خوب است که سازمان تبلیغات اسلامی بافق اعلام کند:

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
۳ دیدگاه
یکشنبه - ۲ تیر ۱۳۹۸

‏ایام فرمان حضرت امام برای تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سال۶۰ است!

خوب است که سازمان تبلیغات اسلامی بافق اعلام کند:

۱-در ۴۰ سال گذشته چه کارهایی کرده؟
۲-چقدر در رشد فرهنگی/انقلابی/اسلامی مردم موثر بوده؟
۳-چه بودجه و امکاناتی در اختیار دارد؟
۴-فرق آن با وزارت ارشاد و سایر نهادهای فرهنگی چیست؟

مسئولیت‌های تعریف شده برای این نهاد:

 • سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، هدایت، سازماندهی، پشتیبانی و نظارت بر تبلیغات دینی- مردمی.
 • زمینه‌سازی برای یافتن نیروهای مؤمن و پیدایش تشکل‌های انجمن‌های اسلامی و جمعیت‌های مشابه و نظارت بر فعالیت آنها.
 • تلاش در جهت احیا و اشاعه معارف، فرهنگ و تاریخ تشیع از همه راه‌های ممکن، با تأکید بر وحدت تمام مذاهب اسلامی و حراست از آن، با همکاری مراجع و نهادهای ذی‌ربط.
 • تحقیق و بررسی در خصوص تبلیغات سو و تهاجم فرهنگی دشمنان و شناسائی و تحلیل ترفندهای تبلیغی علیه انقلاب اسلامی با هماهنگی سایر دستگاه‌های ذی‌ربط و ارائه سیاست‌های لازم در جهت خنثی‌سازی آن‌ها و تنویر افکار عمومی.
 • انجام مطالعات راهبردی و بررسی‌های کاربردی در زمینه نیازهای فرهنگی قشرها مختلف جامعه به ویژه جوانان و طراحی برنامه‌ها و شیوه‌های تبلیغی نوین و اصلاح و احیای روش‌های سنتی در تبلیغات اسلامی.
 • تدوین و انتشار کتب و نشریات مناسب و ضروری به منظور معرفی فرهنگ و تمدن اسلامی، و تبیین مواضع انقلاب اسلامی و انجام پژوهش‌های لازم به ویژه در زمینه نظام تربیتی و مبانی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی حکومت اسلامی و حمایت از پژوهشگران متعهد.
 • تلاش جهت هدایت افکار عمومی با استفاده از رسانه‌های همگانی و فعالیت مستقیم رسانه‌ای در صورت لزوم.
 • شناسایی و معرفی آثار نمونه فرهنگی و هنری، افراد و شبکه‌های تبلیغی- مردمی جامعه اسلامی و تهیه و عرضه فراورده‌ها و آثار نمونه فرهنگی- هنری، در جهت ارائه الگوهای مناسب هنرمندان متعهد و انقلابی و حمایت از آنان.
 • برنامه‌ریزی، زمینه‌سازی و انجام اقدام‌های لازم برای هرچه فعال‌تر شدن افراد تأثیرگذار مانند: روحانیون، دانشگاهیان، معلمان و هنرمندان در جهت رشد فرهنگ اسلامی و مقابله با آثار نامطلوب فرهنگ‌های بیگانه.
 • برنامه‌ریزی، نظارت و هماهنگی در برگزاری هرچه بهتر مراسم و شعائر انقلابی و دینی در کشور با مشارکت کلیه نهادهای مردمی و دولتی.
 • همکاری با وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و وابسته به دولت و نهادهای انقلابی به منظور تعمیق و گسترش فرهنگ و معارف اسلامی در محیط سازمان‌های دولتی و نهادهای انقلابی.
 • تأسیس و اداره موسسات آموزشی و مراکز دانشگاهی در جهت تربیت مبلغان کارآمد و هنرمندان متعهد و مربیان دینی.
 • تأسیس مراکز اطلاع‌رسانی تخصصی، تبلیغی و دینی.
 • سازماندهی و اعزام مبلغ در سراسر کشور به ویژه مناطق محروم با همکاری روحانیت و مردم.
 • هدایت و حمایت انجمن‌های اسلامی و تشکل‌های اسلامی- مردمی و نظارت بر آنها.
 • برنامه‌ریزی فرهنگی و تبلیغی جهت علاقه‌مندان به فرهنگ فارسی در کشور با تأکید بر خدمات متقابل اسلام و ایران، با همکاری و هماهنگی مراجع ذی‌صلاح.
 • برگزاری کنفرانس‌ها، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی مردمی در کشور به منظور تعمیق و گسترش معارف اسلامی و فراهم کردن زمینه شرکت هنرمندان و شبکه‌های تبلیغی- مردمی در کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی.
 • انجام همکاری‌های فرهنگی- تبلیغی با مراکز اسلامی و فرهنگی داخل کشور در راستای اهداف سازمان و به منظور تأمین ارتباط افراد و مراکز اسلامی و فرهنگی- مردمی برای تألیف قلوب آنان با هماهنگی سایر مراجع ذی‌صلاح.
 • نظارت بر ترجمه متون دینی و تعیین ضوابط و مقررات مربوط به تهیه، ترجمه و انتشار این متون جهت بهره‌برداری در کشور.
 • نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم و انجام فعالیت‌های قرآنی از طریق تربیت مربی، تدوین جزوات آموزشی، و همکاری با وزارتخانه‌های ذی‌ربط جهت گسترش آموزش و معارف قرآن کریم.

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

راستی این همه وظیفه کدومشا انجام میده

علی محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من فکر میکنم شهردار بیشتر ازسازمان تبلیغات کار فرهنگی میکنه////

محمد مهدی فتوحی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

پیامبراکرم صل الله و علیه و آله :
لَأَنْ یَهْدِیَ اللَّهُ بِکَ رَجُلًا وَاحِداً خَیْرٌ لَکَ مِنَ الدُّنْیَا وَ مَا فِیهَا. منیه المرید، ص ۱۰۱
اگر خدا یک نفر را به دست تو هدایت کند برای تو از دنیاو آنچه در دنیاست بهتراست.
اول تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام خمینی(ره)(۱۳۶۰ش)
سازمان تبلیغات اسلامی از جمله نهادهایی است که با هدف اعتلای فرهنگ نغز و پربار اسلام راستین و تبلور حیات معنوی و تعیین و ترویج شاخصای اعتقادی، بنیاد نهاده شد.
دلخوش ازآنیم که حج میرویم – غافل از آنیم که کج میرویم
کعبه به دیدارخدا میرویم – اوکه همینجاست کجا میرویم
حج بخدا جز به دل پاک نیست – شستن غم ازدل غمناک نیست
ما آن وقتی میتوانیم حقیقتاً منتظر به حساب بیاییم که زمینه را آماده کنیم برای ظهور مهدی موعود(ارواحنافداه) زمینه باید آماده بشود و آن عبارت از عمل کردن به احکام اسلامی و حاکمیت قرآن و اسلام است اولین قدم برای حاکمیت اسلام و برای نزدیک شدن ملتهای مسلمان به عهد ظهور مهدی موعود (ارواحنافداه و عجّل‌اللَّه‌فرجه) به‌وسیله‌ی ملت ایران برداشته شده است وآن ایجاد حاکمیت قرآن است؛ رهبرانقلاب ۲۵/۰۹/۱۳۷۶
بزرگترین وظیفه‌ی منتظران امام زمان این است که از لحاظ معنوی و اخلاقی و عملی و پیوندهای دینی و اعتقادی و عاطفی با مؤمنین و همچنین برای پنجه درافکندن با زورگویان خود را آماده کنند. کسانی که در دوران دفاع مقدس سر از پا نشناخته در صفوف دفاع مقدس شرکت میکردند منتظران حقیقی بودند. کسی که وقتی کشور اسلامی مورد تهدید دشمن است آماده‌ی دفاع از ارزشها و میهن اسلامی و پرچم برافراشته‌ی اسلام است میتواند ادعا کند که اگر امام زمان بیاید پشت سر آن حضرت در میدانهای خطر قدم خواهد گذاشت اما کسانی که در مقابل خطر، انحراف و چرب و شیرین دنیا خود را میبازند و زانوانشان سست میشود کسانی که برای مطامع شخصی خود حاضر نیستند حرکتی که مطامع آنها را به خطر میاندازد انجام دهند اینها چطور میتوانند منتظر امام زمان به حساب آیند؟ کسی که در انتظار آن مصلح بزرگ است باید در خود زمینه‌های صلاح را آماده سازد و کاری کند که بتواند برای تحقق صلاح بایستد. رهبرانقلاب ۲۰/۰۷/۱۳۸۱
کعبه یک سنگ نشان است که ره گم نشود
حاجی احرام دگربند و ببین یار کجاست ؟
پیغمبر (ص) هر مشکلی داشت، با مردم دنیا پرستی بود که منافعشان را در خطر می دیدند. وگرنه از نظر فکری مشکلی نداشت. اثبات حقانیت خود و بطلان مذهب آنها راحت بود. اما وقتی امام دوازدهم ظهور می فرماید با مردمی مواجه می شوند که همه خودشان را عالم می دانند. قرآن را به رأی خودشان تفسیر می کنند و می گویند: «قرائت ما از قرآن این است، آن چه شما می گویید از قرآن نیست!» ماهنامه ی پویا شماره ی(۵) آیت الله مصباح)
حال وظیفه سنگین سازمان تبلیغات اسلامی مشخص می شود که درجهت فرهنگ مهدویت چقدر باید تلاش کرد و چه انجام داده؟