بازنگری طرح جامع شهری بافق تاثیری بر روند کاهش قیمت زمین ندارد

دسته: اخبار ویژه
یک دیدگاه
شنبه - 25 خرداد 1398
بازنگری طرح جامع شهری بافق تاثیری بر روند کاهش قیمت زمین ندارد

بخشدار اسبق شهرستان بافق گفت: آنچه بنده در جلسه ارائه گزارش بازنگری طرح جامع شهری فهمیدم این است که قیمت زمین در بافق با اجرایی شدن طرح مذکور کاهش نخواهد یافت.

بخشدار اسبق شهرستان بافق گفت: آنچه بنده در جلسه ارائه گزارش بازنگری طرح جامع شهری فهمیدم این است که قیمت زمین در بافق با اجرایی شدن طرح مذکور کاهش نخواهد یافت.

سید ابراهیم حسینی مبارکه ظهر امروز در گفتگویی تلفنی با خبرنگار ” بافق فردا” در پاسخ به اینکه با توجه به حضور جنابعالی در جلسه گزارش دهی بازنگری طرح جامع شهری نظرتان درباره این طرح چیست؟ اظهار داشت:در این جلسه، مشاور طرح ضمن ارائه آمار و ارقام جمع آوری شده مانند میزان جمعیت، پراکندگی مراکز خدمات رفاهی، مقدار زمینهای مسکونی و … مطالبی عنوان کرد که متوجه شدم با این روند امکان توسعه شهری وجود ندارد.

وی افزود: در این جلسه عنوان شد ساخت و ساز در زمینهای کشاورزی و همچنین زمینهایی که آب آن خشک شده، و قابل کشت نمی باشد ممنوع اعلام شده که این موضوع مثبت است.

حسینی با بیان اینکه مشاور طرح اعلام نموده سرانه مسکن شهرستان ۱۷ متر بالاتر از حد استاندارد است تصریح کرد: بنده در جلسه نیز به مشاور طرح گفتم با توجه به صحبتهای جنابعالی با بازنگری طرح جامع مشکلی از گرانی زمین و مسکن حل نخواهد شد و با خطوط قرمزی که اعلام شده تقریبا میتوان گفت روند افزایش قیمت زمین همچنان ادامه دارد.

حسینی افزود: وجود زمینهای کشاورزی درون محدوده شهر سرانه مسکن را بالا برده و امکان ساخت و ساز هم که وجود ندارد .

بخشدار اسبق شهرستان بافق ادامه داد:با توجه به اینکه این شهر وسط بیابان واقع شده و با کمبود زمین روبرو نیست، دلیلی وجود ندارد جوانی که قصد مستقل شدن دارد هزینه ی سرسام آور زمین را پرداخت کند.

حسینی ادامه داد: متاسفانه زمینهایی هم که در اختیار مسکن و شهر سازی می باشد که متولی تامین مسکن است، به مزایده گذاشته شده که مبادا با قیمت کارشناسی به فروش رود!! و با قیمت بالاتر بفروش می رود که این خود یکی از عوامل گرانی زمین است.

وی در پاسخ به اینکه نظر جنابعالی پیرامون کاهش قیمت زمین چیست بیان کرد:پیشنهاد می شود زمینهایی که قابل ساخت و ساز نیست از محدوده شهری خارج و در عوض زمینهای اطراف شهر به محدوده شهر اضافه گردد، زمینهایی همچون اطراف روستای فاضلیه- حاجی آباد-صدر آباد – باقر آباد- ورودی شهر و …. البته با احداث پل روی راه آهن

وی خاطر نشان کرد:در مورد مزارع نیز پیشنهاد می شود معابر آن طراحی تا تجاوزی صورت نگیرد. همچنین میتوان از مزارع نزدیک به شهر به صورت طرح باغشهر بهره برد.

حسینی ادامه داد:پیشنهاد دیگر این اینکه اجازه ساخت بنا حداقل در ۴ طبقه دیده شود و همچنین از مجوز ساخت آپارتمانهایی با مساحت زیر یکصد و ده متر مربع بنا به فرهنگ شهر خودداری شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 1 تیر 1398 - 2:30 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
ممنون از مطلب شفاف شما.
یعنی این همه هزینه هیچ؟؟
پس مشاور به چه دردی میخوره؟؟
باید راهکار بده و اجرایی باشه نه اینکه چند صباحی مشغول باشه و طرحی باشه و بعدش حالا باید تحویلش بدم و زمان تموم شده و هیچی به هیچی و ی پولی هم هدر رفته.
مسئولین برای این موضوع فکری داشته باشند راهکارها رو بررسی کنند و اجرا کنند.
مشاور هم تا زمانی که طرحش فقط آماری باشه که از ادارات بافق گرفته و راهکاری نداره که اجرایی باشه نباید طرح رو ازش قبول کنند که اگر قبول کنند و بره تا چند سال دیگه یعنی اینکه زمین برای ساخت روز به روز کمتر و قیمت مضاعف میشه.
پس مسئولین مربوطه با توجه به تذکرات امام جمعه محترم شهرستان و طرح جناب آقای حسینی و دیگر مسئولین محترم اقدامات لازم را انجام بدن