اعتراض فعالین اجتماعی و کارگری به ابهام زایی های دالاهو در سنگ آهن مرکزی بافق

دسته: اخبار ویژه
۶ دیدگاه
چهارشنبه - 3 اردیبهشت 1399
اعتراض فعالین اجتماعی و کارگری به ابهام زایی های دالاهو در سنگ آهن مرکزی بافق

جمعی از فعالین اجتماعی و کارگری شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در شب گذشته با حضور در جلسه شورای اسلامی شهر نسبت به تنش های اخیر و ابهام زایی واگذاری این شرکت به تجارت و فولاد بین المللی دالاهو اعتراض کردند

جمعی از فعالین اجتماعی و کارگری شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در شب گذشته با حضور در جلسه شورای اسلامی شهر نسبت به تنش های اخیر و ابهام زایی واگذاری این شرکت به تجارت و فولاد بین المللی دالاهو اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی: در شرایطی که هنوز ویروس کرونا در مجتمع های اقتصادی و کارگری جولان میدهد و کارگران معادن فعالیت خود را بطور کامل از سر نگرفته اند هفته گذشته گروهی از بازرسان که گفته میشود از صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد به منظور ارزیابی شرایط واگذاری سنگ آهن مرکزی بافق به شرکت فولاد و تجارت بین المللی دالاهو به ساختمان مرکزی این معدن آمدند.

پس از آن حرف و حدیث هایی در میان کارگران شنیده میشد که از فشارهای بی سابقه و سوال و پرسش های بی ضابطه در خصوص وظایف و مسئولیت های اجتماعی سنگ آهن مرکزی در شهرستان بافق حکایت داشت.

این گزارش می افزاید: علیرغم شرایط حاکم بر شهر بافق در رابطه با ویروس کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برخی از فعالین کارگری و دلسوزان اجتماعی در محل شورای اسلامی شهر بافق حضور یافته و نسبت به ابهام زایی های اخیر دالاهو برای واگذاری سهام سنگ آهن مرکزی بافق که پیش از این ۷۱/۵ درصد آن به صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد واگذار شده بود اعتراض کردند.

در این تجمع پس از بیان نقطه نظرات افراد حاضر و اعضای شورای اسلامی شهر بافق مقرر شد در اسرع وقت جلسه کارگروه توسعه شهرستان بافق تشکیل گردد و در خصوص ابهاماتی شامل چگونگی تشکیل شرکت فولاد دالاهو؛ اعزام بازرسین دالاهو به شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و حسابرسی، جابجایی و حاشیه هایی که برای مدیر عامل این شرکت بوجود آمده مورد بحث و بررسی بیشتر قرار گیرد

همچنین در موضوع جابجایی و انتقال سهام شرکت سنگ آهن مرکزی بافق از صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد به شرکت بین المللی فولاد و تجارت دالاهو بررسی و اطلاع رسانی لازم صورت پذیرد که چرا تعهدات شانزده بندی وزیر رفاه و کار و امور اجتماعی و نیز مفاد صورتجلسه ۹/۶/۹۳ به پیمان شرکت دالاهو الحاق نشده است.

موضوع دیگری که مورد تاکید فعالین اجتماعی قرار گرفت تخصیص و پیگیری بیشتر برای اخذ مبلغ سود چهار درصد باقیمانده سهام ترجیحی از سال ۹۵ تاکنون برای رفاه پرسنل شرکت سنگ آهن مرکزی و مردم شهرستان مطابق با بند ۱۴ ابلاغیه وزیر در نامه شانزده بندی می باشد.

در این جلسه تاکید شد که پیگیری های ویژه برای الحاق نمودن ابلاغیه شانزده بندی به هر نوع پیمان و صلحنامه و قراردادی که صندوق فولاد در رابطه با شرکت سنگ آهن مرکزی بافق منعقد می کند بعمل آید.

برای برگزاری نشست کارگروه توسعه شهرستان بافق در اواخر هفته جاری مقرر گردید از عسکری رسماً دعوت بعمل آید تا در نشست کارگروه توسعه بابت موارد موصوف و رفع ابهامات بوجود آمده توضیحات لازم را ارائه نماید.

خبرنگاران و اصحاب رسانه نتایج و مصوبات جلسه کارگروه توسعه شهرستان را پیگیری و اطلاع رسانی خواهند نمود و پس از برطرف شدن مسائل مرتبط با ویروس کرونا کارگروه مطالبات مردمی با حضور همه مسئولان و افراد مرتبط بصورت عمومی و با حضور مردم برگزار شود تا با شفاف سازی مسئولین ابهامات پدید آمده برطرف و نتایج پیگیری ها اعلام عمومی گردد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۵۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 - 11:29 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

انشالله حاج جواد عسکری عزیز به نمایندگی از دالاهو با حمایت قاطع و عملی از زحمات و اقدامات جناب مهندس رضا فلاح عزیز بار دیگر حماسه سازی کنه و با تقویت جایگاه فعلی مدیر عاملی مشت محکمی به دهان اونایی بزنه که به دنبال تفرقه بین مسولان بومی شهرمون هستن.زنده باد عسکری زنده باد رحیمی و پاینده باد جناب فلاح که به حق پا جا پای دوعزیز قبلی گذاشت و به اعتقاد تمام اهالی بافق و کارکنان سنگ اهن آقای فلاح تلفیقی از تلاش عسکری و پاکدستی رحیمی هستند.

M.z.b این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 - 11:34 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام رعایت ادب شرط بلاغت هست جناب اقای عسکری نه عسکری تنها. اینجور نوشتن یعنی ضعیف کردن خودمان

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 - 11:51 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یه عده بچه که به دنبال اهداف شخصی خودهستندشدنددلسوزبافق بریدبشینیدسرجاتون

بلال این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 - 12:57 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عکس از گردهمایی رو‌نزدید. یازده نفر به همراه شش نفر از شورا. جمعا هفده نفر. چی میگه سایت بافق فردا. پول گرفته که ساکت باشه

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399 - 1:19 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

قرار بود هر ۱۴ نفر به صورت انفرادی قرنطینه شوند وبعد وارد سایت و شهر شوند که امروز لغو شده.میدونید چرا.؟؟؟

برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 - 1:23 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اف بر خائنین