بی تفاوتی میراث فرهنگی در زمینه بازسازی گنبد آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع)

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی , محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
یک دیدگاه
چهارشنبه - 24 دی 1399

رئیس هیات امنای آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) بافق گفت: با شروع بکار هیأت امنا مجموعه پشت بام آستان که از وضعیت نامناسبی برخوردار بود با کمک خیری و از محل نذورات و اعتبارات داخلی بازسازی شد.

سید سعید حسینی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی در رابطه با بازسازی گنبد آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) بی تفاوت است عنوان کرد: کاشی های گنبد در حال ریزش است.

وی در ادامه به ساخت سکوی اجتماعات در سمت باب الرضا(ع) آستان اشاره کرد و گفت: ساخت پله های استاندارد در محل ورودی های امامزاده از فعالیت های انجام شده توسط هیات امنا است.
وی همچنین به بهسازی سیستم برق آستان مقدس اشاره و بیان کرد: سیم های برق در پشت بام به صورت نامنظم و ناایمن قرار داشت که با مبلغ ۵۰ میلیون تومان و با مساعدت معادن ایمن سازی و تعویض شد.
حسینی به طراحی و اجرای سقف شبستان حضرت زهرا (س) جنب آستان یا همان حسینیه قدیم اشاره و تصریح کرد:همگن سازی این محل با حرم و حذف سکوها با اعتبار ۳۷۰ میلیون تومان انجام شد.

رئیس هیات امنای آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) همچنین به عملیات بهسازی سقف شیشه ای این مکان نیز اشاره کرد.

حسینی در ادامه گفتگو به اجرای طرح سهولت مسیر ویژه معلولین و و سالمندان اشاره و خاطر نشان کرد:امروز مشکل خاصی برای این قشر وجود ندارد و این عزیزان به راحتی می توانند تا کنار ضریح مقدس برای زیارت حضور پیدا کنند.
وی به وجود کولرهای آبی که موجب اخلال در نظم حرم شده بود اشاره ای داشت و گفت: نشت آب از کولرها عاملی برای ریزش آیینه کاری بود که با خرید ۱۰ دستگاه کولر گازی از محل خیری هم این مشکل رفع شد هم سرمایش و گرمایش حرم به بهترین نحو انجام شد.

حسینی همچنین از اجرای الگوی درست مصرف برق در آستان خبر داد و عنوان کرد: بدین منظور تمام لامپ ها و ریسه ها پر مصرف تعویض شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 7 بهمن 1399 - 2:43 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب حسینی و هیات امنای عزیز امامزاده همت خود را به مرمت گنبد معطوف کنید و کارتون به میراث نباشه و گنبد و بنا را حفظ کنید هرچند وقتی مرمت شد پزشو و گزارششو میراث بنام خودش میزنه