شهردار بافق:اتخاذ تمهیدات لازم جهت دفع روان آب ها/ سه مسیل شهری ساماندهی می شود

دسته: عمومی
یک دیدگاه
شنبه - ۱۱ آبان ۱۳۹۸
اتخاذ تمهیدات لازم جهت دفع روان آب ها/ سه مسیل شهری ساماندهی می شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، سیدعلی نوروززاده از پایان مرحله اول طرح اصلاح نقاط سیل‌خیز و محل تجمع روان آب‌ها در بافق خبر داد و اظهار داشت: با این اقدام، از این پس شهری ایمن تر در مقابل سیلاب خواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، سیدعلی نوروززاده از پایان مرحله اول طرح اصلاح نقاط سیل‌خیز و محل تجمع روان آب‌ها در بافق خبر داد و اظهار داشت: با این اقدام، از این پس شهری ایمن تر در مقابل سیلاب خواهیم داشت.

وی از اتخاذ تمهیدات لازم جهت ساماندهی روان آب ها و سیلابهای احتمالی از جمله ساماندهی سه مسیل قدیمی شهر خبر داد .

شهردار بافق در این رابطه افزود: رودخانه اتفاقی معروف به میان ده در بلوار شهدا تا بلوار باقرآباد ، رودخانه معروف به کرو و نیز مسیر روان آب بلوار مهدیه – کشاورز از جمله مهمترین مسیرهای دفع روان آب هاست که در حال ساماندهی می باشد.

نوروززاده با اشاره به مسطح بودن شهر بافق و کم بودن شیب طولی در معابر شهری گفت: به منظور مرتفع نمودن این مشکل در ادامه حفر چاههای جذبی در سالهای گذشته بیش از ۲۰۰ حلقه چاه جذبی جدید در حال حفاری می باشد.

وی افزود: با حفرچاه‌های مذکور از تجمع روان آب‌ها ناشی از بارندگی در شهر بافق جلوگیری می‌شود.

این مسئول شهری همچنین ایجاد سه ایستگاه پمپاژ را در شهر یادآور شد و بیان کرد: با بهره‌گیری از این ایستگاه‌ها، مکش سیلاب و هدایت آب‌های ناشی از ریزش باران به مسیرهای مشخص انجام می‌شود.

شهردار بافق، حفر کانال، لایروبی و بهسازی جوی و نهرها و بازگشایی مسیرهای حرکت آب در سطح شهر به‌ منظور سرعت بخشی به خروج سیلاب و تهیه و آماده‌سازی کیسه‌های پر از شن برای جلوگیری از ورود روان آب‌ها به محل سکونت و کسب‌ و کار شهروندان در مواقع بحرانی را از دیگر اقدامات انجام‌شده در قالب این طرح عنوان کرد.

وی تصریح کرد: به همین منظور تجهیزات لازم خریداری‌شده و با ساماندهی انبار حوادث، نیروهای شهرداری برای مقابله با وقوع سیل ،خطر جاری شدن روان آب و جلوگیری از خسارت به شهروندان آمادگی کامل دارند .

نوروززاده لایروبی حوضچه‌های شهری، احداث حوضچه جدید، تعمیر پمپ‌ها مکنده و کف کش آب و آماده‌سازی آن‌ها برای مواقع ضروری، تهیه و تأمین ملزومات مقابله با وقوع حوادث سیل و برگزاری مانور آموزشی کارکنان ستاد بحران را از برنامه‌های در دست اقدام شهرداری به‌منظور کاهش خسارات سیل به شهروندان برشمرد.

پایان سال ۹۷ و ابتدای سال جاری با ریزش باران های سیل آسا شهر بافق هم مانند سایر شهرها در برخی نقاط با آب گرفتگی روبرو بود که با تلاش شبانه روزی کارکنان خدمات شهری شهرداری موانع برطرف شد و هیچگونه خسارات جانی و مالی در پی نداشت.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای نوروززاده شما مسیر رودخانه را کور کرده اید وچاه جذبی حفر میکنین برید دعا کنید بارون نیاید والا تمام کوچه های بافق را آب میگیرد و ایندفعه است که شاهکار کارشناسان عمران شهرداری و جنابعالی مشخص میشود….