حال بد این روزهای گردشگری بافق

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
۶ دیدگاه
جمعه - ۱۱ بهمن ۱۳۹۸

در حالی که کمتر از دوماه تا عید نوروز و بهار گردشگری بافق باقی مانده، خبرهای رسیده به «بافق فردا» از حال ناخوش این روزهای گردشگری شهرستان حکایت دارد.
بافق که در چند سال گذشته توانسته بود در این صنعت پاک و با توجه به دارا بودن پتانسیلهای بسیار مناسب گوی سبقت را از بسیاری از شهرهای استان برباید، با بدسلیقگی برخی مسؤلین دچار ضربات مهلکی گریده که بی شک جبران ناشدنی است.
برای برسی چرایی بی رونقی گردشگری، سراغ مدیر کمپ گردشگری پرپتانسیل بافق یعنی کاراکال رفتیم و چرایی ناخوش احوالی این روزهایشان را جویا شدیم.

محمد برزگری مدیر کمپ گردشگری شهید برزگری در کویر کاراکال در گفتگو با خبرنگار “بافق فردا” در پاسخ به اینکه برنامه های کمپ برای ایام عید چه خواهد بود و وضعیت کنونی گردشگری و حضور تورها در شهرستان چگونه است گفت:

بنده استعفا دادم/فعلا از حضور تور هیچ خبری نیست

وی با بیان اینکه فعلا از حضور تور هیچ خبری نیست عنوان کرد: هر زمان برای تور و گردشگر هزینه می شود تا با انرژی بیشتر و مضاعف پذیرا باشیم با بهانه های مختلف تمام کاسه کوزه ما را خراب می کنند.
برزگری افزود:هیچ کس جوابگو نیست در حال حاضر دو ماه است که کمپ خدماتی ارائه نکرده و هزینه های کمپ قابل جبران نیست.

نگاه منفی برخی مسؤلین بافق به گردشگری

مدیر کمپ گردشگری کاراکال با اشاره به اینکه یکی از مسوولین شهرستان عنوان می کند نود درصد مردم بافق مخالف کمپ های گردشگری هستند!!!! ادامه داد: با این حساب یا باید کمپ ها را تعطیل کنند یا اینکه تغییر کاربری بدهند.

وی گفت:چنانچه مشکل کمپ به طور اساسی حل نشود و علت پلمپ مشخص نشود در مصاحبه بعدی جزئی تر صحبت خواهم کرد.
او ادامه داد: کمپ گردشگری شهید برزگری اولین کمپینگ کویری استان بود که به نقل از مدیر کل میراث این ایده باعث حرکت جمعی به سمت کویر در استان شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. وقتی در شبهای شهادت معصومین هنجار شکنی می کنید باید فکر این روزها را می کردید.

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولین بافق سری به کاشان و اصفهان و شیراز و شمال و مشهد و تبریز و …. بزنند و ببینند که اقتصاد مبتنی بر گردشگری چطور باعث ترقی و پیشرفت آن شهر ها شده و شغل ایجاد کرده . روزی سنگ آهن تمام میشود و بافقی میماند و بی کاری و توسعه نیافتگی . همین امروز هم دیر است چه برسد به آینده . اگر از امروز شروع به توسعه صنعت گردشگری ، کشاورزی مبتنی بر محصولات بومی و صنایع دستی نکنیم در آینده نزدید فرزندان ما برای کار باید به شهر های دیگر مهاجرت کنند .

فلاح این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۳:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مایه تاسفه که عده ای همیشه از پیشرفت و ترقی بافق ناراحتن و با بهونه های الکی در برابر ترقی شهر می ایستن.جالبه خودشونم تو همین شهر زندگی می کنن.جهالت بد دردیه .کی باشه به عقل برسن.

محمود قانعی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بنظر میرسد میتوان با توجه نمودن به ((گردشگری مذهبی ،کار علمی و حمایت واقعی از فعالان گردشگری بویژه کمپ های کویری با لحاظ نمودن توسعه پایدار )) که از جمله راهکارهایی که از جانب مدیر عامل شرکت پیش بافان سپهر ایساتیس که دوسال قبل در همین سایت و دیگر سایتهای بافق داده شده بود آب رفته را به جوی بازگرداند و گردشگری بافق را در استان و کشور و حتی در جهان به رونق واقعی رساند.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۴:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کسب درآمد به چه قیمتی؟ چه بر سر ما اومده؟ عقل را چه معنا می کنیم؟ جهالت چیست؟ آیا اگر همه مبتنی بر اقتصاد غلط ترقی کردن آیا ما هم باید چنین باشیم؟ اصلا ترقی را چه معنا میکنیم و معیار ترقی کردن چیست؟ آیا معیارهای ما درست است؟آیا اونهایی موافق هستند درست میگن یا اونهایی که مخالف؟ آیا تو اینگونه مباحث هم باید نگاه به اصطلاح اصلاح طلبی و اصول گرایانه وجود داشته باشه؟ ظاهرا یه حلقه مفقود وجود داره که باعث ایجاد اختلاف نظر میشه. اگر کسی جوابی داره در فضایی از صفا و صمیمیت راهنمایی کنه. ممنون

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

برادر خودت فهمیدی که چه نوشتی که حالا راهنمایی هم میخوای .