حمایتی تاریخی از اجرا، با قانون نظارتی نماینده‌ای بافقی

دسته: مقالات
۷ دیدگاه
چهارشنبه - ۹ مرداد ۱۳۹۸

IMG_4184

کدام عقل سلیم یا فرد کار کشته و حسابگری را سراغ دارید که بابت ماموریتی، وقت و فرصت، #بودجه و لشکری از خدم و حشم را در اختیار فرد، گروه یا تیمی بگذارد، بدون #نظارت و #شفافیت؟!. کدام گروه و تیمی چنین ماموریت پرخطر بی بند و باری را متقبل می‌شود؟! چراکه #گزارش_عملکرد، بزرگترین پشتوانه کاری در هر سیستمی است.
چگونه باید #قضاوت کرد، آن فرد، گروه یا تیمی را که فراری است، از ارائه گزارش عملکردی شفاف و روشن؟ چگونه می‌شود قضاوت‌ها را مهار کرد تا بدبینی‌ها و شکاف‌ها ایجاد نشود از فراری بودن عده‌ای از نظارت و شفافیت؟!
کارشناسان معتقدند هر سازمانی برای رسیدن به اهدافش باید از امکاناتش به صورت مطلوب و بهینه بهره برداری کند و این امر جز در سایه نظارت و ارائه گزارشهای عملکردی براساس اهداف برنامه‌ریزی شده امکان پذیر نیست، چه دلیلی میتوان یافت برای دوری از گزارشهایی که سنجش و ارزیابی آن میتواند نقاط قوت و قابل بهبود سازمان را روشن، زمینه را برای تصمیمات بعدی مناسبتر نماید؟ واضح است که این روند به نفع هر مجری و کارفرمای کوچک و بزرگی است، مگر غیر از این است که نظارت حمایت از کار اجرایی برای رسیدن به هدف مجری است؟
امروز مردم آن ولی‌نعمتان انقلاب، بویژه جوانان در #گام_دوم_انقلاب همین شفافیت و نظارت را خواهانند تا ضمن تایید حسن انجام کارها، که حاشیه‌ها و #تهمتهای_ناروا را از مسئولین و دولتمردان دور می‌کند، جلوی هدر رفت احتمالی #سرمایه‌های_انسانی (مغزهای ایرانی) و همچنین حیف و میل #سرمایه‌های_مادی کشور را بگیرد. این‌گونه که شود شایسته سالاری، اندک اندک ارتباطات رانتی و سفارشی را کنار زده، بر امور کشور سایه می‌اندازد.
لذا جای تقدیر و تشکر دارد از نماینده پرتلاش و مصمم شهرمان، جناب آقای محمدرضا #صباغیان به واسطه پیشنهاد چنین طرحی و انکه باعث شدند اولین حضور یک بافقی در مجلس شورای اسلامی اینگونه افتخارامیز باشد. #طرح_گزارش_دهی_دولت که کلیات آن با کسب موافقت ۸۳ درصدی در مردادماه ۱۳۹۵ و تصویب نهایی در تیرماه۱۳۹۷ با ۷۱ درصد آرای نمایندگان در صحن علنی مجلس و قانونی شدن ان با مهر تایید شورای نگهبان در دوم مردادماه ۱۳۹۷ راهی را نشانه رفت که ان‌شاءالله درد نبود نظارت و شفافیت را از جامعه ایرانی اسلامی ما می‌زداید.
این اثرگذارترین قانون نظارتی که مرکز پژوهشهای مجلس نیز بر آن صحه گذاشته و غفلت این سالهای طولانی از آن را با مهر تایید خود جبران نموده است ضمن جان دادن به شفافیت و نظارت در امور اجرایی وزرات‌خانه‌ها، نمایندگان مردم را از #جایگاهی_تشریفاتی در حوزه نظارت به راس امور آورده، دولتها را نیز از اتهامات متعدد دور نماید.
لذا فرار و گریز دولت از این قانون جای تعجب دارد چرا که ارائه گزارش سالیانه‌ای نموداری و مقایسه‌ای به #نمایندگان_مردم در مجلس (همانان که #بودجه_سالیانه را برای دولت تصویب می‌کنند)، کمترین توقعی است که متاسفانه از آن غفلت شده است.
اکنون که نامه اعتراضی دولت با دستور مقام معظم رهبری  به #هیات_حل_اختلاف_قوا ارجاع داده شده توقع مردم و جوانان ایران اسلامی از آن هیات این است که دوری سالها #گزارش‌دهی علمی و دقیق دولتمردان که عدم حمایتهای قاطع نمایندگان از بودجه، حرف و حدیث های رسانه‌ای و بعضا تجربه‌های #نفوذ، #فساد و از دست رفتن #فرصتهای_خدمت را به همراه داشته، با مهر تاییدی انقلابی به سمت شفافیت و نظارت سوق دهند تا کوچکترین روزنه‌ای برای #کم‌کاری، #سوء‌استفاده و هرگونه فساد باقی نماند و #فرصت‌طلبان که در هر گروه و دولتی به واسطه خصلت ممکن الاخطائی انسان وجود دارند، دست و پایشان بسته‌تر باشد و انانکه خادم ملتند سالیانه بر‌ عملکرد خود مهر تاییدی رسمی ببینند.
امید است دولت نیز خود را از حمایت جبهه شفافیت و نظارت با سر سپردن به این قانون محروم ننماید.

محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا اینقدر شلوغ میکنین اقای محترم اقای صباغیان هیچکاری نکرده برای بافق اوضاع شهر مگه عوض شده مگه جلوی بخور بخورا گرفته شده نه هیچ اتفاقی نیوفتاده اینقدر… نکن

فتاحی قلعه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت بر مهندس

رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
بله ایشون در مجلس نطق و سخنرانی زیاد داشتن ولی لطفا یه گزارش خوب و کامل و دسته اول از فعالیت های مثبتی که واقعا عملی شده را از بافق بهمون بدن ، از کارگروهی که تشکیل شده و هنوز هیچ خبری از d۱۹ و بقیه کارها نشده گزارش بدن.
سنگ بزرگ نشانه ی نزدن هست ، هر موقع مسئولین بافق از ریز و درشت اومدن و یه گزارش درست و درمون دادن از فعالیت هاشون اون موقع میشه توقع داشت بالایی ها هم حرفی از کارکردهاشون بزنن.

اکرمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۵:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یه چهار سال دیگه صباغیان باشه بعد از افتتاح فرودگاه قلعه باید شاهده طرح های حرم تا حرم بعدشم رد شدن اتوبان خلیج فارس از قلعه باشیم 😁

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ایشون نه تنها کاری واسه بافق انجام ندادن بلکه به بافقیها خیانت هم کردن برای اولین بار استخدام راه آهن بافق فقط نیروی بومی می گرفت که به لطف ایشون بهابادیها هم تونستن شرکت کنند.دانشگاه علمی کاربردی رو هم که دو دستی تقدیم کردن.

کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تمام معادن بافق را به حراج گذاشتن پس چرا هیچ کاری نمی کنن! پرسنل فلات مرکزی را دارن شرکتی می کنن چرا به داد کارگر ها نمی رسند! ما که از عملکردشون ناراضی هستیم به شدت!!!

کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۷:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تو این چند سال خو هش کار نکرده فقط چوب حراج زدن به معادن فلات مرکزی بافق کارگرهاش هم دارن شرکتی می کنن!
ما که ناراضی هستیم به شدت!!!