انتقاد از فاصله روحانیت از بدنه مردم

دسته: اخبار ویژه
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۹
انتقاد از فاصله روحانیت از بدنه مردم

دبیر اجتماعی سایت" بافق فردا" از جدا شدن و فاصله افتادن روحانیت از بدنه مردم و جامعه در دیدار اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بافق با امام جمعه انتقاد کرد.

دبیر اجتماعی سایت” بافق فردا” از جدا شدن و فاصله افتادن روحانیت از بدنه مردم و جامعه در دیدار اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بافق با امام جمعه انتقاد کرد.

احمد برزگری بافقی ضمن تقدیر از تلاش های حجت الاسلام والمسلمین سید جواد سلیمانی امام جمعه سابق گفت: با انجام برخی از رفتارهای دوگانه اندیشه فاصله افتادن بین روحانیت و جامعه به گونه ای ناخواسته در ذهن مردم نقش بسته است.

وی با اشاره به اینکه بهتر است این موضوع در شورای سیاست گذاری ائمه جمعه بررسی و کارشناسی شود افزود: روحانیت نقش رهبری و مرجعیت مردم را بر عهده دارند اما گاهی با عملکرد ضعیف و عدم موفقیت در برقراری ارتباط درست با اقشار مختلف جامعه نتوانسته اند به جایگاه واقعی خود دست یابند.

او با اشاره به اینکه در زمان گذشته روحانیت در بین مردم به عنوان مرجعیت دینی احترام و جایگاه خاص داشته اند یادآور شد: حرف و عمل روحانیت مورد قبول و پذیرش همه افراد بود اما در حال حاضر در بافق متاسفانه یا بزرگتر نیست و یا همه بزرگتر هستند.

برزگری بافقی ابراز امیدواری کرد: سعادت فر بتواند نقش بزرگتری بافق و بیان حرف اول را در شهرستان بافق به خوبی ایفا کند.

دبیر اجتماعی سایت بافق فردا به ایراد خطبه های نماز جمعه در دو هفته گذشته اشاره کرد و افزود: ایجاد قرارگاه فرهنگی برای رسیدگی و رفع مشکلات فرهنگی بافق یک ضرورت انکار نشدنی است.

برزگری بافقی ادامه داد: پیشرفت و توسعه در صنایع جوار معدنی موجب رخنه کردن فرهنگ های مختلف در بین مردم شهر شده است که اگر آسیب شناسی لازم انجام نشود پیامدهای ناگواری را به دنبال خواهد داشت.

وی لازمه احیاء شهر را توجه به فرهنگ اصیل بافقی دانست و گفت: نهادینه کردن معنویت و آموزش صحیح به مردم و آگاهی دادن به جوانان و نوجوانان از مخاطرات احتمالی می تواند بعنوان سپری در برابر مشکلات فرهنگی باشد و تا حدود زیاد از ضربات آسیب های اجتماعی بکاهد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۷
برچسب ها: