مطلب حقوقی هفته

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۲ آذر ۱۳۹۸

‍ پرسش
بنده حدود ۸ سال پیش قبل از خدمت در شرکتی کار می کردم که متاسفانه به مدت حدودا دوسال برای بنده بیمه واریز نکرده
چه راه حلی هست که بنده بتونم اون دوسال رو به بیمه ام اضافه کنم ?
پاسخ:
با استناد به ماده ۱۴۸ قانون کار “کارفرمایان کارگاههای مشمول این قانون مکلفند بر اساس قانون تامین اجتماعی,نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند.”
بر این اساس چنانچه در خصوص سابقه کار ادعایی(مدت ۲ سال) مدارک و مستنداتی وجود داشته یا بتوانید ادله ای ارایه نمایید که برای مرجع رسیدگی کارکرد شما را در مدت مذکور محرز نماید می توانید برای مکلف نمودن کارفرما به انجام وظیفه قانونی خود ضمن طرح دعوا در مراجع حل اختلاف قانون کار به ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی محل کار (۲ سال) مراجعه نمایید.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲۸
برچسب ها: