زنان پیشگامان خود مراقبتی و حفاظت از خود و اعضای خانواده در پیشگیری از کووید ۱۹

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۹

هفته سلامت زنان گرامی باد(۲۴-۳۰مهر ماه)

طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، حدود ۷۰درصد از کادر درمانی در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا رازنان ا تشکیل میدهند. گسترش این ویروس باعث نگرانی روز افزون زنان کادر درمان شده است چرا که علاوه بر اینکه تا کنون هیچ واکسن یا درمانی برای کووید ۱۹ کشف نشده است، هجوم افراد مبتلا به بیمارستانها و مراکز درمانی نیز باعث ایجاد رعب و وحشت در میان مراقبان سلامت شده است؛ زنانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند

در کنار خستگی های ناشی از ساعتها خدمترسانی به بیماران نگرانند که در اثر تماس با افراد آلوده به کووید ۱۹ به این بیماری مبتلا شوند. ترس این زنان زمانی بیشترمیشود که نمیدانند آیا تا کنون به ویروس کرونا مبتلا شده اند یا نه و در همان وضعیت به خانه های خودنزد پدر و مادر بالای ۶۰ سال یا فرزندانی با سیستم ایمنی بسیار ضعیف باز میگردند.در واقع، زنانی که به عنوان پرستار یا پزشک در مراکز درمانی مشغول کار هستند باید بین زندگی کاری و زندگی در خانواده تعادل برقرار کنند و علاوه بر خدمت رسانی به مردم جامعه، از اعضای خانواده خود نیز به بهترین نحو مراقبت کنند. علاوه بر آن برخی زنانی که به عنوان پرستار در مراکز درمانی و بیمارستانها مشغول کارهستند، علاوه بر مراقبت از اعضای خانواده و فرزندان کم سن و سال، مجبورند روزانه به دیدن پدر و مادر پیرخود بروند و از آنها مراقبت کنند. درنتیجه ترس و نگرانی این افراد از ابتلا به ویروس کرونا به مراتب بیشتراز سایرین است چرا که با آلوده شدن به این ویروس میتوانند اعضای آسیبپذیر خانوداه را نیز آلوده کنند.

هفته سلامت زنان زمان مناسبی است برای تقدیر از زحمات شبانه روزی این زنان که با رویی گشاده ، اراده ای آهنین ، عزمی راسخ وقلبی مملو از مهربانی شبانه روز برای شکست این ویروس تلاش می کنند.

طیبه عسکری


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۸
برچسب ها: