ارگ عبدالرضا خان بافقی از سوی اولین گروه جهادی مرمت آثار تاریخی در بافق بازسازی می‌شود

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۶ مرداد ۱۳۹۹

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد گفت: ارگ عبدالرضا خان بافقی از سوی اولین گروه جهادی مرمت آثار تاریخی در بافق بازسازی می‌شود.

سید مصطفی فاطمی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد،گفت: با بیان اینکه گروه جهادی مرمت میراث فرهنگی در شهرستان بافق تشکیل شده است، گفت: ارگ عبدالرضا خان بافقی برجی به جا مانده از دوره قاجار است که بیش از نیمی از آن تخریب شده که در اولین گروه جهادی مرمت آثار تاریخی که از هشتم تا دهم مرداد ماه برگزار می‌شود، بازسازی خواهد شد.

او با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ نفر برای شرکت در این گروه جهادی داوطلب شده اند، افزود: داوطلبان برای شرکت در این کمپ بیمه می‌شوند و همچنین تمام تجهیزات ایمنی و بهداشتی به منظور جلوگیری از گسترش بیماری برای داوطلبان فراهم و هماهنگی‌های لازم با مسئولان شهرستان بافق انجام شده است.

فاطمی احساس مسئولیت جامعه محلی برای حفاظت از بنا را از مزایای برگزاری کمپ‌های مرمتی داوطلبانه دانست و اظهار داشت: همچنین در شرایطی که با محدودیت مالی و کمبود امکانات مواجه هستیم، بهره گرفتن از علاقه‌مندان به میراث فرهنگی بهترین راه حفاظت از بنا‌های تاریخی است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸۹
برچسب ها: