مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران _بافق:سنگ آهن بافق یک نهاد عمومی غیر دولتی است

دسته: اخبار ویژه
یک دیدگاه
جمعه - ۱۱ بهمن ۱۳۹۸
سنگ آهن بافق یک نهاد عمومی غیر دولتی است

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_بافق گفت:سنگ آهن بافق یک‌ نهاد عمومی غیردولتی است

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_بافق گفت:سنگ آهن بافق یک‌ نهاد عمومی غیردولتی است.

رضا فلاح در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بافق در پاسخ به اینکه آیا شرکت سنگ مرکزی ایران _بافق دولتی است اظهار داشت: شرکت یک نهاد عمومی غیر دولتی است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به نامه ای از دیوان عدالت مبنی بر دولتی بودن صندوق و زیر مجموعه عنوان کرد:واحد حقوقی صندوق بازنشستگی فولاد کشور پیگیری می کند تا رأی دولتی بودن نامه را بشکند بعید است این نامه باقی بماند اما ما تابع قانون هستیم.

فلاح در خصوص باطل شدن مجوز فولاد کسری خاطر نشان کرد:۵۱ درصد فولاد بافق کسری متعلق به شرکت شهداب و ۴۹ درصد به شرکت سنگ آهن مرکزی است.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_بافق افزود:توافق می کنند فولاد بافق کسری به آقای اکبری شرکت سازه های صنعتی آذران واگذار شود پیش از آمدن من،مدیر عامل شرکت سازه های صنعتی آذران که اکنون پیمانکار گندله نیز است،توافقی برای واگذاری فولاد بافق کسری به شرکت سازه های صنعتی آذران برای احداث کارخانه آهن اسفنجی انجام داده است.

وی ادامه داد: در راستای جذب سرمایه گذار بیان شد که آب و برق و خوراک اختصاص یابد و اکنون کارهای مقدماتی برای دریافت مجوز در حال انجام است.

فلاح با اشاره به اینکه پیشنهاد انتقال فولاد کسری به جنوب کشور داده شد تصریح کرد:سرمایه گذار بصورت جدی برای سرمایه گذاری در این منطقه تلاش می کند و بافق کسری قبل از بنده به وی منتقل شده است.

او مشکل اصلی شرکت را تامین خوراک و مواد اولیه دانست و خاطر نشان کرد:خوشبختانه مسوولین شهرستان، استان و حتی کشوری برای حفظ اشتغال و اشتغالزایی پیگیر هستند تا مشکل رفع شود خوش بین هستیم در آینده کارها مثمر ثمر باشد و نتیجه دهد.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_بافق در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تشکیل پرونده اختلاس و سوء استفاده مشاورین و یکی از معاونین شرکت و اینکه سنگ آهن برای برخورد با متخلفان چه برنامه داشته است گفت: منتظر رای مراجع قضایی هستیم تا تعیین تکلیف کند معاونت به کسوت بازنشستگی نائل آمد و بقیه در محل کار تحت نظارت قضایی مشغول به فعالیت هستند.

فلاح در پاسخ به این سوال که برخی از کارگران از برخورد شما گلایه مند هستند می شود با آنان مهربانتر باشید عنوان کرد: احتمالا درست می گویند حتما تلاش می کنیم در این خصوص تجدید نظر شود.

وی در خصوص عملکردش برای دفاع از حقوق کارگران گفت:در جمع کمیته ارزشیابی اعلام شد جدول طبقه بندی گروه که از بالا شروع می شود برعکس شده و نگاه به سمت کارگر سوق داده شود.

وی ادامه داد: به همت هیات مدیره ۱ یا ۲ گروه به کارگران طبقات پایبن اضافه شد که در تاریخ شرکت بی سابقه است این امر در حقوق بازنشستگی آنان اثر دارد.

فلاح یادآور شد:تلاش کردیم تا برای کارگران بیمار و حتی کسانی که فرزند بیمار دارند امتیازاتی مدنظر قرار گیرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام . جناب مدیرعامل خسته نباشید ، لطفا امتیازی هم برای کارگرانی که در طی سالها قبل حقشان تضیع شده قراردهید ، درصدی از کارگران بیش از ۲۰ سال سابقه کار در سنگ اهن دارند حتی تبدیل وضعیت نشده اند ، دوم اینکه چرا خانه های شهرک را بررسی نمیکنید و واگذار میکنید اکثر ساکنان خانه دار هستند و خانه ها اجاره داده شده و به اهنشهر امده اند بهتر نیست خانه ها در اختیار قشر کم درامد و مستحق قرار گیرد؟