به جای ایجاد سرعتگیرهای شبانه چاله چوله های خیابان ها را پُر نمائید

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
پنج شنبه - ۳۰ مرداد ۱۳۹۹

نمیدانم حکمت و فلسفه ایجاد سرعتگیرها که در ادبیات راهنمایی و رانندگی به سرعتکاه معروف است در شهر بافق چیست؟ شورای ترافیک بر اساس چه معیار و ضوابطی دستور به ایجاد سرعتگیر در خیابان های اصلی و فرعی میدهد؟ چرا ارتفاع سرعتگیرها در نقاط مختلف بسته به شلوغی یا خلوتی خیابان ها یا به دلخواه همسایگان و اهل محل کمتر و بیشتر می شود؟ و سوال مهمتر اینکه چرا بعد از اینکه از دوربرگردان ها در بلوار انقلاب عبور می کنید بازهم باید از روی سرعتگیرها بگذرید؟
اگر وجود سرعتگیر بعد از دوربرگردان اشتباه است چرا آن را اصلاح و رفع عیب نمی کنید؟ ایجاد سه سرعتگیر در فاصله ی کمتر از صد متر در حوالی انقلاب ۷۱ تا ۷۵ چیست؟
آیا بهتر نیست به جای آنکه در محل سه راهی تعاون در دوطرف دوربرگردان بلوار انقلاب آنهم شبانه بدون رعایت ضوابط فنی نسبت به ایجاد سرعتگیر اقدام نمائید چاله چوله های همین خیابان ۱۴ معصوم را برطرف نمائید؟
دوسه هفته قبل دستور دادند که رئیس اداره برق لااقل یک شب را در بافق بماند و تاریکی های خیابان ها و خاموشی های لامپ های بلوارها را ببیند تا خدای ناخواسته اتفاق ناگواری برای وسایل نقلیه و عابرین پیاده در این مسیرها نیفتد.
آقایان هم اگر به حرف مردم و خواسته ی آنها توجه ای نمیکنند و دلشان به حال موتور و ماشین هایی که در چاله چوله ها می افتند نمی سوزد لااقل یکبار برای همیشه تمام گودال های باقیمانده از آب باران و غیره را در تمام خیابان های اصلی و فرعی و کوچه های پر رفت و آمد را برطرف نمایند و هزینه رفع پستی و بلندی های کانال ها و منهول های باقیمانده را از شرکت فاضلاب شهری و یا گاز و مخابرات بگیرند و تا کارشان را اصلاح و رفع عیب نکرده اند مجوز حفاری دوباره را به آنها ندهد.
و نکته آخر اینکه از دو سه روز قبل برای ایجاد سرعتگیر در محل اطلاع رسانی نمایند و پس از ایجاد نسبت به برداشتن سرعتگیر اضافی اقدام نمایند و راهنمایی و رانندگی نیز تابلوی علائم رانندگی را در جایی نصب کند که قابلیت دید بیشتری داشته باشد.

احمد برزگری بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۲۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بعد از کندن فاضلاب شهری در خیابان مالک اشتر خیلی بد روکش کردند حتی نمیشه از یک طرف خیابان رد شد مگر کسی ناظر اونها نیست که اینجور آسفالت میکنند .خیلی افتضاح.

حسین تفکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام .بجای سرعت گیر فکری به چاله چوله های خیابان بردارید

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خیابان شهید تفکری در کل نصف خیابان قابل استفاده است.نصف دیگر بخاطر دریچه ها فاضلاب قابل استفاده نیست وباید دراین خیابان کم عرض از وسط خیابان روی خط کشی عبور کنید.
این ها را شورای ترافیک نمی بیند

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شهرداری بافق واقعااا ضعیف میکنه ، چرا هیچ نظارتی ندارند ، فرغون اسفالت خالی میکنند روی هم و اسمش میزارن سرعتگیر ، نه رنگی داره که بفهمیم فلان جا سرعتگیره ، ارتفاع هم که غیر استاندارد ، یجوری گداشتن وقتی رد میشی انگار باید پرش رو مانع داشته باشی ، تاسف اور هست

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
فکر کنم اگر در ورودی شهر ، یه تابلو نصب کنن و بنویسن به شهر میدان ها و سرعت گیر ها خوش آمدید ، خیلی خوب باشه ، چون یه غریبه ای هم که وارد میشه ، میدونه باید آهسته رانندگی کنه ، چون ممکنه یا وارد فضای سبز میدان بشه و یا سرعت گیر ها ، جلو بندی ماشینش را پائین بیارن
بخدا دیگه بسه از بس سرعت گیر در شهر ایجاد کردید، بیایید این چاله های خیابان ها را مرمت کنید

ولی الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

گویندپیشنهاد و هزینه احداث سرعتگیرهای سطح شهر ها را شرکت های بیمه میدن.برای کاهش پرداخت خسارت به بیمه شدگان..