نیروگاه 500 مگاواتی در اردکان راه‌اندازی می‌شود

دسته: اقتصادی
۵ دیدگاه
سه شنبه - ۹ آبان ۱۳۹۱

خبرگزاری فارس: نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی از احداث یک نیروگاه 500 مگاواتی در اردکان با اعتبار 265 میلیون یورو در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، محمدرضا تابش عصر امروز در بازدید از اداره برق و پست 63 کیلوولتی اردکان از انعقاد قراردادی با مبلغ 265 میلیون یورو برای احداث یک نیروگاه 500 مگاواتی در اردکان خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: این نیروگاه توسط بخش خصوصی احداث خواهد شد و چنانچه منابع ارزی آن را صندوق توسعه ملی تامین کند، تا 18 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با یک‌هزار و 500 مگاوات ظرفیتی که ایجاد می‌شود، می‌توانیم برق اردکان را به استان‌های مجاور منتقل کنیم که این امر شاخص بسیار خوبی برای شهرستان خواهد بود.

وی از بهره‌برداری از دو نیروگاه 500 مگاواتی در استان یزد در سال آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: این دو نیروگاه که توسط بخش خصوصی در حال احداث است، ظرفیت برق استان را تا میزان چشمگیری افزایش می‌دهد.

نماینده مردم اردکان در مجلس یادآور شد: 60 درصد مصرف برق استان یزد مصرف صنعتی است که این رقم در اردکان به دلیل تعدد واحدهای صنعتی 86 درصد است.

تابش عنوان کرد: در حالی که طول فشار متوسط برق این شهرستان یک‌هزار و 100 کیلومتر است، تنها 0.06 درصد خاموشی در یک‌سال گذشته داشته‌ایم که در مقایسه با میانگین استان که 0.5 درصد است، کمترین میزان خاموشی در استان مربوط به شهرستان اردکان بوده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقي چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۱ - ۸:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اردكان و مهريز و بهاباد در حال پيشرفت وترقي هستند و بافق كارخانه كاشي اش تعطيل، كارخانه فولادش متوقف، شركت سنگ آهن واگذار، دستگاه گيرنده ديجيتال كانال تلويزيون بي نتيجه و…..خداوند سرنوشت هيچ قومي را تغيير نمي دهد مگر آنكه خودشان بخواهند سوره رعد آيه 13 براستي مقصر كيست؟

مصطفی چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۱ - ۸:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خوش به حالشون ……

حسين چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بايد يك مجوزي از فرمانداري بافق گرفت و براي نجات بافق يك روز در فرمانداري تجمع كرد وداد زد شايد از اين وضع نجات پيدا كنيم

مهدی پنج شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۱ - ۱:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نکنی تابش این پستی را که فرماندار بافق پیگیری کرده بودو قرار بود در بافق احداث شوند برد اردکان

بفرویی پنج شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۱ - ۵:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

معاون اول رئیس جمهورتاچندروزدیگر صندلی خود رابه صلاحی اردکانی میدهد