بازنشستگان و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی بافق از قافله عقب نمانند

دسته: صنعت و معدن , کارگری
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱ تیر ۱۳۹۹

به گزارش روزگار معدن به نقل از  ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در نشست مشترک مدیران صندوق بازنشستگی فولاد کشور گفت: مشکلات متعددی درباره شرکت زغال‌سنگ کرمان بوده که موجب دغدغه جدی ما درباره ادامه فعالیت‌ها و نیازمند توجه ویژه صندوق بازنشستگی فولاد به عنوان صاحب و مالک این شرکت است.

وی افزود: این اقدام شما به افزایش شفافیت کمک کرد و همچنین تعهدات شما در حوزه مسائل مرتبط با شرکت زغال‌سنگ را قطعا افزایش می‌دهد.

پورابراهیمی بیان کرد: با توجه به اینکه قرار است سهام شرکت‌های سنگ‌آهن مرکزی، زغال‌سنگ طبس و معادن اسفندقه و زغال‌سنگ کرمان به عنوان بخشی از سهام شرکت‌های مالکیتی مرتبط به شرکتی سرمایه‌گذاری دالاهو در بورس عرضه شود، پیشنهاد ما این است که بخشی از این سهام به صورت نرخ‌های ترجیحی به بازنشستگان به عنوان صاحبان شرکت و همچنین به کارگران شرکت‌هایی که سهام دار اصلی و مالکیت و مدیریت آن متعلق به شرکت صندوق فولاد کشور است
واگذار شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حدود ۱۵ هزار نفر بازنشسته فولاد و بیش ۳ هزار نفر کارگر مستقیم این شرکت هستند پیشنهاد داریم که این سهام به صورت ترجیحی از محل سود سنواتی آینده این شرکت‌ها در اختیار کارگران قرار گیرد که به عنوان بخشی از حمایت‌های شرکت از بازنشستگان و کارگران مدنظر قرار گیرد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شرایط بازار سرمایه و جذابیت‌های مربوط به عرضه سهام به نظر می‌رسد بهترین موقعیت در این اقدام در امسال است. وی تصریح کرد: امیدواریم هر چه سریعتر مصوبه واگذاری بخشی از این سهام ابلاغ شود و به عنوان اقدام خوب انجام شود. پورابراهیمی گفت: در بحث ابهاماتی در شرکت دالاهو بود امیدواریم توضیحات برای کارگران و مسئولان استان قانع‌کننده باشد. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: این‌کار به شفافیت اطلاعات بیشتر، نظارت کارگران، مدیران و بازنشستگان و بر عملکرد و شفاف شدن فعالیت‌های شرکت زغال‌سنگ کمک می‌کند.

وی از توجه انجام شود به درخواست موضوع شفافیت و حضور نمایندگان صندوق فولاد قدردانی و عنوان کرد: مشکلات مربوط به زغال‌سنگ فقط مربوط به دالاهو نیست، موضوعات طرح طبقه‌بندی مشاغل و مباحث مسکن و دیگر حمایت‌ها در دستور‌کار باید قرار گیرد. پورابراهیمی آغاز فعالیت‌های جدید معادن را مورد تاکید قرارداد و ادامه داد: طبق توافق وزیر باید آبنیل شمالی سال گذشته عملیاتی می‌شد که حتما باید برنامه زمان‌بندی آن عملیاتی شود در غیر این صورت سوال ما از وزیر تعاون درباره عدم ایفای تعهدات شرکت زغال‌سنگ برای افزایش میزان درآمدزایی و کمک به کارگران و بازنشستگان در دستور‌کار قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شرکت دالاهو طبق صحبت ما ۱۰۰ درصدی است، پیشنهاد داریم که سهام آن برای حمایت از کارگران با قیمت ترجیحی عرضه شود.

حسین حمیدیان مدیرعامل دالاهو گفت: این شرکت ۱۰۰ درصد مربوط به صندوق فولاد است و قرار است سهام شرکت‌های زغال‌سنگ طبس، شرکت مواد معدنی نسوز آذر، فولاد خراسان، سنگ‌آهن مرکزی بافق و زغال‌سنگ کرمان در داخل آن قرار گیرد و از طریق فرابورس عرضه شود.

وی عنوان کرد: همه اقدامات ما در زمینه افزایش منافع کارگران و بازنشستگان به عنوان ذی‌نفعان این مجموعه است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۲۰
برچسب ها: