هیچ اقدامی برای جابجایی قبر وحشی بافقی صورت نگرفته است

دسته: اخبار ویژه
یک دیدگاه
چهارشنبه - 8 مرداد 1399
هیچ اقدامی برای جابجایی قبر وحشی بافقی صورت نگرفته است

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: هیچ اقدام قابل توجه و خاصی در خصوص جابجایی قبر وحشی بافقی صورت نگرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: هیچ اقدام قابل توجه و خاصی در خصوص جابجایی قبر وحشی بافقی صورت نگرفته است.

سید مصطفی فاطمی فیروزآبادی شامگاه امشب در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار “بافق فردا ” در پاسخ به اینکه موضوع جابجایی قبر وحشی بافقی که در زمان فرماندار سابق مطرح شد به کجا رسید عنوان کرد: هنوز هیچ کاری در مورد آن انجام نشده است.

وی با بیان اینکه در گام های نخست باید به دنبال اخذ مجوز لازم بود تصریح کرد: سه سال پیش محدوده قبر مشخص و تا به این لحظه اقدامی صورت نگرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در پاسخ به این سوال که تخصیص اعتبارات بافق در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی نسبت به سال های گذشته چقدر افزایش یافته است خاطر نشان کرد:به همت رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بافق که یکی از مدیران توانمند است تمام بودجه ملی و استانی تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات نسبت به تورم افزایش چندانی نداشته گفت: بودجه کلی در استان و حتی وزارتخانه ناچیز است حتی با پیگیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی توانستیم بودجه ملی برای ۵ شهرستان حوزه انتخابیه مهریز اخذ کنیم.

مقام مسوول با بیان اینکه کل بودجه وزارتخانه در حوزه میراث فرهنگی ۲۰۰ میلیارد تومان است افزود: اعتبارات ملی با حجم آثار در بافت تاریخی بسیار ناچیز است.

فاطمی با بیان اینکه شهرداری یزد برای مرمت بافت تاریخی ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است عنوان کرد: روی اعتبارات ملی با حجم آثار نمی توان تکیه کرد.

وی همچنین افزود: میانگین جذب اعتبارات اداره کل در تخصیص ۴۲ درصد بوده که بافق در حوزه ملی و استانی ۹۰ درصد جذب داشته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به اینکه به عنوان مسوول استانی در حوزه میراث فرهنگی بزرگترین مشکل شهرستان بافق را چه می دانید گفت: اگر از مشکل جهانی و ملی و شیوع کرونا بگذریم اطلاعات در مورد بافق ناچیز است.

او با اشاره به اینکه در سالهای اخیر کسب اطلاعات در هویت تاریخی افزایش داشته بیان کرد:با این وجود هنوز اطلاعات هویت تاریخی بافق زیر ۵ درصد است.

وی افزود: بزرگترین مشکل در بحث گردشگری ناهماهنگی که بین تصمیم گیران شهر در توسعه و لزوم پیشرفت گردشگری است می باشد برخی معتقدند گردشگری نباید رونق یابد.

فاطمی همچنین به ناشناخته بودن صنایع دستی بافق به عنوان شهری که تولید کننده دست بافت حصیری است اشاره کرد و افزود: این شهرستان باید به عنوان پایلوت صنایع دستی کشور معرفی شود.

مدیر کل میراث فرهنگی در پاسخ به اینکه چرا در برهه ای از زمان جنابعالی در حوزه گردشگری بافق پررنگ تر عمل کردید و در دو سال گذشته عملکرد افت پیدا کرد گفت: با علاقه دنبال رو عملکرد سرمایه گذاران و مسوولین بودم بطوری که بافق در آن زمان که می گویید توانست درخشش خوبی در حوزه گردشگری پیدا کند‌ اما در دوره های بعدی مشکلاتی در توسعه آن به وجود آمد که تلاش های ما نیز به بن بست رسید و البته ارتباط با شخص خاص ندارد و شاید هم اشتباهات و ایراداتی از جانب ما نیز بوده است.

IMG-20200729-WA0115IMG-20200729-WA0114IMG-20200729-WA0112IMG-20200729-WA0104


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 13 مرداد 1399 - 12:52 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یعنی میفرمایید چهارسال صحبتهای فلان مسول و جلسات و به به و چه چه همش کشک؟؟؟