پاسخ روابط عمومی شرکت شهداب به خبر «بافق فردا»

دسته: اخبار ویژه , کارگری
۵ دیدگاه
یکشنبه - ۵ بهمن ۱۳۹۹

پس از درج خبری با عنوان «تجمع رانندگان شرکت شهداب مشغول در آنومالی به خاطر اعتراض به پایین بودن حقوق» روابط عمومی شرکت شهداب جوابیه ای برای «بافق فردا» ارسال نموده است که عینا منتشر می شود:

جناب آقای محمد علی قاسم زاده بافقی

مدیر محترم سایت بافق فردا

 باسلام و ادب

                            احتراماً ، پیرو درج خبر مورخ ۴/۱۱/۱۳۹۹ مبنی بر اعتصاب رانندگان شرکت شهداب مشغول به کار در آنومالی شمالی و عدم اجازه ورود آنان به معدن توسط کارفرما به اطلاع می رساند ، تاریخ شروع کار در معدن و تاریخ اولین قرارداد کارگران ۱۵/۲/۱۳۹۹ لغایت ۳۱/۴/۱۳۹۹ و قراردادهای بعدی هر کدام ۳ ماهه و آخرین قرارداد کارگران لغایت ۳۰/۱۰/۱۳۹۹ بوده است که رانندگان در تاریخ ۲۸/۱۰/۱۳۹۹ به یکباره دست از کار کشیده و اعتصاب نموده اند و علی رغم مذاکره صورت گرفته آنان خواهان دریافت حقوق بین ۸ تا ۹ میلیون شده که درخواست آنان به پیوست می باشد .

این در حالیست که کلیه کارگران اعم از رانندگان بیل دامپتراک و سایر پرسنل از تاریخ ۱۵/۲/۱۳۹۹ کلیه حقوق و مزایای قانونی براساس قانون کار، به علاوه مبالغی تحت عنوان کارانه دریافت نموده اند ، که مبالغ کارانه متغیر و براساس عملکرد هر نفر از نظر میزان کار و سایر آیتمهای تعریف شده در نظر گرفته شده که مجموع دریافتی ناخالص برخی از آنان ماهیانه بین ۵ تا ۸ میلیون متغیر بوده است .

ضمن اینکه از همان شروع کار به کارگران توضیح داده شده که حقوق و مزایای این معدن ماهیانه بین ۴ تا ۵/۴ میلیون تومان بیشتر نخواهد بود و هیچ وعده و وعیدی در خصوص افزایش حقوق به کارگران داده نشده است و در خصوص طرح طبقه بندی نیز اعلام گردیده که بعد از اجرا ، مابه التفاوت آن طبق قانون از بدو شروع به کار به کلیه پرسنل پرداخت خواهد شد .

در ضمن در تنظیم قرارداد هیچ اجباری در کار نبوده و قرارداد مطابق فرمت وزارت کار می باشد و ماشین آلات فوق سنگین نداریم و با انتشار آگهی در روزنامه محلی بافق، جذب نیرو و استخدام کارگران صورت گرفت وبرای رانندگان گواهینامه پایه ۱ و گواهی ویژه لازم بود که اخذ شد و کارفرما در ابتدای کار به مدت ۱۵ روز آموزشهای لازم را به کارگران داده است لذا  موارد ذکر شده در مصاحبه کذب محض می باشد.

ضمن اینکه شرکت شهداب با عقد قرارداد با شرکت نوظهور بافق در شرایط سخت شیوع ویروس کرونا و در اوج تحریمهای ظالمانه بهترین ماشین آلات و تجهیزات را فراهم نموده است و قصد ادامه فعالیت دارد،لیکن برخی از کارگران بوده اند که با تحریک سایرین دست به اعتصاب زده و با زیاده خواهی  های فرا قانونی خود ،کارفرما را تهدید نموده اند که چنانچه نمی توانید حقوق ۸ میلیون تومان پرداخت کنید بروید ، ما از زاهدان پیمانکار می آوریم!!!!

همچنین لیست بیمه پرسنل براساس شغل آنان به سازمان تامین اجتماعی ارسال گردیده که مدارک و اسناد بیمه و مبالغ پرداختی به کارگران موجود و قابل ارائه و بررسی می باشد و ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی می توانند بررسی و اظهار نظر نمایند …

 

 

 

ca4c8549-bdf4-4a9a-8257-a3ba51b9721b


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا شهداب اینقدر حقوق بالا دارد اما بعضی از کارگران ته استخراج هم دارند خاک میخورند و گوشهاشون از صدای دستگاهها سنگین شده و ریه ها اکثرا مشکل دارد و این شرکتها مانند معدنچیان حقوق پایین میدهد و حق کارگران را میخورد ؟ چرا کسی پاسخگو نیست؟ غیر از ان است که کل سنگ اهن بافق را کارگران ته استخراج میگردانند ؟

    یک همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    بله غیر از آن است

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شرکت محترم شهداب
اینا کار کن نیستند
شما بروید و از شهرهای دیگه راننده بیارید تا با ۳ تا ۴ میلیون مثل آدم کار کنند و خدا را هم شکر کنند .
لیلی به باباشون نذارید

بیطرف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای شرافت::شما که همه چیزت قانونیه مگه تو اسناد قرار داد کارفرما نگفته ا چارت خاموش حقوق بدی چارت خاموش یکی از طرحههای همسان سازی مشاغله و باید نوظهور داشته باشه شما شما هر متر مکعب بار حمل شدت۴۵۹۰۰تومان ارزش مالی داره وبه طور متوسط حدود ماهیانه با تعداد ۱۰ تا ۱۰۰تنی و حمل روزانه ۹۶۰۰۰هزار تن حمل کردی واگه با وزن مخصوص حساب کنی میشه یک میلیون متر مکعب که به عبارتی در می آید ۴۵میلیارد تومان شما به استناد حرف خودت چند حقوق دادی ۳۵۰میلیون حقوق چقدر مانده ۴۴میلیارد ,وبا احتساب ۴میلیاردهزینه ۴۰ میلیارد تومن در آمد بد نیست.

مدافع این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
شما شرکت شهداب که قرارداد یک ساله را در شش ماه انجام داده اید و سود هنگفتی به جیب زدی بایستی کارانه مناسب به کارگران پرداخت نمایید و اگر تراک ۱۰۰ تنی و بیل ۱۲۵۰ فوق سنگین نیست پس حتما باید با پراید وانت بار جابجا نمود …..