مرگ پسر ۶ ساله بر اثر گرمازدگی در قم

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۶ تیر ۱۳۹۸

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: یک کودک شش ساله به دلیل ماندن بیش از اندازه در خودرو، گرمازده شد و جان خود را از دست داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر پرهام گفت: این کودک بر اثر گرمازدگی به بیمارستان کودکان حضرت معصومه (س) منتقل شد که علی رغم تلاش پزشکان به دلیل شدت گرمازدگی جان خود را از دست داد.

وی بیان کرد: این کودک بر اثر ماندن داخل خودرو پدرش دچار گرمازدگی و مشکلات تنفسی شده بود که جان باخت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: این کودک زمانی که به بیمارستان حضرت معصومه (س) منتقل شد، وضعیت بسیار نامناسبی داشته و فاقد علائم حیاتی بود.

همچنین دکتر پشتیبان متخصص کودکان و پزشک معالج کودک فوت شده بر اثر گرما زدگی در خودرو، با اشاره به فوت کودک شش ساله به علت گرمازدگی گفت: این کودک از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در خودرو پدرش بوده است که بعد از آن به سرعت توسط اورژانس ۱۱۵ قم به بیمارستان امام رضا (ع) منتقل می‌شود.

وی بیان کرد: در هنگام ورود به این بیمارستان، کودک دارای تب ۴۱ درجه و نفس‌های بریده بریده بود که همکاران در این بیمارستان اقدامات اولیه و لازم را انجام و بیمار را اینتوبه (لوله گذاری) کرده و به بیمارستان حضرت معصومه (س) قم منتقل می‌کنند.

پزشک معالج این کودک بیان کرد: بلافاصه بیمار در بیمارستان پذیرش و زمانی که به بیمارستان حضرت معصومه (س) وارد می‌شود نیز دچار تشنج بوده است.

دکتر پشتیبان گفت: در آنجا پزشکان به سرعت کار را آغاز و سه نوع داروی ضد تشنج به کودک داده و تشنج وی را کنترل می‌کنند. این کودک متأسفانه دارای آنزیم‌های کبدی بالا بود و فاکتورهای انعقادی وی نیز مختلف و سیستم کلیه نیز به شدت ضعیف شده بود.

این پزشک متخصص کودکان گفت: عملیات سونداژ نیز انجام شد، اما کودک هیچ ادرار نمی‌کرد که با اقدامات انجام شده، صبح روز بعد ادرار کردن آغاز شد.

دکتر پشتیبان افزود: این کودک چند ساعت بعد از بستری بیمار بود که خونریزی از دهان و بینی و حتی محل‌های رگ گیری کودک به راه افتاد که به اصطلاح بیمار دی آی سی شد.

وی گفت: این کودک سه روز در بیمارستان حضرت معصومه (س) بستری بود و هر روز آنزیم‌های کبدی بالاتر رفت و ادرار نیز قطع شد و همچنین دچار افت فشار شد که داروهای لازم نیز ارائه شد تا از ایست قلبی جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه تمامی ارگان‌های حیاتی کودک آسیب دیده بود گفت: در مدت زمان حضور این کودک در بیمارستان مشاوره‌های خونی، عفونی، مغز و اعصاب، قلب و…. توسط فوق تخصصان به صورت روزانه انجام شد اما به دلیل شدت مشکلات ۶ ساعتی که در خودرو و در آن هوای گرم بوده است، متأسفانه فوت کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۲۰
برچسب ها: