اجرای طرح واکسیناسیون رایگان طیور روستایی در روستاهای دهستان سبزدشت

دسته: کشاورزی،دامداری و شیلات
بدون دیدگاه
جمعه - ۳ آبان ۱۳۹۸
اجرای طرح واکسیناسیون رایگان طیور روستایی در روستاهای دهستان سبزدشت

فرزانه سالاری سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان بافق در حاشیه اجرای طرح واکسیناسیون رایگان طیور روستایی در روستاهای دهستان سبزدشت گفت: مرحله اول این طرح توسط شبکه دامپزشکی و با مشارکت بسیج سازندگی و مرکز جهاد کشاورزی سبزدشت در ۱۲ روستای دهستان سبزدشت آغاز و در قالب توزیع ۵۵۰۰ دز واکسن اشامیدنی بیماری نیوکاسل بین روستاییان انجام شد. سالاری در ادامه اظهار داشت: بیماری نیوکاسل نوعی بیماری مهلک با تلفات بالا است که یکی از تهدیدات بزرگ مرغداریهای صنعتی به شمار می رود.

فرزانه سالاری سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان بافق در حاشیه اجرای طرح واکسیناسیون رایگان طیور روستایی در روستاهای دهستان سبزدشت گفت: مرحله اول این طرح توسط شبکه دامپزشکی و با مشارکت بسیج سازندگی و مرکز جهاد کشاورزی سبزدشت در ۱۲ روستای دهستان سبزدشت آغاز و در قالب توزیع ۵۵۰۰ دز واکسن اشامیدنی بیماری نیوکاسل بین روستاییان انجام شد.
سالاری در ادامه اظهار داشت: بیماری نیوکاسل نوعی بیماری مهلک با تلفات بالا است که یکی از تهدیدات بزرگ مرغداریهای صنعتی به شمار می رود.
فرزانه سالاری با اشاره به اینکه اجرای این طرح طی سه مرحله در سال در دستور کار است ادامه داد: این طرح در راستای حفظ سرمایه طیور بومی روستایی، با مشارکت بسیج سازندگی در روستاهای شهرستان اجرا می شود و مرحله اول آن تا نیمه آبان ادامه دارد و با انجام این طرح در کلیه روستاهای شهرستان، بیش از ۳۵۰۰۰ قطعه طیور( پرندگان هدف: ماکیان، بوقلمون، اردک و غاز) واکسینه خواهند شد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: دهیاران محترم روستاها در اسرع وقت جهت هماهنگی اجرای این طرح به شبکه دامپزشکی شهرستان مراجعه کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۲
برچسب ها: