مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران _بافق:فقط ۵۰ متر کابل از یکی از شرکت های خصوصی گندله ربوده شده است

دسته: اخبار ویژه
یک دیدگاه
پنج شنبه - ۱۰ بهمن ۱۳۹۸
فقط ۵۰ متر کابل از یکی از شرکت های خصوصی گندله ربوده شده است

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_بافق سرقت بزرگ منتشر شده در شبکه های مجازی را ربوده شدن فقط ۵۰ متر کابل از یک شرکت خصوصی اعلام کرد

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_بافق سرقت بزرگ منتشر شده در شبکه های مجازی را ربوده شدن فقط ۵۰ متر کابل از یک شرکت خصوصی گندله اعلام کرد.

رضا فلاح مبارکه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بافق در خصوص خبری مبنی بر سرقت بزرگ در مجموعه شرکت سنگ آهن ربوده شدن فقط ۵۰ متر کابل از یک شرکت خصوصی اعلام کرد و گفت: نگاهمان به جلو و پیشرفت شهر و شرکت بود اما غافل از اینکه برخی از همشهریان از پشت به ما گل می زنند.

وی با بیان اینکه سرقت ۵۰ متر کابل را ناشی از بی لیاقتی دانسته اند اظهار داشت:می دانیم اینها به چه کسانی وابسته هستند افرادی که طی یکسال گذشته منافع آنان قطع شده و فردی که این خبر را منتشر کرده بدنبال باج گیری بوده که باج ندادیم و بد شدیم.

وی درباره موضوع آتش سوزی بزرگ در پست برق گندله سه چاهون عنوان کرد:طی گفتگویی تلفنی با مدیر پروژه برای اطلاع از این اتفاق انجام شد که وی اعلام بی خبری کرد مجددا خواهان پیگیری شدم تا موضوع مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران _بافق ادامه داد: مشخص شد در یکماه گذشته جوشکارهای طبقه دوم در گندله مشغول کار بودند و در اثر ریختن براده ها یک متر و نیم کابل سوخته است.

وی با بیان اینکه برخی با غرض و مرض قصد باج گیری دارند تصریح کرد:در پروژه ای که ۱۶ هزار تن تجهیزات نصب شده و پیشرفت ۹۱/۵درصد فیزیکی و بالای ۶۲ درصد پیشرفت مالی دارد باید مدیر پروژه آن پاسخگو باشد که چرا این میزان کابل سوخته است.

فلاح با بیان اینکه گفته اند پنهان کاری شده خاطر نشان کرد:دستگاههای نظارتی به موضوع ورود پیدا کرده و از اینکه این افراد به کجا وابسته هستند از کجا شارژ می شوند اطلاع دارند.

مدیر عامل سنگ آهن بافق در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش های مدیران اسبق شرکت سنگ آهن محمد جواد عسکری که خشت اولیه این پروژه را گذاشت و رحیمی بافقی در مدت کوتاه کاری تقدیر کرد.

وی با اشاره به اینکه کار کردن در یک پروژه همانند دو امدادی است یادآور شد: در تمام پروژه های دنیا  ۲۵ درصد اول رشد پروژه بسیار ملایم است،۵۰ درصد نصب تجهیزات و ۲۵ درصد آخر نازک کاری است که پیگیری آن به گردن ما افتاده است.

فلاح با اشاره به اینکه اگر خواسته باشیم به حواشی بپردازیم از رسالت خود دور می مانیم عنوان کرد:خوشبختانه در فضای مجازی نیستم و گاهی روابط عمومی مسائل را به من انتقال می دهد ذهن ما باید برای پرداخت حقوق و تامین اعتبار پروژه گندله باشد.

وی ادامه داد:سعی کردیم در ۱۱ ماه با شفاف سازی و استفاده از مدیران جوان فرصت دهیم تا افراد دیگر در بدنه مدیریتی شرکت سنگ اهن دخیل شوند و هر جایی نقطه ابهامی بوده از خودم شروع کردم شرکت تعاونی خود اشتغال خانوادگی را منحل کرده تا بحثی نباشد.

او در پاسخ به اینکه قضیه شرکت تجاری که با همکاری برخی دوستانتان راه اندازی کرده اید حقیقت دارد گفت: شرکت تجاری نیست محیط زیست اعلام کرد مدارس طبیعت می تواند ایجاد شود زیر نظر انجمن محیط زیستی و انجمن باغ گیلو مدرسه طبیعت راه اندازی شد و پس از مدیریت بنده مدرسه تعطیل و انجمن نیز در حال انحلال است.

وی با اشاره به حک شدن آرم شرکت سنگ آهن بر روی خودروهای متعلق به این شرکت عنوان کرد:با این شیوه هیچ فردی نخواهد توانست سوء استفاده کند.

وی همچنین پیرامون عدم بکارگیری نیروی زن در قسمت ایمنی خاطر نشان کرد: تفکیک جنسیتی نداریم با توجه به آلودگی و شرایط فوق العاده سخت که در مجموعه گندله وجود دارد قادر به استخدام بانوان نیستیم.

فلاح در پاسخ به اینکه چرا کلینیک دندانپزشکی در درمانگاه آهنشهر راه اندازی نمی شود گفت: واحد HSE ظاهرا اختلاف نظر داخلی با یکی از دندانپزشکان مشغول بکار در شرکت دارد با رفع این مشکل واحد را فعال می کنیم.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران _بافق در پاسخ به این سوال که چرا توجه ای به فرزندان شهید با مدرک دکتری نمی شود و چرا آنان را به اجبار مامور به خدمت کرده اید تصریح کرد: اجباری نیست دوستان صبح با تاخیر و ظهر با تعجیل می رفتند گفتیم یک جا خدمت کنند و حقوق و دستمزد را از شرکت سنگ آهن دریافت نمایند.

وی ادامه داد:برای اولین بار در تاریخ مجموعه شرکت دو تا فرزند شهید بنام های حمیدرضا رنجبر مدیر تشکیلات و محمود عبداللهی مدیر کنترل کیفی هستند و به نسبت زیاد فرزندان شهید که مایه افتخار شرکت می باشند سرپرستی قسمت های مختلف را به عهده دارند.

او در پاسخ به اینکه یکی از موضوع استخدام یکی از نیروها در گندله و انتقال او به نوسازی چیست عنوان کرد:وی در شرکت آذران مشغول به کار است در زمان مدیریت قبل از بنده در کارگاه نوسازی مشغول بوده به بنده اطلاع دادند نیرویی که حقوق می دهید در باغ دلگشا کباب می فروشد شما بجای من چه کاری انجام می دادید؟
فلاح گفت: به وی اعلام کردیم یا کباب فروشی و بومگردی یا شرکت سنگ آهن.
اما وی هر چه شایسته خودش بود به من گفت خوشبختانه شده صدرمان بالا رفته است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی جواهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
در خصوص سرقت از شرکت سنگ آهن بنده به عنوان یک کارگر از مجموعه ی بزرگ سنگ آهن حتی اگر یک پیچ هم از این مجموعه به ناحق کم شود ناراحت خواهم شد و افسوس خواهم خورد اما بزرگترین افسوس و ناراحتی در این ماجرای اخیر ( سرقت ۵۰ متر کابل ) سیاه نمایی مغرضانه ی افرادیست که خواسته یا ناخواسته بذر ناامیدی رو توی دل کارگرها می‌کارند و خدایی ناخواسته موجب دل سردی مسئولین شرکت خواهند شد .