یک برگزیده و سه شایسته تقدیر سهم شهرستان بافق در جشنواره چله قصه ها

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱ دی ۱۳۹۹
یک برگزیده و سه شایسته تقدیر سهم شهرستان بافق در جشنواره چله قصه ها

آیین اختتامیه سومین جشنواره قصه گویی بومی محلی چله قصه هاسومین جشنواره قصه گویی بومی محلی چله قصه ها به کار خود پایان داد.

آیین اختتامیه سومین جشنواره قصه گویی بومی محلی چله قصه هاسومین جشنواره قصه گویی بومی محلی چله قصه ها به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد، آیین اختتامیه سومین جشنواره چله قصه ها با حضور سید حسین پیغمبری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد، عباس ملازینلی رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی،ورزشی شهرداری یزد وحسین راسخی نژاد معاون فرهنگی تیپ الغدیرسپاه استان یزد برگزار شد.

سید حسین پیغمبری در اختتامیه نوید برگزاری جشنواره قصه گویی چله قصه ها را به صورت منطقه ایی داد.عباس ملازینلی نیزبه اهمیت قصه و قصه گویی با توجه به نیازهای کودک امروز پرداخت.حسین راسخی نژاد نیز به آشنای هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان با ارزشهای انقلابی و شهدای ۸سال دفاع مقدس اشاره نمود.

داوران بخش قصه نویسی این جشنواره، علی خانجانی،محمد محمد سیفی و فاطمه قانع در بیانیه ایی برگزاری جشنواره چله قصه ها حرکتی تحسین برانگیز و هوشمندانه دانستند واز تلاش فرهنگی و توان بالای ثبت رخ دادها و افسانه های ایران زمین به گویش محلی ،عوامل برگزارکننده جشنواره تقدیر نمودند. همچنین توجه به شخصیت پردازی هنرمندانه ،پرداخت توصیف علمی حوادث،رعایت اصول دیالوگ نویسی ،توجه بیشتر به درست نویسی ورعایت نشانه های سجاوندی را که موجب افزایش هرچه بیشتر و بهتر ثبت آثار در جشنواره های آتی میشود را نیز متذکر شدند.

 در سومین جشنواره‌ی قصه گویی چله قصه های استان یزد، علی خانجانی بیانیه داوران را در بخش قصه نویسی بیان نمود وبر اساس رأی داوران بخش ویژه جشنواره (قصه نویسی) ،برگزیدگان آمنه اولیا با قصه ی عاروسی قنات،آسیه پارساییان با قصه ی ر.ر،سمانه شفیع نادری با قصه بی بی مروارید،محبوبه ادیبان با قصه ی ملا فاطمه و فاطمه احمدزاده با قصه ی اعلا و رعنا و در بخش شایستگان تقدیر بخش قصه نویسی، عالیه نقیب الذاکرین با قصه ی پادمه جان،هانیه حباب با قصه ی صفا ،زهرا اتحادی با قصه ی مرد گشنه گدا معرفی شدند.

در بخش ۹۰ثانیه ایی بر اساس رای داوران جشنواره،برگزیدگان مطهره رکن الدینی با قصه روضه خوانی، منصوره خلیلی با قصه راضی از زن،مریم سیاح با قصه انتخابات و شایستگان تقدیراین بخش،فاطمه مامانژاد با قصه رافائل،نگار رجعتی با قصه کرونا و قرنطینه و آمنه اولیا با قصه ۳کوکی معرفی شدند.

داوران بخش قصه گویی  چله قصه ها ،الهام دارابی، احمد علی مهدی نژاد و محمد رضا آخوندی ضمن بیان اینکه قصه ها بخش بزرگی از میراث  ایران زمین هستند.به نکاتی همچون ضرورت پرداختن به قصه های مبتنی بر نیازهای روز دنیا کودک و نوجوان امروز که بار تربیتی و ارزشی داشته باشد،اتطباق و تبدیل و تناسب سازی هنرمندانه از لحاظ موضوع و حادثه مندی با فرهنگ و زیست بوم یزد ،انتخاب فضای مناسب و رعایت تناسب لحن روایت با فضای قصه توسط قصه گو ،را در جهت پیشبرده هرچه بهتر جشنواره بیان نمودند.

در سومین جشنواره‌ی قصه گویی چله قصه های استان یزد ،الهام دارابی بیانیه داوران دربخش قصه گویی بیان نمود و براساس رای داوران در بخش زنان و مردان ،برگزیدگان مریم زارع با قصه ی خجه کرکرو،فریبا قیومی زاده با قصه ی اعلاء و رعنا ،سمانه دهقانی با قصه ی ننه گل بی بی ،مرضیه فاتحی با قصه ی ننه قمر و آسیه پارساییان با قصه ی ر.ر(بمون علی) وشایستگان تقدیربخش زنان و مردان ،سمانه شفیع نادری با قصه بی بی مروارید ،مهدیه کشوری با قصه ملا رفتن ،منیره دشتی با قصه کارکس نکرد ،محبوبه ادبیان با قصه ی بچه آهو،مرضیه دهستانی با قصه ی ظلم نکن تا آسوده بخوابی و نیز تقدیر ویژه از عزت تیموری با قصه ی به در کنیم، معرفی شدند.

در بخش دختران و پسران بالای ۱۲ سال بر اساس رای داوران جشنواره ،برگزیدگان ریحانه عباسی با قصه ی من زن درخت شدم،هانیه السادات دهقانی با قصه گربه ایی که شیر شد،شادی فلاح با قصه ننه اسفندی،ریحانه زارع بیدکی با قصه شاتس و هانیه اقبالیان با قصه ی غول و شایستگان تقدیر این بخش، النازسعادت دوست با قصه ی علی بونه گیر،ستایش رحیمی با قصه ی حاکم گردن شکسته، الهام نیای عباسی با قصه ی میرزا بلبلی، زهرا دشت آبادی با قصه ی اسدالله خان و امیرحسین پورحاصلی با قصه ی دوقرن سکوت ابرکوه معرفی شدند.

در بخش دختران و پسران زیر ۱۲ سال بر اساس رای داوران جشنواره،برگزیدگان امیرحسن جعفری با قصه ی خودم ،زهرا قاسمی با قصه ی مقنی کر و نگارزادمهر با قصه ی نمکک و شایستگان تقدیر این بخش تانیا رضایی با قصه ی معرکه گیر،ریحانه آقا گل با قصه ی شولی وهستی قانع با قصه ی نون سوراخ و نیز تقدیر ویژه ازنیلوفرزارعین با قصه ی قلی و ننه بزرگ معرفی شدند.

در بخش پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها بر اساس رای داوران جشنواره، برگزیدگان زهرا صیقل اردکانی با قصه ی زن ساده ،مرجان دهستانی با قصه ی هرجا دیدی پیرزن و اشرف ابراهیمی با قصه ی شاهزاده و دخترکولی و شایستگان تقدیر این بخش ،علی قاسمی با قصه ی سبزپنبه خوار و اسدالله صالحی با قصه ی کدخدا و سگ معرفی شدند.

در بخش ۹۰ثانیه ایی بر اساس رای داوران جشنواره،برگزیدگان مطهره السادات رکن الدینی با قصه روضه خوانی، منصوره خلیلی با قصه راضی از زن،مریم سیاح با قصه انتخابات و شایستگان تقدیراین بخش،فاطمه مامانژاد با قصه رافائل،نگار رجعتی با قصه کرونا و قرنطینه و آمنه اولیا با قصه ۳کوکی معرفی شدند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۱
برچسب ها: