد همه هست اما حیف که ازان کمتر بهره برداری میشود

رضا سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چقدرنکته مهم وقشنگی رابیان کردید.به امید استفاده همگان.باتشکر

عباس چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۱ - ۸:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای فتاحی
با تشکر از مطلب زیبایتان

رضا پنج شنبه ۴ آبان ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فتاحی خیلی خوش آمدید در رابطه با شهر نیز بنویسید لطفا لطفا لطفا