چوب عصر جدید بر سر ایرانی

دسته: اجتماعی , مقالات
۲۴ دیدگاه
سه شنبه - ۸ مرداد ۱۳۹۸

IMG_4184

« خدا را شکر به خیر گذشت»، این جمله یکی از دست‌اندرکاران #عصر_جدید بود. اما خدا داند که باز این روند #عصر_جدید به شرّی دیگر، آسیب یا نابودی یک نوجوان ایرانی دیگر، ختم میشود یا خیر؟
جناب #احسان_علیخانی جهت اطلاعتان عرض میکنم، آن صحنه که همکارتان گفت:خدا را شکر بخیر گذشت، و برایش نوشتید محدودیت سنی دارد، در برنامه‌ای پخش می‌شود که در دوره پخش شدنش، مشتاقان و علاقه‌مندان زیادی از تمام سنین جذب کرده است. سوال مشخص بنده به عنوان یک ایرانی این است، چگونه باید فرزندان کم سن و سال ایران زمین را در فرصتی کوتاه از پای برنامه‌ای که علاقه‌مندش شده‌اند، دور کرد؛ آنگاه که با نوشته‌ای در اوج برنامه‌ای جذاب، اعلام میکنید، محدودیت سنی؟!!!
سرکار #خانم_نونهالی، شما که فرمودید: با چاقو؟! … شماکه خواندید: دنیا نیرزد به انکه پریشان کنی دلی…، دیگر چرا؟! از کجا مطمئنید که خانواده‌ای از این تشویق و امتیازات شما پریشان نشود؟ چرا نگذاشتید بدیّت و ناپسند بودن آن کار، با نگرفتن امتیاز از یک #مادر_ایرانی، باقی بماند؟ تا مادران ایرانی، نروند در پریشان حالی.
اگر #صداوسیما، قرار است دانش‌افزائی کند و راهی باز کند، اگر #صداوسیما قصد دارد استعدادی را کشف کند و ترویج دهد، چه ضرورتی دارد از بین این همه کار و استعداد، به مواردی مخاطره‌انگیز بپردازد که اندک کنترلی بر افکار بیننده، پس از پخش برنامه ندارد؟ کجا میتوان توجیه کرد و شرایط را محیا کرد جناب مجری؟
جناب مجری، آیا میتوان کنترل کرد اعمال تقلیدی بیننده، بویژه نوجوانان را با چندین بار خواستن و گفتن اینکه: لطفا این کارها را نکنید، این تیمها برای انجام این اعمال، ده سال کار کرده اند!.
جناب #علیخانی، شما که میتوانی تلاش کنی تا پریشانی را از خانواده های #سیلزده_ایرانی بزدائی، چرا چنین روش سیل‌واری را پیش گرفته، روح و روان ایرانی را نشانه رفته‌ای؟ بس نیست از دست دادن یک نوجوان به واسطه برنامه شما؟ جناب #علیخانی، نسوخت آنچه ساخته بودی؟ خدای نکرده، چند نوجوان دیگر در راه مخاطرات #عصر_جدید هستند؟ مانده‌ام #جامعه_روان‌شناسان چرا اعتراض نکردند؟ چرا دیگران و دیگران #ساکتند در مقابل این روند؟! کجایند آنانکه  معتقدند هدف وسیله را توجیه نمیکند؟!
خدا هدایتتان کند که در اوج جذابیت، تیشه بر افکار و آرامش ایرانیان به بهانه هیجان و #کشف_استعداد میزنید؟ به راستی استعدادهای اینگونه‌ایِ پرخطر، دراین موقعیت حساس کشور، به چه درد خانواده ایرانی میخورد؟ آیا امروز ایران بیشتر از پیشتر، نیاز به استعدادهایی برای رونق تولید و … ندارد؟ آیا اینگونه #آرامش را هدیه، #پریشانی را از خانواده ایرانی می‌زدایید؟

محمدمهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۳۲۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
مجتبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۸:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باید خانواده ها فکری به حال فرزندان خود بکنند.وگرنه تهیه کنندگان به فکر سود خودشان هستند

علی جواهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
دوست عزیز برنامه ی عصر جدیدکه کپی از سری برنامه هایی با عنوان تلنت در کشور های دیگر میباشد برنامه ای با هدف سرگرمی و پیدا کردن و پرورش دادن استعدادهای کشف نشده هست ، با محدودیت هایی که در کشور ما وجود دارد اگر بخواهند برنامه هایی با چنین محتوایی رو نیز پخش نکرد دیگه فقط ۴ تا خواننده میمونن !!
در مورد محدودیت سنی که برای قسمتی از برنامه گذاشته شده بود ، رسانه وظیفه ی خود رو انجام داده بود و این وظیفه ی پدر و مادر هاست که بتونن فرزندشون رو مجاب کنن که این قسمت مناسب سن اونها نیست و قبول دارم که این کار سخته ولی نمیشه به خاطر خطرناک بودن چاقو اونو از مغازه ها جمع کرد .

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۳:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. عصر جدید وعواملش ودیگر برنامه های مشابه اگر راست میگوند و دنبال استعداد یابی وکشف خارق العاده ها هستند میان مردم باشند.استعدادی از این بهتر و خارق العاده ترکجاپیدا میشود. ببینند چگونه پدری با فقط صد یا دویست هزار تومان یا حتی کمتردر ماه خانواده ایی را اداره میکند.چگونه خانواده ایی در میان طوفان حوادث ومشکلات جامعه صورتش را با سیلی سرخ نگه میدارد .چگونه فرزاندانشان را با امید به اینده ایی روشن بزرگ میکنند .کاش مسئولین بیدار شوند.

خانم م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۸:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای محمدمهدی علیزاده فلاح بفرمایید که کل دنیا دارن اشتباه میرن دیگه. بابا این برنامه کل دنیا داره اجرا میشه. تو سیرک هم که برید همینه. حالا این خانواده ها هستند که باید حواسشون باشه. تا کی رسانه و جامعه باید خودشونو جمع کنن آسه برن آسه بیان تا خانواده های محترم ایرانی بتونن بچه هاشونو تربیت کنن؟؟؟؟؟ تربیت بچه در خانواده س و الگو پذیری و ترس پذیری و حتی شجاع بودن در قالب خانواده س. اگر امریکا تشریف ببرین خانواده هایی می بینین که اصلا تلوزیون نگاه نمی کنن واسه تربیت بچه هاشون. خوب شما که ظرفیت نداری نگاه نکن

زهره این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

هر برنامه ای اعم از تلویزیونی و رادیویی و.‌‌‌‌….از مجمعه ای درست شده که می تواند پندآموز یا بدآموز باشد . این برنامه ادعایی در این موارد ندارد و به نظرم ازآن برنامه ها هم الی ماشاالله داریم
با پوزش فکر نمی کنید فرافکنی است اگر نپذیریم آنچه بازخورد در خانواده اتفاق می افتد مسئولیتش باماست

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دوست عزیزبااحترام بنظرشما واقعادراین زماندوحوال مردم ایران به چنین برنامه ای نیازدارندکه هم سرم کننده و هیجان انگیزوجذاب باشه وهم بتوانندبه شکوفاشدن استعداد فرزندانشان کمک کنندوانشالله هیچ گاه به هیچ فرزندی اسیب واردنشود که مقصرانراعصرجدید بدانید که اصلااینطورنیست عصرجدیدیکی اززیباترین برنامه های حال واینده وگذشته ست

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بسلام بنظرمن بین اینهمه استعدادهایی که درعصرجدیداومدن میشه استعدادهایی روانتخاب کردکه هم برای کشوروجوانها سودمندباشه وهم زمینه رشدهردوروفراهم کنه وهم دارای خشونت نباشه .

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من با این گفته مخالفم این طرز فکر اشتباهه این برنامه توی همه جای دنیا داره پخش میشه این فرهنگ ایرانیه که پایینه قرار اگر اینجوریه فیلم های اکشن و مهیج رو از تلوزیون حذف کنید که مبادا بچهامون تحریک بشن چرا همه چیز رو وصل میکنید به مسایل اقتصادی راه های زیادی هست برای رونق تولید همه چیز رو به هم ربط ندیم چرا همیشه دنبال تحریک یک قشر از جامعه هستیم این دیدگاه های قدیمی رو بریزیم دور یکم دیدتون روباز کنید تورو خدا

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا شما نمیاید بگید گروه هایی مثل دختران نینجا چه شور و انگیزه ای به دخترهای ایرانی دادن چرا نمیگید یک گروه هایی که قدرت بخشید به بچهامون انگیزه دادن به بچهامون فقط و فقط یک اتفاق که از سر بی خیالی اتفاق افتاده رو میبینید

محمدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای علیخانی،!!! فقط مونده شما رو از رسانه ها جمتون کنن، حالا موندن با چه بهانه ای و با چه نقطه ضعفی،

بهار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نه دیدگاه غلطه این برنامه دنبال استعداده یکی استعداد تو انجام کارهای خطرناک داره و این میشه ی پتانسیل برای استفاده از این شخص توی یک سری کارها که نیاز به شجاعت و رسیک دارن اونی که نمیتونه به بچه اش اموزش بده هر چیزی در حیطه سنش نیست ربطی به توقف اینجور برنامه ها نداره احسان علیخانی تذکرات و هشدار لازم رو دارن میدن انشالا برنامه ای پایدار باشد تا استعداد های دیگری شناخته شود

  کیانوش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۳:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام
  اینکه تو همه جای دنیا داره پخش میشه اصلا دلیل قانع کننده ای نیست
  هر جایی فرهنگ خودش را داره
  در ضمن اینکه ایرانی ها خیلی هم با فرهنگ هستند
  باید ببینیم نیاز جامعه ما در کشف چه استعدادی هست
  آیا نیاز جامعه ما کشف استعدادهای وحشی گری هست؟
  که هیچ ربطی به نیاز های واقعی ما نداره مثل اقصاد و اشتغال و فرهنگ و …

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا بچه شما اگه اینقدر تاثیر پذیره که این برنامه خیلی چیزا را بهش یاد داده
عادتونه همیشه یکی که خوبه رو خراب کنین
کلا این جامعه به خرابی بیشتر بها میده تا آبادی و پیشرفت !!!

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۳:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یه پدر مادری پیداشدن حواسشون به بچه‌شون نبوده بچه هم خیلی سربه راه نبوده به آقای علیخانی چه؟!؟

Joker این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۵:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تو ۸۵ کشور دنیا این برنامه استعداد یابی انجام میشود
در آمریکا هم هست ولی خوب کسی جو گیر نشده و برنامه کشته نداده
ماهم باید بتونیم خودمونو کنترل کنیم
بعد مدتی یک برنامه زیبا دارد پخش می‌شود پس نباید به خاطر
سهل انگاری پدر مادرا که وقتی نوشته ۱۴- باز هم میزارن بچه نگا کنه
یک برنامه خوب رو سرزنش کرد

من این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۸:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تقصیر صدا سیماست که کار هنری رو به علیخانی میده اجرا و درست کنه

Sozha این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خفه شو بابا تو ایران همین یه دلخوشیو داریم میخوای جلو اینم بگیری

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام موردی که اشاره کردید درست.البته برنامه عصر جدید نقاط قوتی هم دارد.
اما نظرات متخصصان در ابن رابطه را دوستان بازدید کننده دقت کنند شاید بدردشان خورد:
تاثیرات فیلم نامتناسب با سن مخاطب، خصوصاً فیلم‌های خشن به صورت قطع در آینده کودک و نوجوان به شکل الگوهای رفتاری بروز خواهد کرد که بر طرف کردن آن‌ها به شدت دشوار خواهند بود…
https://www.imna.ir/news/382870/آسیب-های-روانی-فیلم-های-نامناسب-برای-کودکان

استرس می تواند مانند یک قاتل خاموش، جان شما را به خاطر بیندازد. تعداد افرادی که به دنبال اضطراب دچار تشدید تنگی عروق و سکته های قلبی- مغزی، ریزش مو،پیری زودرس پوست، مشکلات گوارشی و… شده اند،  کم نیست. البته نمی توان انکار کرد که استرس به میزان کم، مفید و ضروری است، اما خیلی اوقات کنترل آن از دست خارج می شود. در ادامه با خواندن این مطلب متوجه می شوید هنگام تنش های روانی، ارگان های مختلف بدن دستخوش چه تغییراتی می شوند؟

https://www.yjc.ir/fa/news/6458505/استرس-چه-تاثیر-مخربی-بر-اعضای-بدن-می‌گذارد

سلامی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۴:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای علیخانی برنامه عصر جدید عالیه وامیدوارم این برنامه ادامه داشته باشه.

ناشناش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۷:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آفرین آفرین با این نکته سنج بودنتون احسنت
بله باید استعداد ها رو کشف کرد و پرورش داد وگرنه حرکت های ورزشی که نشد استعداد

زهرا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خسته نباشید آقای علیخانی به نظر من یه قسمتهای استعداد حساب نمیشه مثل چای‌ ریختن آقای قهوه چی یا حرکات ورزشی زیاد تو دنیا و یه کارهای جاشون تو سیرک هر که دوست ببین برن سیرک تماشا کنن اونای که ازاین کارها لذت میبرن غم و غصه اب و نان ندارن پولش زیاد برن بلیط بگیرین سیرک تماشا کنن صدا‌و سیما برا عموم مردم هزینه بیت المال خرج میشه دورو بر کسانی که با شجاعت این حرفها رو نقد میکنن

زهرا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۴:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
من با نظر شما کاملا مخالفم.چرا؟؟
برای اینکه اگر یه بچه ی بی فکر و خیال باف رفته این کار ها رو انجام داده تقصیر برنامه ساز و اون برنامه نیست که
این استعداد یابی ها همه جای دنیا داره انجام میشه حتی تو جاهایی مثل امریکا کار هایی خطرناک تر انجام میشه و تلویزیونشون حتی آرم ۱۴- هم نمیزنه ولی هیچ کشته ای هم ندادن
با این همه تاکید آقای علیخانی و اون آرم ۱۴- خود خانواده ها باید حواس شون باشه
اصلا تربیت خانواده ها باید طوری باشه که نوجوان بدونه که هر کاری رو نباید انجام بده
اصلا اگه تربیت خانواده درست نباشه ممکنه که والدین از دیدن اون قسمت از برنامه جلوگیری کنند ولی باز نوجوان میره و از توی اینترنت اون قسمت رو نگاه میکنه
اصلا تا کی قراره تلویزیون ایران این طوری جلو بره؟؟ دائم فیلم ها رو سانسور کنه جلوی پخش برنامه ها رو بگیره و… برای اینکه خانواده ها از پس تربیت بچه شون بر نیومدن؟؟
من و بردارم هم جزو همین نوجوانان ایرانی هستیم ولی چرا ما حتی یک درصد هم به فکر تقلید نبودیم؟؟
باید این مشکل رو از پایه یعنی خانواده ها و تربیت کردن درست کنیم نه اینکه هی همه چیز رو سرکوب و سانسور کنیم
این کارها مثل این میمونه که جلوی ساخت و استفاده از چاقو رو بگیریم برای اینکه ممکنه کسی رو با اون بکشن خب جراح هم از چاقو برای نجات دادن استفاده میکنه این که دلیل نیست
بعدشم اون بچه های سر به هوا حتی از روی انمیشین های خیالی هم تقلید میکنن پس جلوی ساخت اونا رو هم باید گرفت
به نظرم این طرز فکر های غلط هر چه زودتر باید از بین برن

سید بهروز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۶:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدایا چقدر نظر؟!؟
مردم نون ندارن بخورن اینها واسه سرگرمی ۴ نفر دارن تو سر و کله هم میزنن و شدن روانشناس؟!؟
کاشکی زیر خبر هواشناسی بافق یا واگذاری خوراک سنگ آهن به کوره اصفهان یا مشکلات دی ۱۹ و… این همه نظر بود.
کجا داریم میریم؟!؟
این همه پای خندوانه نشستین چی شد؟!؟
آخرش یارو جا گذاشت رفت خارج!!!
حالا هی بشینین که بخندین…
این سلبریتیها اکثرنشون همینن
ارزش ندارن که بخاطرشون فلسفه بافی کنید و سر و دم هم رو بجویین

  گلشید . ف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۸:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  چرا همه چی را با هم قاطی میکنی؟؟؟
  رامبد رفت کانادا که بره اگه کس دیگه ای هم توانش را داره بره
  رامبد کم برای شاد بودن و خندوندن مردم زحمت نکشید
  زندگی شخصی آدما به کسی مربوط نیست تا حریم دیگران را نغز نکردن
  رامبد برای آینده فرزندش رفت کانادا که تابعیت اونجا را داشته باشه و در آینده خیلی راحت به عنوان شهروند و مقیم اونجا رفت و آمد و شاید زندگی کنه
  مگه همه خونواده ها نهایت سعی و تلاششون را برای خوشبختی فرزندانشون نمیکنن!!!؟
  اون بنده خدا هم همین کار را انجام داد
  مگه حق و پول من و تو را خورده که نمیتونید خوشبختیش را ببینید
  چقدر ما مردم تنگ نظر هستیم