امان از پاتوق های کرونا

دسته: مقالات
یک دیدگاه
سه شنبه - ۲۰ اسفند ۱۳۹۸

زندگی لبریز از موقعیت های گوناگون است گاه سهل و گاه دشوار!!
گاهی در فرازیم و گاهی در فرود!!
که باید مهارت گذر از این لحظه ها را آموخته باشیم وگرنه در شرایط دشوار هیجانات منفی مانع برخورد درست با مسائل می گردد و روح و روان ما را به هم می ریزد.
قطار زندگی از ریل خارج می شود و ناهنجاری گریبان گیر جامعه.

مثل همین مهمان ناخوانده ی این روزها جناب کرونا ویروس

وقتی آمد انگار آبی بود در لانه ی مورچگان
طوفانی بود ناگهانی
سیلی بود خانه خراب کن و زلزله ای ویرانگر که همه را غافلگیر کرد.
روزها و لحظات طاقت فرسا رسیدند و آرامش روانی جامعه به هم ریخت.
اگر بپذیریم زندگی همان فراز و نشیب را با خود دارد و شیرینی و تلخی ها توام است، با این بحران نیز مبارزه می کنیم و پیروز میدان خواهیم شد.
برای شکست کرونا به توصیه های وزارت بهداشت و مسئولین گوش فرا می دهیم و با ماندن در منزل باری از دوش پزشکان و پرستاران و کارمندان اداره ها و بانکها که این روزها شرایط سختی دارند برمی داریم و در واقع غیر از کمک به خودمان یاری رسان این قشر زحمت کش نیز خواهیم بود.

درست در روزهایی که در اوج ناباوری حتی متولیان مذهبی نیز رضایت به بسته شدن اماکن داده اند ما با کم لطفی همشهریان عزیز مواجه ایم راحت بیرون می آیند و خرید می کنند و مهمانی می روند.
انگار نه انگار که خانی آمده و خانی رفته است.
اما محض اطلاعتان باید بگویم که خانی آمده و فعلا مهمان ناخوانده ی ماست.

ویروس سمج و پررویی که از هیچ کس نمی گذرد و رحم هم سرش نمی شود.
ما که سرمان می شود و ادعای روشنفکری داریم باید رعایت کنیم تا با همدلی و همراهی بتوانیم این زنجیره ی منحوس را قطع نماییم.

در راستای شکست ویروس و خدمت به شهر علاوه بر همکاری همشهریان ما نیاز به همراهی و حمایت بیشتر عزیزان زحمتکش نیروی انتظامی داریم.
متاسفانه در این ایام دلهره آور پاتوق های شخصی و خانه باغهای استعمال قلیان تا نیمه های شب دایر است و مصرف کنندگان کمافی السابق به قل قل قلیان و … مشغولند که این قل قلها شاید افراد بسیاری را بسوزاند.

حال که دلهره ی بیماری چون موریانه ای به جان مردم افتاده است انصاف نیست عده ای بی خیال و خودخواه منقل های افروخته را چون آتشکده های هفتصدساله روشن نگه دارند و دورتادورش غرق هاله های دود شوند و سلامتی سایرین را تهدید نمایند.

از برادران تلاشگر نیروی انتظامی به عنوان یک فرهنگی و فعال اجتماعی انتظار دارم تمهیداتی اتخاذ کنند تا بلکه پاتوق داران حساب کار دستشان بیاید و برای مدتی هم که شده بازارشان تعطیل گردد.

اختر عبداللهی
فعال اجتماعی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
یک شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۹:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کاش میشد جمعه آخر سال هم قاضی را تعطیل کنند.