جوابیه رئیس فضای سبز شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_ بافق در پاسخ به کلیپ منتشر شده مبنی بر قطع درختان شهرک آهنشهر

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲ خرداد ۱۳۹۸

در رابطه با فیلم پخش شده در فضای مجازی با موضوع قطع بی رویه درختان در پارک شهرک آهنشهر به استحضار افکار عمومی می رساند :
۱- قطع و یا سربرداری درختان در شرکت سنگ آهن بنا به دلایل مختلف و مستند پس از کسب مجوزهای لازم از واحدهای ایمنی ، برق ، آبرسانی و حراست شرکت در قالب فرم قطع و یا سربرداری درختان انجام می گردد.
۲- بعضا این امر بعلت بروز آفت و بیماریها و از بین بردن مکانی برای زمستان گذرانی آفات مورد نظر و یا بعلت نفوذ ریشه در سیستم فاضلاب و ایجاد خسارت به منهول های فاضلاب و یا خطر شکستگی و سقوط شاخه های درخت بر روی راکبین و خودروهای عبوری و یا افرادی که در حال پیاده روی هستند انجام می گردد.
۳- در فیلم مشاهده گردید بر روی کنده درخت قطع شده خاک ریخته شده است. این موضوع کذب محض است و پر واضح است که فیلمبردار با خصومت شخصی قصد تخریب و فریب افکار عمومی را دارد. چرا که همانطور که اشاره شد هر گونه قطع درخت پس از کسب مجوزهای لازم از سوی افراد ذی الصلاح انجام می گردد و مستندات آن در بایگانی واحد نظارت فضای سبز موجود می باشد.
در خصوص بارگیری و فروش درختان به عرض می رساند بنا بر دستور مدیر عامل وقت شرکت ( آقای حاج جواد عسگری ) به منظور کاهش هزینه ها و جلوگیری از افزایش مبلغ سالیانه قرارداد فضای سبز ، فروش کلیه محصولات فضای سبز در اختیار پیمانکار قرار گرفت تا پیمانکار بتواند با در اختیار قرار گرفتن گلخانه ها و نهالستان های موجود اقدام به تولید ، تکثیر و فروش تولیدات خود با قیمت مناسب نماید که کما فی السابق این رویه صورت می پذیرد.
در پایان ضمن تشکر از همه افرادی که دوستدار و حامی فضای سبز هستند و نسبت به حفظ و نگهداری از فضای سبز حساسیت خوبی نشان داده اند اعلام می دارد واحد نظارت فضای سبز شرکت واقع در ساختمان مدیریت خدمات رفاهی و امور اجتماعی شهرک آهنشهر آمادگی پاسخگویی به سوالات شهروندان عزیز به صورت حضوری خواهد بود.
خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار

با تشکر : امیر سرداری
رئیس فضای سبز شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_ بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴۷
برچسب ها: