از امضای تفاهم‌نامه ساخت راه آهن سنگان به بافق تا ساخت فرودگاه

دسته: صنعت و معدن
بدون دیدگاه
دوشنبه - 20 خرداد 1398

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در جلسه بررسی نحوه مشارکت شرکت‌های صنایع معدنی در طرح انتقال آب از چابهار به شرق کشور که با حضور علی‌رضا رزم حسینی استاندار، خداداد غریب‌پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران عامل شرکت‌های صنایع فولادی برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ای به امضا رسید.

شرکت‌های صنعتی و معدنی برای ساخت فرودگاه در منطقه سنگان خواف آمادگی دارند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این جلسه با بیان اینکه امید را برای سرمایه‌گذاری در زمینه انتقال آب آمادگی دارد، گفت: شیوه سرمایه‌گذاری شرکت‌های فولادی در پروژه انتقال آب دریای عمان باید در قالب تفاهم‌نامه همکاری مشخص شود.

خداداد غریب‌پور با بیان اینکه انتقال کنسانتره و گندله تولیدی در منطقه سنگان خواف نیازمند ایجاد شبکه ریلی است، ادامه داد: تفاهم‌نامه ساخت راه آهن سنگان به بافق به طول ۸۰۰ کیلومتر به امضا رسیده و طبق برنامه‌ریزی‌ها، شهریور ماه سال جاری قرارداد آن منعقد می‌شود.

وی تصریح کرد: شرکت‌های صنعتی و معدنی برای ساخت فرودگاه در منطقه سنگان خواف آمادگی دارند و در صورت موافقت مدیران استانی می توان شیوه مشارکت اجرای این پروژه را در قالب یک تفاهم نامه تعیین کرد.

اولین نیاز آبی خراسان رضوی بخش فولاد و صنعت است

استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: اولین نیاز آبی این استان بخش فولاد و صنعت بوده و هدف ما از برگزاری این جلسه، جلب مشارکت مجموعه‌های فعال در حوزه صنایع معدنی در طرح انتقال آب و رفع نیاز آبی است.

علی رضا رزم حسینی افزود: در صورت انتقال آب از چابهار به سنگان خواف، زمینه توسعه فعالیت شرکت‌های صنایع معدنی در این منطقه فراهم می‌شود.

در این جلسه مقرر شد، مجموعه شرکت‌های صنایع معدنی منطقه سنگان با محوریت ایمیدرو در شرکت سرمایه‌گذاری انتقال آب چابهار به مشهد (شرکت تابش) مشارکت کنند، البته میزان و نحوه مشارکت هر مجموعه با محوریت ایمیدرو تعیین می‌شود، همچنین طی یک ماه آینده تفاهم‌نامه نحوه مشارکت شرکت‌های فولادی با هماهنگی ایمیدرو با حضور مسؤولان ملی و محلی در استانداری خراسان رضوی منعقد می‌شود.

فارس


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶۹
برچسب ها: