بجنگید حقتان را بگیرید

دسته: اخبار ویژه
یک دیدگاه
دوشنبه - ۱۷ تیر ۱۳۹۸
بجنگید حقتان را بگیرید

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران که بمناسبت بزرگداشت روز صنعت و بررسی چالش های پیش روی صنایع استان در محل سالن کنفرانس ساختمان اقبال پارک علم و فناوری برگزار شد در پاسخ به سوالات خبرنگار" بافق فردا" مطالبه گری رسانه ها را پیرامون احقاق حق شهرستان موثر دانست.

IMG_20190708_083319_309IMG_20190708_083321_481
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران که بمناسبت بزرگداشت روز صنعت و بررسی چالش های پیش روی صنایع استان در محل سالن کنفرانس ساختمان اقبال پارک علم و فناوری برگزار شد در پاسخ به سوالات خبرنگار” بافق فردا” مطالبه گری رسانه ها را پیرامون احقاق حق شهرستان موثر دانست.

سید علی اکبر کلانتر در این نشست در پاسخ به اینکه آیا فکر نمی کنید با تجمیع عوارض برخی از شهرستان های استان که از نعمت معدن برخوردار هستند متضرر شده اند گفت: پرداخت عوارض صرفا به شهرستان هایی که واحدهای فولادی و معدنی دارند بی انصافی و تصمیم غلطی بود.

وی با بیان اینکه پرداخت عوارض باید مدیریت شود افزود: در شهرستان کوچکی مانند اشکذر چندین واحد فولاد آلیاژی احداث شده و بعضا به دلیل اینکه از نظر تامین بودجه در وضعیت خوبی بسر می برد مقادیری از این پول بازگردانده می شد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد در پاسخ به اینکه میزان اختیار اداره صمت بافق در زمینه پیگیری عوارض معادن چقدر است عنوان کرد: در حد اختیارات صنعت است و بر طبق قانون باید پیش رفت.

وی ادامه داد:خواسته های شهرستان را از طریق سازمان بازرسی،نظارتی و محاسباتی پیگیری کنید.

کلانتر در پاسخ به اینکه چه تضمینی برای تامین خوراک صنایع معدنی وجود دارد تصریح کرد: بهتر است با ایجاد صنایع پایین دست فولاد اجازه ندهیم خوراک از شهر بیرون رود.

وی افزود:این مورد جزء مصوبات شهرستان باشد و رسانه ها مرتب آن را گوشزد کنند گرچه بافق نماینده مقتدری در مجلس شورای اسلامی دارد و حرف خود را رک عنوان می کند.

رئیس خانه صمت استان یزد همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا مجوز معادن بیشه در و کوشک تمدید خواهد شد خاطر نشان کرد: از طریق آقای صباغیان این موضوعات را پیگیری کنید.

وی در ادامه در پاسخ به اینکه ماجرای معدن d19 و محیط زیست به کجا رسید عنوان کرد: چادرملو واحد غول آسایی است و درآمد قابل توجه ای برای استان ایجاد می کند باید بپذیریم شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_ بافق خصولتی است و اولویت باید با صنایع جوار معدنی محلی باشد نماینده بافق چندی پیش موضوع را در یکی از جلسات اقتصاد مقاومتی بیان کرد باید جنگید و حق شهرستان را گرفت رسانه ها مباحث را مطرح کنند.

کلانتر در پاسخ به این سوال که آیا ادعای کشف معدنی با ذخیره میلیاردی در اردکان صحت دارد و ایا درست است که اعتراض رئیس نظام مهندسی معدن استان به این ادعا موجب برکناری وی شد گفت: اطلاعات را محرمانه به خانه صنعت ارسال کنید تا پیگیری شود به دلیل اینکه اطلاعات کامل ندارم اظهار نظری نمی کنم.

رئیس خانه صمت استان یزد در پاسخ به آخرین سوال بافق فردا مبنی بر اینکه برای رفع سنگ اندازی ها در مسیر مجتمع فولاد بافق چه کردید؟ تصریح کرد: ارادت خاصی به آقای ابویی دارم ، سعی کردم در تمام مسائل او را یاری دهم وی انسانی بزرگ است.

کلانتر بیان کرد: ابویی معتقد است رفتار استان یزد با وی مناسب نبوده است چون معتقد است بر خلاف اصفهان که تمام زیرساختها را برای سرمایه گذار فراهم می کند استان یزد اینگونه عمل نکرده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۸۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چقدر راحت از زیر جواب دادن شونه خالی میکنه و هی پاسکاری میکنه به اینور و اونور و خیلی از سوالها را هم با ماست مالی کردن ازش رد میشه.