«مثلث تخریب»

دسته: مقالات
۵ دیدگاه
جمعه - ۳ آبان ۱۳۹۸

با بررسی عملکرد چند ماهه تیم مدیریتی جدید در شرکت سنگ آهن مرکزی، به نظر می رسد به جهت افزایش شفافیت مالی شرکت و همچنین از بین بردن کانون های فساد آور، رویکرد جدیدی جهت حذف شرکتهای واسطه و استفاده مستقیم از نیروها اتخاذ شده است.
گرچه تاکنون این رویه برای تمامی بخش های مختلف به صورت همزمان عملیاتی نشده است ولی تا کنون برای قسمتهای مختلفی همچون فضای سبز شرکت و هتل نیکان عملیاتی شده است.
علی رغم انگیزه هایی که این رویکرد در قشر حقوق بگیر و کارگر ایجاد کرده, ولی متاسفانه در قشر پیمانکار و همچنین قشری که از فضای غیر شفاف به هر دلیلی منتفع می شده است، مخالفانی نیز بوجود آورده است.
حال تصور کنید که انگیزه های سیاسی و انتخاباتی نیز با مخالفت های افزایش شفافیت جمع بسته شود. در این صورت مثلث تخریبی ای با اضلاع
انگیزه های سیاسی، رقابت های انتخاباتی و فرار از شفافیت شکل میگیرد که جهت دستیابی به اهداف خود از انتشار هر خبر کذبی، دریغ نمی کند. به طور مثال کانال خبری ای که خود را رسانه دارالشجاعه بافق می داند به عنوان رسانه ای که توسط حامیان جریان بهار اداره می شود در چندین نوبت با درج مطالبی سراسر کذب، پیرامون هتل نیکان در پی مخالفت با رویکرد جدید مطرح شده بوده است. در ابتدای امر با درج خبری پیرامون اینکه چرا هتل نیکان بدون مناقصه واگذار شده است و آیا سهم خواهر خانم صباغیان شده است؟ سعی داشته تا به خواننده اینگونه القا کند که هتل نیکان به نزدیکان صباغیان واگذار شده است، در این میان به عضو ستاد روحانی بودن همسر فرد مورد نظر نیز اشاره می کند که به خیال خود هم صباغیان به عنوان بزرگترین رقیب انتخاباتی فرد مورد نظر جریان بهار را تخریب کند و هم رویکرد مدیریت جدید را به حاشیه براند. غافل از اینکه نه تنها اصلا بحث واگذاری هتل به شخص و یا شرکتی مطرح نبوده بلکه مطابق رویکرد جدید با کلیه پرسنل هتل، که بسیاری از آنان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند، مطابق حقوق و مزایای قبلی، بدون واسطه با شرکت سنگ آهن قرارداد منعقد شده است و از طرفی مدیریت داخلی جدید نیز از بدو تاسیس هتل و در زمانی قبل از دولت آقای روحانی و نمایندگی صباغیان به عنوان نیرویی با تحصیلات دانشگاهی مشغول به کار بوده است.
از بررسی محتوای پیام های اخیر افرادی که به نوعی از رویکرد جدید متضرر شده اند و همچنین از شفافیت سوابق گذشته به شدت بیم دارند پیداست که به دنبال توقف این رویکرد با ایجاد حاشیه های دروغین می باشند. آنها در رفتاری متناقض گونه هیچ اشاره ای به از دست رفتن منافع زیاد نزدیکان صباغیان با اتخاذ رویه جدید حذف شرکت های واسطه نمی کنند، ولی انتصاب نزدیکان او به عنوان مدیر حقوق بگیر را تحت تاثیر نفوذ نماینده قلمداد می کنند. قطعا با نزدیک شدن به ایام انتخابات بیش از پیش شاهد فعالیت این گروه می باشیم و اینجانب امیدوارم که انگیزه های سیاسی و انتخاباتی باعث بی تقوایی بیشتر آنان نگردد .

حامد فخاری زاده بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۱۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳ آبان ۱۳۹۸ - ۵:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فخار زاده سلام با بسیاری از صحبتاتون موافقم ولی باید دید این بیانیه شما هم دفاع و ریشه در رابطه نزدیک فامیلی شما با صباغیان و سرکار خانم طالعی داره یا از سر دلسوزی هست ؟ بنده حقیر کار به درستی یا غلط بودن سخنان شما ندارم ولی با شناختی که از شما داشتم و سوادی که دارین فکر نمیکردم همچین موضوعی را رسانه ای کنین
به هر حال کاش فرد دیگری زحمت توجیه و دفاع از این انتصاب را می کشید

قلی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۸:۰۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شما غصه تقوای مردم را نخور غصه این رو بخور که ۴ سال یک نفر بافقی نماینده بود اما دریغ از انجام کار مهم مشابه نمایندگان دوره های قبل برای شهرشان …همش اعتراض انتقاد ….

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امان از منافع شخصی بیچاره مردم این دیار که بازیچه قدرت باید بشن همیشه شما در جایگاه بی طرف نیستی اگر حق هم بگی که نمیگین بنده به شخصه حس میکنم به خاطر منافع شخصیتونه

شهروند متعصب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۷:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت همه همشهریان و خوانندگان مطلب:
آقای فخارزاده عزیز به نظر میرسد شما با مطلبتان قصد به وجود آوردن چند ضلعی تخریب را دارید از یک طرف بیان می دارید که قصد مدیریت جدید از بین بردن کانون فساد در شرکت سنگ آهن بوده که در مثال آن فضای سبز و هتل نیکان را می آورید در صورتیکه نیروهای فضای سبز قبلا هم زیر نظر آن شرکت بوده اند و فقط پیمانکار آن عوض شده شاید منظور شما از فساد ،پیمانکار قبلی می باشد که از نزدیکان آقای صباغیان بوده و جهت اطلاع از نظر پرداخت حق و حقوق نیروها در آن شرکت بسیار خوش نام است و کارکنان هتل نیکان و فضای سبز کاملا با هم متفاوت هستند (ضمنا خواهش میکنم جهت به اصطلاح شفاف سازی تحقیق کنید اعضای هیئت مدیره شرکت معدنچیان چه کسانی هستند ) از سوی دیگر بحث شفاف سازی را مطرح می کنید که پیمانکاران از این قضیه ناخوشایند هستند در صورتیکه یا با قصد و غرضی این مطالب را عنوان داشته اید یا از سیستم آن شرکت بی اطلاع هستید ؛همه شهر می دانند که در این مدت چه کسانی به ارگانهای اطلاعات و غیره رفته و با شرایط خاص آزاد هستند پس لطف کنید و قصد سر در گم کردن خوانندگان را نداشته باشید شما دوست عزیز یک کارمند هتل را (که مدیر عامل محترم بدلیل ادای دین سیاسی نسبت به بعضی از دوستان اصلاح طلب داشته اند ادا کردند و اصلا هیچ ربطی به نماینده محترم نداشته است).به نماینده مجلس ؛پیمانکاری در سنگ آهن را به تشکلهای سیاسی وبه ظاهر شفاف سازیها را به کانون های فساد آور وصل کرده و هر چه خواسته دل تنگتان بیان نموده اید و خدا می داند در مطالب بعدیتان چه چیز و چه کس را به کجا ها که وصل نمی کنید.بنده نیز امیدوارم که” انگیزه های سیاسی و انتخاباتی باعث بی تقوایی شما نگردد”.

رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و درود
جالب اینجاس که هر سه ضلع میرسه به یه نقطه .
اینکه بخوان از شفاف سازی فرار کنن یا بخوان رقیب انتخاباتی باشن برمیگرده به انگیزه سیاسی که فقط از عهده ی افرادی برمیات که هوس و میل صندلی سیاسی را داشته باشند .
نمیگم مطلب صحیح هست یا غلط فقط میدونم نوشتن این مطلب دوتا ایراد داشت
یکی اینکه از طرف شخصی نوشته شده که خودش جزء بستگان شخصیت های داستانه
و دوم اینکه حداقل یه توضیحی از اصل ماجرا میگفتین تا بشه قضاوت کرد البته اگر قصدشون از این مطلب شفاف سازی ماجرا بوده و اگر غیر این بوده که …………