بافقی ها کرونا را جدی نگرفته اند

دسته: مقالات
۲ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۵ اسفند ۱۳۹۸

۴۲۶۳۳۸۰۵۶_۲۰۴۰۷۶_۱۰۳۶۲۹۵۸۱۳۱۷۴۵۹۱۹۹۲۱-۳۰۰x300

خبر پخش نذری به مناسبت میلاد امام جواد (ع) یا برگزاری قرعه کشی جلوی یک مغازه در بافق برای من مایه تعجب و حیرت بسیار بود. در شرایطی که با هدف کاهش تماس افراد با هم،  ساعت کاری ادارات کم شده است، برگزاری چنین تجمعاتی نشان می دهد که ما متوجه ابعاد بیماری پیش رو نیستیم.
بافق تا امروز از کرونا پاک بوده است، ولی باید گفت متاسفانه و بدون شک در آینده نزدیک، میزبان آن خواهیم بود؛ بنابراین عقل حکم می‌کند با رفتار منطقی خود، هر چه بیشتر از گسترش آن جلوگیری کنیم.
ضمن تشکر از زحمات دستگاه های دولتی، باید گفت در شرایط کنونی، ریشه کن کردن چنین دردی، به هیچ وجه در توان دولت نیست. کرونا در سراسر کشور پخش شده است و بدون مشارکت فعال خود مردم،  حتی بسیج تمام دستگاه ها و سازمان های کشوری و لشکری و… هم نمی تواند مانع پخش آن شود.
به این نکته بسیار مهم هم توجه کنیم که شهر بافق به علت ویژگی معدنی آن، پتانسیل بالایی در انتشار بیماری دارد، چراکه شستشوی دائم دست در چنین شغل هایی غیرممکن است.

مردم! هیچ کس به اندازه شخص شما در پیشگیری از این بیماری موثر نیست. با کرونا چنان رفتار کنید که انگار فقط خود شما هستید که می توانید مانع از سرایت آن شوید.
در کنار رعایت بهداشت فردی، مشاغلی که ارتباط مستقیم با مردم دارند (بانک ها و مغازه ها و…) برای جلوگیری از ابتلای خود و مراجعان باید همکاری فعال داشته باشند: پول نقد حتی الامکان از مبادلات حذف شود و دستگاه های خودپرداز و پوز پیوسته ضدعفونی شوند.
با پیشگیری موثر می توان بدون اضطراب، این دوره بیماری را گذراند.

عباس عسکری


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۶۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی جواهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از همشهریان فهیم بافقی می‌خوام که به خاطر خودشون ، بچه هامون و پدر و مادر ها نکات مورد تأکید وزارت بهداشت رو در مورد کرونا انجام بدن
به هیچ وجه باعث هیچ تجمعی نشیم و در هیچ تجمعی شرکت نکنیم
مرتب دست هامون رو به صورت درست بسوزیم
مسافرت نریم و پذیرای مسافر هم در این شرایط نباشیم
بیشتر در خانه بمانیم و حتی الامکان مهمانی و خرید غیرضروری نریم
ایام عید مراسم دید و باز دید رو انجام ندهیم و تلفنی جویای احوال هم باشیم
بچه هامون رو تو خونه سرگرم کنیم ( خیلی سخته ولی میشه ) و نفرستیمشون توی کوچه
به بانک ها و ادارات مراجعه ی غیر ضروری نداشته باشیم و تا جایی که میشه کارها و به یکی دو ماه دیگه موکول کنیم
بافقی های عزیز الان خیلی راحت تر از چند روز دیگه میشه جلوی انتشار این ویروس رو بگیریم
ممنون

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شاید کسانی که ویروس کرونا را دست کم گرفتند.‌هنوز فیلم های منتشر از تلفات ویروس را ندیدند… تا اکنون هم که این ویروس وارد نشده. به خاطر همت زیاد مسئولین شهرستان است. وگرنه کرونا ویروس وقتی وارد شهر شود. تلفات زیادی دارد. لطفا جدی بگیرید…