دو قطبی سازی های مخرب

دسته: مقالات
۳ دیدگاه
سه شنبه - ۱۱ شهریور ۱۳۹۹

در میان مطالب منتشر شده هفته گذشته سایت وزین بافق فردا دو مطلب متفاوت از دیگر مطالب به چشم می آید ، اولی پوشش خبر بروز اختلافات نماینده با ریاست محترم شورای شهر در حضور مسئولان کشوری و دیگری مطلب تحلیلی جناب آقای قاسم زاده مبنی بر دوئل امام جمعه و نماینده بر سر انتخاب فرماندار .
در اینجا من قصدی مبنی بر زیرسوال بردن اصل مطالب منتشره را ندارم چه بسا که شخصا معتقدم مطالب به گونه ای یک طرفه و با چاشنی مخالفت با نماینده بیان شده است ولی با فرض صحت مطالب، دیدگاه های خود را پیرامون آنها بیان می کنم.
دوقطبی سازی بین مسئولین شهرستان تازگی ندارد و شاید بتوان اوج آن دوقطبی ها را بین شهرداری به مدیریت صباغیان و سنگ آهن به ریاست مرحوم مهندس دهستانی عنوان کرد.
پس از آن نیز شاهد ایجاد دو قطبی های از جمله دو قطبی مهندس تشکری و صباغیان در انتخابات مجلس دو دوره پیشین، دو قطبی صباغیان، عسکری در رابطه با مدیریت سنگ آهن ، دو قطبی دکتر رحیمی و صباغیان در ایام ثبت نام نمایندگی مجلس، دو قطبی محمد رنجبر و حسن محمدی در شورای شهر، دو قطبی امام جمعه و نماینده بر سر فرماندار، دو قطبی باقی زاده و صباغیان بر سر نحوه پیگیری مطالبات ، دو قطبی عسکری و فلاح در مجموعه سنگ آهن و ده ها دو قطبی دیگری که عمدتا هم با تکیه بر انگیزه های محله ای ایجاد شده است و شاید واقعا آنگونه که به جامعه القا شده باشد نیز وجود نداشته است.
با فرض صحت وجود این دو قطبی ها و پررنگ بودن آنها، چه کسانی از آن اختلافات منفعتی برده اند؟ چه کسانی علاقه مند به گسترش این دو قطبی ها بوده اند؟
قطعا اگر نگاه خیرخواهانه ای برای توسعه شهرستان وجود داشته باشد می داند که توسعه شهر با همدلی مسئولان امکان پذیر است و تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن این دو قطبی ها به کار می بندد و سعی می کند نقش پل ارتباطی بین مسئولین را بازی کند و باعث اجماع و همگرایی مسئولین برای پیگیری بهتر مطالبات شهرستان شود،
چه بسا که اگر حلقه های ارتباطی قوی ای بین مسئولین وجود داشت، پیش از تصمیم استاندار محترم برای انتخاب فرماندار غیر بومی، به گزینه ای موفق بومی دست یافته بودند.
لذا پیشنهاد بنده به فعالین حوزه رسانه این است که اگر دو قطبی ای هم وجود دارد در پی کاهش آن باشند و نقش پل ارتباطی بین مسئولین را به عهده بگیرند و به قولی برای وصل کردند فعالیت کنند نی برای فصل کردن و راه خود را از مغرضانی که حیات آنها در گرو اختلاف و تفرقه است جدا کنند.

حامد فخارزاده بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باشماموافق و مخالفم

منافع عمومی روشنگری و شفافیت را می طلبد

از طرفی باید دقت هم داشت که بعضی مواقع دیگه آش‌شون خیلی شور میشه و لازمه مردم یا بالادستیها اقایان را تعویض کنند تا مسیول حاشیه سازی بر اریکه قدرت نباشد

رسانه هم باید شفاف و صادق بجا و سنجیده بنویسد
تحمل هم حدی دارد

سلام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۳:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همیشه یک سر این دو قطبی ها صباغیان بوده…تشنه قدرت

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مگه تو تبلیغات آقای صباغیان ندیدید چقدر فیلم بازی کردن هر جا رفتن فیلم نشون دادن